Детската градина "Зорница" в сунгурларското село Грозден ще блесне, обновяват цялостната й визия
Инвестират 1 984 500 лв. в ремонтирането на старата сграда
Превръщат старата порутена сграда в сунгурларското село Грозден в супермодерна съвременна детска градина. Община Сунгурларе спечели проект за изграждането на целодневна детска градина и ясла, които ще се помещават в досегашната забавачница ,,Зорница“. Проектът е одобрен за финансиране и Общината получава 1 984 500 лева от Министерство на образованието и науката.
"Целта за построяването на новата сграда на детската градина и детската ясла в Грозден е да се осигури добра материално-техническа база за нуждите на децата, която да отговаря на всички нормативни изисквания. Ще бъде разширена с 46 места за обучение на децата в детската градина" каза кметът д-р Георги Кенов.
Проектът ще създаде възможност за приемане на 18 деца в яслена група. Ще бъдат създадени условия за обучение на децата, навършили 4-годишна възраст в задължителното предучилищно образование. В проектното предложение са заложени следните очаквани резултати - изградена нова застроена площ в размер на 700 кв. м. на 1 етаж, 600 кв. м. на 2 етаж, новооткрити две групи в детската градина и една група в детската ясла, новоразкрити 46 места в детска градина и 18 места в детски ясли/яслени групи за населеното място.
Проектът е по Модул 1 - „Изграждане на нови сгради за детски ясли и детски градини, както и пристрояване, надстрояване и реконструкция на съществуващи“ от Програма на МОН: Програма „Изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища“ (2020-2022 г.). Продължителността на проекта е в рамките на 20 месеца.
Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия
Спряха 11,6 тона пипер от Северна Македония заради пестицид над нормата
Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк
Шоколадов кекс с ванилов крем и ганаш - сочен отвътре и неустоим от първата хапка
Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г.
Едва всеки пети шофьор у нас оставя телефона, докато кара
Август обръща сценария за Лъва: Напрежение в началото, силен обрат след средата на месеца
Пожарникари видяха как 38-годишен влачи куче с кола, полицията го арестува
Пукани люти чушки с чесън и магданоз - бурканче, което свършва първо на масата
Зам.-министър хвърли оставка
Бащата на Михаела от Пловдив със зловещ пост: „Посегнеш ли ѝ - ще ти откъсна ръцете!“
