×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Израелската армия обяви, че атакува едновременно Техеран и Бейрут
  • Честит 3 март, българи!
  • Иран атакува Саудитска Арабия тази нощ: Посолството на САЩ в Рияд е в пламъци
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зад всеки чат стои истинска история - бургаска лекарка стана част от глобална кампания на Viber


Зад всеки чат стои истинска история - бургаска лекарка стана част от глобална кампания на Viber
Във видеото в кампанията на Viber участва както д-р Томова, така и майка на едно от недоносените бебета, с която е поддържана връзка чрез чата
06 Ноември 2020, Петък, 14:54 ч.
Автор: Флагман.БГ

Благодарение на идеята на д-р Стилияна Томова, както и на ентусиазма на екипа в отделението по неонатология, видео разговорите във Viber са връзката между родителите и техните бебчета

Rakuten Viber, едно от водещите приложения за комуникация в света, отбелязва своето десетилетие, като показва истинските хора и разказва историите, които те споделят отвъд чата. Кампанията „Героите на Viber“ описва реални истории на хора от различни кътчета на света, които намират начин да променят живота си и този на другите хора, показвайки ни, че можем да живеем заедно в един по-хубав свят, когато сме свързани. Една от най-трогателните истории, част от финалната селекция, е именно от България. Тя се поражда от старанието и грижата на лекарите в УМБАЛ Бургас за недоносените бебета, които имат нужда от интензивни медицински грижи и са отделени от майките си в периода на пандемията. Те успяват да поддържат връзката между родителите и децата, дори да не могат да бъдат физически заедно. Така родителите могат да предадат любовта си към малките създания в първите дни от живота им. Благодарение на идеята на д-р Стилияна Томова, както и на ентусиазма на екипа в отделението по неонатология, видео разговорите във Viber са връзката между родителите и техните деца по време на пандемията.

Инициативата на екипа започва няколко дни след обявяване на извънредното положение в България тази пролет. В този период се полагат грижи за 15 бебета в отделението, като най-малкото се ражда с тегло едва 850 грама. Персоналът на отделението по неонатология полага специални усилия, за да успокои родителите, отделени от децата си. Общо 7 души вземат участие в провеждането на видео разговори с родителите - лекарите в отделението, специалисти по детски болести и неонатология, и специализанти. Те показват на родителите техните новородени чрез видео разговор. Във видеото в кампанията на Viber участва както д-р Томова, така и майка на едно от недоносените бебета, с която е поддържана връзка чрез чата.

Днес Viber слага под светлината на прожекторите герои от Русия, Алжир, Ирак, България, Гърция, Сърбия, Украйна, Непал, Шри Ланка и Филипините в поредица от 14 кратки видеоклипа, документиращи личните им истории. Мини поредицата „Героите на Viber” показва как те   преодоляват трудни ситуации, пред които са изправени по впечатляващ начин. В поредицата присъстват лекар от Украйна, който създава общност за безплатен транспорт на медици до работните им места, майка на дете с увреждане от Русия която стартира градинарска общност, която ѝ помага да се справи с изпитанията. Двама влюбени от Шри Ланка, които успяват да намерят път към себе си с изпращането на един стикер през 2015 г. и днес продължават да бъдат щастливи заедно.

 


В категории: Здраве , Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Флагман.БГ Класически усукан тутманик за 3 март Класически усукан тутманик за 3 март 03/03/2026, Вторник 12:00 0
Флагман.БГ Тези 4 зодии са под напрежение на 3 март Тези 4 зодии са под напрежение на 3 март 03/03/2026, Вторник 11:20 0
България Всички новини
Шести блок на АЕЦ Козлодуй спрян за четвърти ремонт от декември Шести блок на АЕЦ Козлодуй спрян за четвърти ремонт от декември Отново подменят дефектни мембрани в турбината, централата не посочва срок за пускане Класически усукан тутманик за 3 март Класически усукан тутманик за 3 март Приготвен с любов и търпение Казва ли един кадър всичко днес: Радев и Тодоров рамо до рамо в Стара Загора Казва ли един кадър всичко днес: Радев и Тодоров рамо до рамо в Стара Загора Този жест може би е знак за всички останали участници в извънредните избори, че вече има договорка как ще се управлява държавата след 19 април Няколко Airbus-а са в готовност да приберат българите от Близкия изток Няколко Airbus-а са в готовност да приберат българите от Близкия изток Правителственият самолет също е приведен в готовност за участие в евакуационни операции Бургас отбеляза 148 години от Освобождението на България от Османско иго Бургас отбеляза 148 години от Освобождението на България от Османско иго Тържествена церемония на площад „Атанас Сиреков“ събра стотици граждани в почит към героите на свободата Тези 4 зодии са под напрежение на 3 март Тези 4 зодии са под напрежение на 3 март Овен, Близнаци, Скорпион и Козирог трябва да овладеят емоциите и да избягват резки решения Бургаският талант Жаклин Костадинова с 2 престижни отличия и стипендия от МОН за  един уикенд в София Бургаският талант Жаклин Костадинова с 2 престижни отличия и стипендия от МОН за един уикенд в София Тя спечели  първо място на фестивала „Здравей, София!“ Офисът на Лаура Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро Офисът на Лаура Кьовеши в България разследва злоупотреби за 1,7 млрд. евро 267 висящи дела и трима окончателно осъдени отчита Европейската прокуратура за страната Последни дни за регистрация на партии и коалиции за изборите през април Последни дни за регистрация на партии и коалиции за изборите през април Документи се приемат в ЦИК до 4 март, нови и утвърдени формации вече подадоха заявления Иран заплаши да потопи всеки кораб, минал през Ормузкият проток Иран заплаши да потопи всеки кораб, минал през Ормузкият проток През протока преминава около една пета от ежедневните доставки на петрол в света
Мелания Тръмп - първата дама, която оглави Съвета за сигурност на ООН Мелания Тръмп - първата дама, която оглави Съвета за сигурност на ООН САЩ застават до всички деца по света. Надявам се скоро мирът да бъде ваш“, заяви тя Руският президент се намеси във войната в Иран Руският президент се намеси във войната в Иран Той подчерта, че мащабната война между САЩ/Израел и Иран вече не е локален конфликт Краят на една ера за италианската мафия: Почина историческият лидер на клана "Коза Ностра" Краят на една ера за италианската мафия: Почина историческият лидер на клана "Коза Ностра" 87-годишният мафиотски бос  Бенедето Нито Сантапаола  издъхна в затвора Опера в Милано под строг режим 41 bis Дубай възстановява частично въздушния трафик, нашенци ще могат да се приберат, но поетапно Дубай възстановява частично въздушния трафик, нашенци ще могат да се приберат, но поетапно Ограничен брой полети ще излитат от летищата DXB и DWC, пътниците да изчакват потвърждение от авиокомпаниите Тръмп обяви четири конкретни цели на САЩ във войната срещу Иран Тръмп обяви четири конкретни цели на САЩ във войната срещу Иран Американският президент заяви в Белия дом, че операцията е била последна възможност за удар Путин доволно потрива ръце, докато Тръмп бие Иран Путин доволно потрива ръце, докато Тръмп бие Иран По-високите цени на суровината увеличават бюджетните приходи на Москва на фона на ескалацията в Близкия изток Армения отменя визите за гражданите на всички държави до юли Армения отменя визите за гражданите на всички държави до юли Сред новите облекчени правила за влизане са граждани на страните от ЕС, Обединеното кралство, САЩ, ОАЕ, както и на държавите от Шенгенската зона Иран атакува Саудитска Арабия тази нощ: Посолството на САЩ в Рияд е в пламъци Иран атакува Саудитска Арабия тази нощ: Посолството на САЩ в Рияд е в пламъци Посолството е било ударено от два дрона, които са причинили пожар и материални щети Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Есминците, които пазят американските самолетоносачи, вече трябва да пътуват седмица, за да презаредят с ракети, обясни той   Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Противоречиви данни за броя на загиналите US войници – от 4 до 18 
Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Арабският свят спасен от американско ПВО, Русия е със сериозни загуби Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори