×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пускат още от най-търсените лекарства, Щабът: Не се самолекувайте


16 Ноември 2020, Понеделник, 11:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Най-сериозен натиск върху здравната система има в пет области

По-сериозен натиск върху здравната система има в областните центрове София, Благоевград, Пловдив, Бургас и Шумен. Това е било докладвано на министър-председателя Бойко Борисов от министъра на здравеопазването Костадин Ангелов на днешното работно съвещание в Министерския съвет.

В срещата участваха също председателят на Националния оперативен щаб и началник на ВМА Венцислав Мутафчийски, директорът на Националния център по заразни и паразитни болести и член на щаба Тодор Кантарджиев, главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев и директорът на "Пирогов" Асен Балтов. За петте по-натоварени областни центъра е създадена организация за повишаване на болничния капацитет, както и за включването по места на специализанти, които също да оказват помощ. Мутафчийски заяви, че във ВМА се разкриват още 4 клиники за ковид лечение, съобщиха от правителствената пресслужба. Ангелов беше категоричен, че всички лечебни заведения ще бъдат снабдени с необходимите медикаменти.

По думите му проблем е презапасяването на хората с лекарства, като добави, че допълнително 20 000 опаковки от най-търсените лекарства предстои да влязат на свободния пазар. Осигурени са и лекарства за бременните жени. Всички присъстващи на срещата потвърдиха позицията си, че самолечението е категорично опасно и българските граждани следва да търсят лекарска помощ и да не се използват безразборно антибиотици. По отношение на дейността на аптеките министър-председателят разпореди здравният министър да проведе среща с представители на Българския фармацевтичен съюз, на която да бъде обсъдено какви са допълнителните възможности в сферата. В рамките на срещата бяха изразени резерви по отношение на масовото тестване. Според главния държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев това би дало единствено "моментна снимка", която обаче след 24 часа ще бъде различна.

По темата с кадровия потенциал Кунчев изрази позиция, че е от голямо значение министърът на здравеопазването да има възможност да командирова кадри. За антигените тестове на срещата беше споделено мнението, че използването им е подходящо за спешната помощ, лечебните заведения, РЗИ, в случаите, когато има ограничен ресурс на PCR тестове или при тестване на по-големи колективи от хора. Премиерът Бойко Борисов беше категоричен, че гражданите могат да помогнат много както на себе си, така и на здравната система като продължават да спазват основните утвърдени принципи - дезинфекция, дистанция и дисциплина.

"Разчитам на хората - можем да бъдем по-дисциплинирани, можем да бъдем по-самосъхраняващи се. В същото време имаме и доста оздравели, което също е добър показател", отбеляза Борисов. По думите му спазването на мерките е от изключително значение за предотвратяването на разпространението на COVID-19, а личната отговорност на всеки един човек, заедно с разумните и балансирани мерки ще спомогне да се преодолее кризата.


В категории: Политика


Коментари
Владислав БОНЕВ Абитуриенти, проверете осигуровките си! Абитуриенти, проверете осигуровките си! 09/08/2026, Неделя 21:30 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Бойната верига продължава социалната си мисия, давайки надежда на семейства в нужда Абитуриенти, проверете осигуровките си! Абитуриенти, проверете осигуровките си! Завършилите училище, които още не работят и чакат началото на следването си, сами покриват здравните си вноски в периода между двата статута В пет български общини няма нито една медицинска сестра В пет български общини няма нито една медицинска сестра Опан, Трекляно, Копривщица, Дългопол и Ковачевци са останали без нито един специалист по здравни грижи, а в други 104 общини работят най-много по десет Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта Хиляди българи в Гърция с важно предупреждение: Red Code за пожари, вятърът стига до 9 бофорта Атика, Крит, Цикладите и редица егейски острови са сред рисковите райони, извънредната готовност остава в сила и в понеделник Всички искат Бургас! Дори и софиянци са категорични: Евровизия 2027 трябва да е край морето (ВИДЕО) Всички искат Бургас! Дори и софиянци са категорични: Евровизия 2027 трябва да е край морето (ВИДЕО) Екипът на "Въй, Бургас" акостира на Морска гара броени дни преди историческото решение за града-домакин на музикалния гигант Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора Кошмар на АМ Тракия: Катастрофи и аварирали коли направиха километрична тапа между Нова и Стара Загора Колоните се движат с едва няколко километра в час, полиция регулира трафика, няма данни за тежко пострадали Хотелиерите по морето: Плащаме по 2000 евро, за да докараме един работник, а визата идва накрая на сезона Хотелиерите по морето: Плащаме по 2000 евро, за да докараме един работник, а визата идва накрая на сезона Киргизстан, Узбекистан и Украйна вече осигуряват голяма част от персонала в Слънчев бряг, докато бизнесът настоява държавата да ускори процедурите за кадрите от трети страни Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински Костадинов: Казахме първи, че дронът край Кардам е украински Лидерът на Възраждане говори за акт на агресия, докато Министерството на отбраната не открива данни за преднамерена атака срещу България Само във Флагман.бг: Кървавата драма край Кошарица е заради пристрастия към Путин Само във Флагман.бг: Кървавата драма край Кошарица е заради пристрастия към Путин Спор за войната в Украйна бързо прераснал във физическа сблъсък, 56-годишният украинец, който подкрепял Русия, взел нож от масата и прерязал гърлото на 50-годишния си авер Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку Левски излетя за Казахстан с огромния Airbus, който вози ЦСКА до Баку Сините наеха Airbus A330-203 за дългия чартърен полет до Туркестан преди решителния реванш с Кайрат
Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Москва видя промяна при Радев: България вече говори по-сдържано за Русия Руското външно министерство приветства новия тон на София за войната в Украйна, но смята, че е рано за възстановяване на двустранните отношения Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Полудяха ли германците или те дойдоха - има 14 хил. сигнала за НЛО Небето над Германия предизвика невиждан интерес, но експертите имат земно обяснение за огромната част от загадъчните светлини Кой е Тесак и защо символът му се появи на снимка с пребития Георги Кузев Кой е Тесак и защо символът му се появи на снимка с пребития Георги Кузев Историята води към руското движение Оккупай-педофиляй и модел на саморазправа, превърнат в интернет зрелище Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч Над 1 млн. души евакуирани в Китай, тайфунът "Долфин" удари с ветрове до 151 км/ч Стихията достигна провинция Чжъцзян, затвори транспортни връзки и повиши риска от наводнения и свлачища Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО) Яйца полетяха по Албин Курти в парламента на Косово (ВИДЕО) Опозиционната депутатка Тиме Кадрияй атакува премиера в оставка след поредно искане за отсрочка на заседанието 1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия 1,3 тона кетамин за 100 млн. евро откриха на кораб край Индонезия 65 чувала с дрога били скрити на борда, службите следели кораба още от февруари Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Бащата на "примамката" от пловдивското убийство - русофил, любител на коспиративни теориии и още... Как онлайн фрустрацията и семейната среда отгледаха децата-убийци от Пловдив Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери Как живее Роман Абрамович след Челси: Турция, суперяхти и край на футболните вечери 59-годишният милиардер почти изчезна от публичността, състоянието му остава около 9,3 млрд. долара, а Великобритания се готви за съдебна битка за £2,5 млрд. Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол Xiaomi вади гигантски SUV със салон като луксозен хол SkyNomad N90 Max върви на електромотори, а бензинов двигател произвежда ток при дългите пътувания След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком След повече от 25 години заедно: Ники Кънчев и Даниела се разделили тихомълком Според близки до телевизионния водещ двамата са поели по различни пътища още миналото лято, но са запазили добри отношения заради дъщеря си Мари-София
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Потресена съм от примитивната политическа употреба на инцидента с дрона Виц на деня Виц на деня - Киро, забелязъл ли си, че твоята тъщата има златен зъб?
- Отдавна, ама все не намирам повод.
Виц на деня Виц на деня - Какво е мъдрост?
- Това е, когато сам стигаш до мисълта, че се занимаваш с глупости...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори