Твърдата позиция за Северна Македония вдигна подкрепата за „Обединени патриоти“
Партията на Слави Трифонов и ДБ остават с шансове да прескочат бариерата, показва проучване на "Барометър"
„Обединени патриоти“ печелят значителна подкрепа с позицията си за Северна Македония, която трябва да спре с лъжите и фалшификациите, ако иска да стане член ЕС, показва социологическо проучване на „Барометър“, проведено в периода 6-11 ноември. Нарастващото напрежение и терористични атаки в Ница и Виена на верска основа, извършени от мигранти, е другата тема, по която позицията на ОП изцяло се подкрепя от по-националистически настроените избиратели, както и тези, които изповядват традиционните ценности.
Според проучването, ГЕРБ запазват лидерското си място с 20,5%. След отшумяването на протестите и временното мобилизиране на силите си БСП отбелязва спад (13,2%) и отново нараства разликата между първите двама в политическото съревнование.
ДПС (7,5%) и „Обединени патриоти“ (7,3%) са с почти изравнени сили.
ГЕРБ, БСП, ДПС и ОП - заемащи мястото на първите четири партии, са с ясно изразен и доказан в избори твърд електорат, който по-слабо се влияе от конюнктурни политически нагласи. Големият въпрос при тях (с изключение на ДПС) е реалната изборна кампания и каква част от прилежащата им периферия ще успеят да активират.
Няма динамика в нагласите към партията на Слави Трифонов "Има такъв народ" – 3,7% от избирателите биха го подкрепили при избори, като няма и промяна и в профила им – млади хора и от малки населени места.
За Демократична България изявяват желание да гласуват 3,1% от анкетираните.
Нараства броят на колебаещите се (8,8%), които имат потенциал да разместят подредбата при избори. Увеличава се делът и на тези, които категорично отказват да гласуват (30,2%).
До регистрацията на изборните листи за редовните избори, които са през месец март 2021 г., остават приблизително три месеца. Въпреки това като цяло изборите все още не са във фокуса на българското общество.
Алехандро от ЦСКА каза за "Гола на сезона", няма случайност
Рускиня се разплака в "Ергенът"
Сирни заговезни - денят на прошката
Времето в неделя - валежите спират, идва слънце
Драма на индонезийски остров, турист е отвлечен, похитители искат 10 млн. долара
Кукери гониха злото с гайди и чанове в Бродилово
Вежди Рашидов: Служебното правителство трябва да провери кадрите си, не се прави политика на инат
Емануил Йорданов: МВР допусна грешки по „Петрохан“, смяната на главния секретар не е трагедия
Телепортация ли са владеели рейнджърите от Петрохан
Катастрофа на АМ „Тракия“ край Чирпан, пожарникари рязаха автомобил
Цветлин Йовчев: „Петрохан“ не е рейнджърска група, има сериозни въпроси за оръжията и смъртта
Иван Кръстев: БСП е алтернатива на десния модел и ще влезе в следващия парламент

А тази новина вдига с още поне 10 пункта резултата на оп оод.
Дън не е шпакловчик тоа ,бе
НФСБ и те се опитват да надигат глави, че сътвсем го окъсаха и има реална опасност лобистките им далаверки да секнат.
Само психопатите на недоразумението Атака са твърди и последователни в шизофренията си, ама те вече са бита карта - благодетелят им ги държи в дълбока резерва и едва ли ще се наложи да ги използва.
Вече като чуя, че някой познат се изказва ласкаво за някое от тези жертви на аборта спирам всякакви контакти с него. Наскоро отказах и сериозен бизнес по този начин - няма как да имаш доверие на човек, който величае шкембе-воводата.