Бургазлии очакват домовете им да се наводнят след преасфалтирането на ул. „Ленко”, вижте защо
Някои от живущите в този район от т.нар. село на жк „Меден рудник” са инвалиди, новата визия на улицата ще затрудни и придвижването им, твърди наш читател
Планирано преасфалтиране на бургаската ул. „Ленко” в селото край жк „Меден рудник” се превърна в потенциален проблем за хората, живеещи в района. Те съобщават, че нивото на асфалта опасно близко се е доближило до това на тротоарите и по този начин, при валеж, водата ще се излива директно в жилищата им заради обратната нивелация.
„Дори и при предишната визия на улицата, където тротоарът и асфалтовото покритие бяха разделени с висок около 5-6 сантиметра бордюр, сме имали случаи при които съседи се наводняват. Не ми се мисли в сегашната ситуация какво ще става. Все още не знаем дали е предвидено и изграждането на тротоар с плочки, но пък дори и да има такова, то ще наложи част от живущите да режат долните части на вратите си, за да могат да влизат и излизат от домовете си, тъй като нивото допълнително ще се вдигне”, пише в писмо до Флагман.БГ бургазлийка, живуща на ул. „Ленко” в т.нар. село на жк „Меден рудник”.
Тя уточнява, че в някои от къщите, намиращи се на улицата, живеят хора в неравностойно положение, за които ще е изключително трудно не само придвижването, но и ще се неспособни да се справят с потенциалните наводнения, които могат да възникнат след преасфалтирането.
Очакваме вашите сигнали на [email protected] или чрез платформата „Вашият сигнал до Флагман.бг”
Кола се вряза с бясна скорост в къща в Дупница, загина 17-годишният шофьор
Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави
Министърът на земеделието: Четири от 9-те оградени имота в "Баба Алино" са държавна собственост
Откриха тяло на 31-годишна жена в Сливенско, има арестуван
Росен Христов не влизал в ДКК за пари, а да търси корупция
Сложете резен лимон до прозореца и може да намалите един от най-досадните летни проблеми у дома
Все повече родители тестват сами децата си за наркотици у дома
Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято
Британското правителство намалява митата на 125 вносни стоки
Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак
След мелето на "Челопешко шосе": 8 ранени се лекуват в София, трима от тях са в реанимация
5 породи кучета, които помагат в борбата с тревожността

Поздрави на ЕнжЕнеритьие за успешното усвояване на средства. Парите за лекарства да ги давате
Аз живея в град Бургас и не знам за селски улици.
В Житарово или в село Меден Рудник е?