×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Глътка въздух за бургаското здравеопазване, ковид натискът - удържан


Глътка въздух за бургаското здравеопазване, ковид натискът - удържан
Парамедиците са на предела на силите си, надяват се следващата седмица да е по-спокойна
08 Ноември 2020, Неделя, 15:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Заетостта на леглата в болниците е около 80 %, от утре две отделения ще разширят драстично капацитета си

 

Бургаското здравеопазване удържа ковид натиска върху системата след спешната реорганизация, която бе направена в началото на седмицата, установи проверка на Флагман.бг.

Точно преди 7 дни областният град остана без легла за лечение на болни от коронавирус. В понеделник здравният министър Костадин Ангелов и кметът на града Димитър Николов събраха всички ръководители на здравни заведения, а още същият ден директорът на РЗИ д-р Георги Паздеров настоя 20 % от леглата на всяка болница да са за лекуване на пациенти с ковид.

За часове се разкриха легла в УМБАЛ Бургас, МБАЛ „Бургасмед”, Комплексен онкологичен център, МБАЛ „Сърце и мозък” и МБАЛ „Лайф хоспитал” и кризата бе овладяна.

В момента заетостта на терапевтичните легла е 80 %, въпреки че само за последното денонощие са регистрирани близо 130 с коронавирус в Бургаско.

От утре се очаква две болници да увеличат капацитета си. Вече е готово новото ковид отделение на УМБАЛ „Дева Мария” в бившата Военна болница, където могат да бъдат лекувани 40 пациенти. Разширява се и базата на УМБАЛ Бургас, а същото се очаква да се случи до края на седмицата в МБАЛ „Бургасмед”.

Здравните заведения имат и допълнителен резерв от свободни места и лекари, който ще се разкрие при нов сериозен натиск.  


В категории: COVID-19


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
18
Коментара
18
Коментара по темата
18.
А тъй
10.11.2020 20:49:22
1
0
остана само плащането,де е обещано

И всичко е наред ,като тиква на плет

Носете маски ,тъпири
17.
Манчо
09.11.2020 18:40:09
1
0
Затваряйте границите и един месец всички у дома,данните ни седмица да се заредим! По- добре един месец вкъщи всички,отколкото това да продължава с месеци!Един месец ни,о да не работи,освен бърза помощ!
16.
*********
09.11.2020 11:52:30
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
15.
...
09.11.2020 08:30:36
1
3
Трол,
тия дето седят по 6 часа в линейката- това им е работата!
Някои седят в хеликоптери!
14.
Трагедия
09.11.2020 01:36:51
0
8
Важното е международното състезание по плуване да върви в "Арена" Бургас, да правим анкета за Никулден..... иначе всичко е овладяно и е ТОП!
13.
Трол
08.11.2020 21:23:18
0
15
За това хората седят по 6 часа в линейката.. Щото всичко в Бургас е овладяно..
12.
Кмета ги заплаши с НАП
08.11.2020 20:35:06
1
9
И докторите не мръднаха
11.
Smith
08.11.2020 18:40:03
2
10
Тези бизнесмени не са лекари. За тях легло=болен=пътека=пари. Изобщо нямат дори намерение да спасяват болни - просто ще точат бюджет. Като че хората вкъщи си нямат легла да лежат. Най-много да вливат на обречените обезболяващи, да им намалят мъките. Така или иначе в един момент толупите от ГЕРБ/ДПС ще затворят държавата, за да им останат избиратели. Накрая ще изядем 100 пръчки бой и сто глави лук, като във вица.
10.
*********
08.11.2020 17:37:28
2
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
9.
*********
08.11.2020 17:06:21
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Бисер Киров
08.11.2020 17:03:18
7
6
То няма бе кой вярва?
7.
Гражданин
08.11.2020 17:01:32
1
14
Пишете да се знае в кои болници ще си плащаш и в кои не. Да си знаят хората.
6.
Ти да видиш
08.11.2020 16:13:32
1
14
Думите "проверка" и "разкри" някак си не се връзват с Флагман
5.
COVID 19
08.11.2020 15:58:55
2
28
Шегаджии ! Истинските болни са толкова тежко болни, че леглата няма да помогнат ! Няма интензивни отделения и съответни специалисти , а това , което пишете е предизборна агитация !
4.
COVID 19
08.11.2020 15:58:53
2
13
Шегаджии ! Истинските болни са толкова тежко болни, че леглата няма да помогнат ! Няма интензивни отделения и съответни специалисти , а това , което пишете е предизборна агитация !
3.
COVID 19
08.11.2020 15:58:51
1
15
Шегаджии ! Истинските болни са толкова тежко болни, че леглата няма да помогнат ! Няма интензивни отделения и съответни специалисти , а това , което пишете е предизборна агитация !
2.
Гербаджия
08.11.2020 15:36:40
2
38
Семир уж щеше цялата болница да я дава за ковид. Явно не се разбраха за парите... Трагедия... Пишман журналя БСУ важи дипломи платени ужас...
1.
CXD
08.11.2020 15:10:31
5
48
"Разкри проверка на Флагман".Кои сте вие да ПРОВЕРЯВАТЕ бе, олигофрени!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Полицаите тествали младия мъж след пътния инцидент и го задържали за 24 часа След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота Нападателката се оказа с богато криминално минало, но остана с празни ръце Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Съоръжението било забелязано на около 500 метра от брега след голямата буря Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Шофьорът бил рецидивист, хващан е и преди да шофьора почерпен Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето НИМХ с прогноза за слънчев вторник, а от сряда се очакват още по-големи горещини Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства СДВР призовава всеки с информация да се обади на 112 Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Александър Колячев обяви засилен контрол по Черноморието след сигнали за цаца за 9 евро и три кюфтета за 20 евро Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Областният управител Дико Диков поздрави участниците в "Модел Република България - Чайка" и ги призова да останат и да се развиват в страната Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Сблъскал се е кола до Магазията преди конферентния център Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Подписката срещу неканените гости от Америка и техните въздушни цистерни приключи след срещата на кметовете от областта с двамата министри
Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори