135 ветерани-плувци ще участват в "Мастърс Бургас"
Организатор на турнира е ПК "Черноморец" със съдействието на община Бургас
135 ветерани-плувци от 14 клуба от цялата страна ще участват в шестото издание на турнира "Мастърс Бургас", който ще се проведе на спортен комплекс "Парк Арена ОЗК" на 14 и 15 ноември, събота и неделя.
Съгласно заповед на министъра на здравеопазването всички спортни събития се провеждат без публика и засилени мерки.
Организатор на турнира е ПК"Черноморец" със съдействието на община Бургас.
Състезанието стартира в събота в 15:00 часа. На следващия ден ще продължи от 10:00 часа.
Участниците са разпределени в 13 възрастови групи. Първата е от 25 до 29 години. Последната е 80 плюс.
Дисциплините са 50 метра в четирите стила- кроул, гръб, бруст и делфин, 100 метра кроул, гръб, бруст и 100 метра съчетано плуване.
Всеки състезател има право да участва в 4 индивидуални дисциплини и в 3 щафети.
Награждаването е в неделя от 12:00 часа. Всички от призовата тройка в отделните дисциплини и възрастови групи ще получат медали и купи.
Със статуетки ще бъдат наградени най-възрастните участници при жените и мъжете.
Плакети ще получат всички отбори взели участие в турнира "Мастър Бургас 2020".
Най-солидно е бургаското представителство. 40 ветерани от "Черноморец" ще се борят за отличията в индивидуалното и отборното класиране.
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
