×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Издържа ли здравната система на рекордните 266 заразени от коронавирус в Бургас


Издържа ли здравната система на рекордните 266 заразени от коронавирус в Бургас
Преструктурирането на болниците даде резултат, а от понеделник ще заработи и разширеното ковид отделение на УМБАЛ Дева Мария с още 40 легла
06 Ноември 2020, Петък, 10:35 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Преструктурирането даде резултати и в момента заетостта в болниците е 74 %

 

Рекордните 266 заразени от коронавирус в Бургаска област за последните 24 часа отчитат от Министерството на здравеопазването (ВИЖТЕ ТУК). Числото е шокиращо, регистрира се двоен скок от 4-ти ноември и определено това е повод за притеснение.

Общоизвестен факт е, че в Бургас имаше сериозен проблем със свободните легла в ковид отделенията. В понеделник здравният министър Костадин Ангелов и кметът на града Димитър Николов събраха на спешна среща всички ръководители на болнични заведения, а директорът на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров ги задължи в кратки срокове да осигурят поне по 20 % от легловата си база да лечения на болни от коронавирус.

Първо във Флагман.бг! До дни ще решат проблема с недостига на легла за болни от К-19

Секторът е в период да преструктуриране, но първите мерки дадоха светкавичен резултат. Въпреки сериозния натиск върху системата бургаското здравеопазване успя да посрещне ковид рекорда, да приеме всички, които се нуждаят от болнично лечение и да остави свободен ресурс от 30 % за спешни случаи.

Към 10:30 часа на 6 ноември са заети 74 % ог терапевтичните легла в бургаските болници и 65 % от интензивните. В понеделник УМБАЛ Дева Мария ще разкрие още 30 легла, МБАЛ „Бургасмед“ също работи по увеличаване на капацитета си, а в УМБАЛ Бургас до часове ще има още 15 легла.

Здравният министър за президента: Ако не вярва, че системата работи, да заповяда, ще влезем в ковид отделението на УМБАЛ-Бургас

Сериозен принос за справяне с ковид кризата даде и директорът на КОЦ-Бургас проф.д-р Христо Бозов, който успя да освободи 36 легла в здравното заведение. Потоците са отделени, осигурена е алтернативна вентилация и няма никаква опасност за останалите пациенти.

МБАЛ „Лайф Хоспитал“ в Свети Влас също даде своя принос и разкри 25 легла, обезпечавайки ги със съответните висококвалифицирани медицински специалисти.

 


В категории: COVID-19


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Поразеният с три ракети GOLDEN LEO потъна в Черно море Поразеният с три ракети GOLDEN LEO потъна в Черно море 27/07/2026, Понеделник 10:10 1
Тервел ИЛИЕВ Добро време за начало на новата седмица Добро време за начало на новата седмица 27/07/2026, Понеделник 07:30 0
Михаил ДИМИТРОВ Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август 26/07/2026, Неделя 22:00 0
12
Коментара по темата
12.
Валентин
07.11.2020 08:47:08
0
0
Наи доброто място и лекувито за белите дробове е раиона на Малко Търново.Там няма зараза
11.
спокойствие и силна храна
06.11.2020 15:18:40
3
1
споко дупетата Самирчо от герберчетата нали трябва да щипне от баницата с 3-4 частни болнице дето има в града.
10.
Доктор Хаус
06.11.2020 14:19:11
1
6
Пунта Маро, тиквенико прост, ако ти не си разбрал, че си болен и си карал леко инфекцията, за сестра ти или за мен това може да е края на живота. Все кинти са ви в главата, все някой иска да ви прецака вас, селски бабаитчета, комплексарчета невежи
9.
Св. Влас
06.11.2020 14:07:52
0
5
Санаториума в Св. Влас беше изграден за лепение на деца с белодробни проблеми,както и този в М. Търново за работещи но ги съсипаха .Колко болни бяха спасени там, но пуста алчност
8.
Имаме ли здравна система?
06.11.2020 11:56:38
2
30
Ако здравната система даде фира при 266 болни от ковид при население от 200 хил. за града ни, то можем съвсем отговорно да кажем, че нямаме работеща здравна система
7.
Z
06.11.2020 11:55:35
10
11
Спрете да правите тестове и болните ще намалеят
6.
Z
06.11.2020 11:55:30
9
9
Спрете да правите тестове и болните ще намалеят
5.
ВСИЧКО Е ПУНТА МАРА ЗА КИНТИ!!!!!!!!!!!!
06.11.2020 11:31:33
6
11
ПО ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ ХОРАТА СА ГО ПРЕКАРАЛИ БЕЗСИМПТОМНО ИЛИ С НЯКАКВО НЕЗНАЧИТЕЛНО НЕРАЗПОЛОЖЕНИЕ !!!!!!!!!!!!В ТОВА ЧИСЛО И АЗ ВЪПРЕКИ СТРИКТНО СПАЗВАНЕ НА НАЛОЖЕНИТЕ МЕРКИ /дори не подозирам от къде и на кого съв го предал !/И СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО УСТАНОВИХ ЧЕ СЪМ БИЛ ""КОРОНОВАН""!!!!!!!
4.
Доктор ОхБоли
06.11.2020 11:08:27
1
8
Какво казва математиката, на която "ЩАБ-а" толкова държи. От 266 човека, 80% са безсимптомно или много слаби симптоми - 213 човека. 15% или 40 са със симптоми на респираторен проблем във среднотежко състояние, неизискващи хоспитализация. Останалите 5% или 13 човека са в по тежко изискващо хоспитализация състояние. Тринадесет! Това според официалните приказки на ЩАБ-а. Сметките са за цялата област с днешна дата. При среден престой на пациента (без колегите да успеят да го "спасят" за винаги от грешния свят) е под 10 дни в болнично заведение. Необходими към момента 130 легла, от които поне 10 за активно лечение.
Ако, г-н Министър! Къде куцат нещата? В системата на здравеопазването или в математиката? Защото математиката е "точна наука", а здравеопазването "ХУМАНИТАРНА"!!!!
3.
Капи
06.11.2020 11:00:23
3
19
Можело,значи. Това е кмете. А Никулден ще има време да го празнуваме. Ти мисли за хората,защото те правят града и празниците.
2.
*********
06.11.2020 10:44:06
5
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
1.
Чичо
06.11.2020 10:41:56
3
10
Вие разлика между цифра и число правите ли?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
УМБАЛ-Бургас привлече опитен специалист по репродуктивна медицина УМБАЛ-Бургас привлече опитен специалист по репродуктивна медицина Записане за преглед при д-р Александър Кунев, д.м. може да се осъществи на тел. 0876357733 от 8 до 13 в делнични дни, както и през superdoc Поразеният с три ракети GOLDEN LEO потъна в Черно море Поразеният с три ракети GOLDEN LEO потъна в Черно море Десет души загинаха при атаката край Одеса, а засега няма данни дали потъването е причинило замърсяване Дизелът вече е 1,73 евро, а браншът предупреждава за нов скок Дизелът вече е 1,73 евро, а браншът предупреждава за нов скок Fuelo отчита средно 1,54 евро за бензина и 0,65 евро за автогаза, а на места нафтата вече струва 1,76 евро Две трагедии за часове: Български туристи починаха на плажове край Александруполис Две трагедии за часове: Български туристи починаха на плажове край Александруполис 73-годишен и 82-годишен мъж са извадени без съзнание от морето, а аутопсии трябва да установят точните причини за смъртта им Шофьор блъсна 8-годишно дете и избяга, после се оправда: Видях, че му няма нищо! (ВИДЕО) Шофьор блъсна 8-годишно дете и избяга, после се оправда: Видях, че му няма нищо! (ВИДЕО) Семейството твърди, че още на следващия ден мъжът отново карал из Червен бряг Йотова влезе първа в битката и принуди всички да играят по нейния часовник (ВИДЕО) Йотова влезе първа в битката и принуди всички да играят по нейния часовник (ВИДЕО) Ранната кандидатура дава на президента контрол върху дневния ред, но я излага на продължителна кампания и поставя труден избор пред Радев, ГЕРБ и ПП-ДБ Дневен хороскоп за 27 юли: Маските падат, интуицията води към успех Дневен хороскоп за 27 юли: Маските падат, интуицията води към успех Денят поставя на изпитание търпението и преценката – едни ще получат подкрепа от близките си, а други ще трябва да разчитат единствено на собствената си интуиция. Шофьор удари общински съветник и 8-годишния му син на "зебра" (ВИДЕО 18+) Шофьор удари общински съветник и 8-годишния му син на "зебра" (ВИДЕО 18+) Мъжът зад волана не е тестван за наркотици Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Камерунецът тренира наравно със съотборниците си и отново е вариант за състава на Христо Янев
Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Дацов: Дефицитът трябва да падне до 3,1%, икономиката прегрява Членът на Фискалния съвет настоява за приоритизиране на разходите и по-бързи мерки срещу високата инфлация Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Санкциите за електрическите превозни средства са над два пъти повече, въпреки че проверките на Пътна полиция са увеличени с 30% Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч При тази скорост автомобилът изминава над 60 метра за секунда, а една грешка може да превърне магистралата в място на трагедия Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията 21-годишният Абдул Б. е открит в градинарски комплекс след близо 21 часа издирване - една жена загина, а 29 души бяха ранени Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити 3550 компании са обявени в несъстоятелност за шест месеца, а все повече длъжници сами признават, че не могат да продължат На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар Техеран обеща отговор, но още не е обявил конкретна атака, докато Киев обвинява Русия, че помага на Иран със сателитно разузнаване Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Досегашният наставник на втория отбор на „армейците“ прави огромна крачка в своята кариера Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Милионерите не са изчезнали от острова, но вече контролират разходите си и пренасят храненето и забавленията зад стените на частните имоти
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори