Митничари откриха контрабандни флакони със спрей и термо маски на ГКПП Малко Търново
Румънец ги пренасял в Ауди
Митничари откриха голямо количество контрабандни артикули, закупени от Турция. В пътна чанта на шофьор на лек автомобил, преминаващ през МП Малко Търново в посока Румъния, са открити общо 179 стоки от няколко продуктови категории, обичайно предлагани в ловно-рибарските или оръжейните магазини.
Колата, марка Ауди с румънска регистрация, е пристигнала на Митнически пункт Малко Търново на входящо трасе от Турция на 15.11.2020 г. Шофьорът е заявил, че не пренася нищо за деклариране. Автомобилът е селектиран за щателна митническа проверка, при която митническите служители откриват в пътна чанта, между лични вещи на шофьора - 50 фабрични флакона с газов спрей с надписи „NATO SUPER PARALIZAANT“, 50 термо маски, 40 броя текстилни кобури за пистолети, 20 броя текстилни калъфи за пълнители и 19 броя кожени и текстилни калъфи за белезници. Впоследствие шофьорът е обяснил, че ги е купил от Турция с търговска цел.
Контрабандните стоки са иззети. Срещу шофьора на автомобила – румънски гражданин, e съставен акт за нарушение на Закона за митниците.
Масирани руски въздушни атаки срещу Киев и Харков
Бащата на Сияна потвърди, че ще има гражданско движение, не уточни дали за тези избори
Къде отиват изгубените вещи в градския транспорт на София
Семерджиев осъди затвора, бил държан в карцер месеци наред, което му причинило душевни терзания
Преди 23 години убиват във влака бащата на Илияна Йотова
Почитаме паметта на две светици, ето кой има имен ден на 24 януари
Русата Златка се издържала сама
Деца участвали в десет грабежа
Последните думи на Калин Терзийски: Никой не иска да умре, но се налага!
Нов старт за 3 зодии, време е за решителни стъпки и личен растеж
Като на баба: Най-добрата рецепта за пилешка супа срещу грип
Спорната общественост у нас подкрепи Ивет Лалова за допинг скандала
