Масивен инфаркт уби Любомир Шопов
Погребението на дипломата ще се състои в събота
Дипломатът Любомир Шопов, по-известен като сина на прочутия ген. Григор Шопов, е починал снощи, съобщава Lupa.bg, позовавайки се на негови близки. Шопов е получил масивен инфаркт, който е бил фатален. Погребението му е насрочено за събота, от 13.30 ч. в Централни софийски гробища. Любомир Шопов е роден през 1942 г. Завършва дипломация в Държавния Московски институт за международни отношения (МГИМО).
Кадрови служител е на българското външно-политическо разузнаване - подп. от строгосекретния щат на Първо ГУ на ДС. 7 години е посланик-ръководител на българската правителствена делегация на поверителните преговори между Варшавския договор и НАТО във Виена за разоръжаването в Централна Европа.
Бил е началник на Трети отдел "Балкански страни" във Външно министерство. Син е на ген. Григор Шопов, "вечният" зам.-министър на МВР, пряко отговорен за работата на ДС, смятан за най-информирания човек в държавата и близък до Тодор Живков.
Ходенето - най-простото и най-силно оръжие за здраво сърце
Излязоха подробности за кървавия инцидент в германски влак
Мъж получи 12 години затвор за убийството на братовчед си във Варна
Българин е задържан с над 6 килограма хероин в Гърция
Пеликанът Стойчо предизвика нова драма във Варна
Божидар Божанов: Борисов лъже за Борда на Тръмп и САЩ, и ЕНП
Бургазлийката Мария Бакалова отправи спортен призив
Тайните за красота на Мишел Пфайфър
Как да предотвратим свиването на дрехите при пране - полезни съвети за всяка материя
Външно: Няма информация за пострадали българи при атентата срещу джамия в Исламабад
4 зодии, за които съдбата ще се обърне след 15 февруари: идва време на стабилност, успех и вдъхновение
Президентът Илияна Йотова до Джей Ди Ванс в Милано
