×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ограничено движение на “Тракия”, “Струма” и през Кресненското дефиле
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ученици пиха водка в час, уволниха учителя им


31 Октомври 2020, Събота, 18:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

За инцидента разказа самият преподавател

Учителят от средно училище „Св. Патриарх Евтимий” в Пловдив Иван Куцаров бе освободен тихомълком, след като в социалните мрежи бяха публикувани клипове как деветокласници пият водка под чина в час по история. Куцаров сам даде гласност на скандала в своя фейсбук профил.

Срамният инцидент станал тази сряда по време на последния му час с 9 „г” клас. „Около средата на часа направих забележка на няколко от учениците, че нарушават дисциплината в час. Те ми обясниха, че на едно от момичетата от класа ѝ е лошо. Казах на момичето, че е свободно да си тръгне и да си почива вкъщи, без да ѝ пиша отсъствие. Тя отказа и часът завърши без повече проблеми“, посочва преподавателят, който бил назначен временно в началото на ноември по заместване. След края на работния ден той се натъкнал в социалните мрежи на видеоклипове, на които се вижда как въпросното момиче се е навело под чина и пие от стъклена бутилка за водка.

„Клиповете бяха качени от нейни съученици. На тях се вижда всичко – стаята, учениците, аз. Реших, че няма как да не взема мерки“, допълва Иван Куцаров. На следващия ден той се свързва със заместник-директора Милена Цветанова и класния ръководител на класа Дарина Николова. „Обясних всичко и показах клиповете. Те ме разбраха и казаха, че нещата няма да останат така. Един час по-късно с мен се свърза заместник-директорът и ми каза, че на телефона е директорът – госпожа Валентина Стоенчева. Разказах всичко и на нея, а тя завърши със следните думи: „Утре Ви чакам в училище, за да подпишете документа, с който Ви освобождаваме. Титулярната госпожа се завръща”, свидетелства учителят. На срещата директорката му показала видеоклип от камерата за видеонаблюдение в стаята и заявила, че той е виновен за случилото се. По време на инцидента той пишел плана на урока на дъската, а трябвало постоянно да следи какво правят 26-те души в стаята.

„Тя не ми благодари, не ми обясни защо ме махат, не ми каза къде са били грешките ми и какви са нещата, които са им харесали или не са им харесали“, отбелязва Куцаров. Директорката Валентина Стоенчева го разкритикувала, че в неговите часове няма дисциплина.

„Преди десетина дни в мой час в IX „а” клас влязоха директорът и заместник-директорът за проверка на униформи. Всички бяха с униформи. Дисциплината беше нормална, както винаги. Това е най-тихият и безпроблемен клас (от тези, на които преподавам). Днес тя излъга брутално, че дисциплината в онзи ден била потресаваща. Каза, че още в коридора била чула. Долна и гнусна лъжа. ЛЪЖА!“, гневи се освободеният учител. Той се опасява, че срещу него ще бъдат използвани всякакви методи и ще бъде дискредитиран по всякакви начини. „Ще бъда обвинен във всякакви неща, които не са мое дело. Ще бъдат използвани неща от личния ми живот. Това не ме притеснява. В момента ми е изключително болно и тъжно“, заключава Куцаров.


В категории: Пловдив


4
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All 26/07/2026, Неделя 13:20 0
4
Коментара по темата
4.
Пепа
03.11.2020 01:18:42
0
0
По-добре да беше разговарял с учениците, вместо да сигнализира .
3.
Instant Karma
01.11.2020 12:00:06
1
5
Сега министъра да привика директорката, да си подпише документа за освобождаване!
2.
Пурко
31.10.2020 23:53:48
0
15
Един, образован, човек, винаги ще си намери работа. Тъжното е за,горе- споменатите, подрастващи и техните родители, следователно и за нацията ни!
1.
Страх лозе пази
31.10.2020 23:46:44
0
16
Директорката е пуснала жълто от страх да не я уволнят и е изкарала учителят виновен. Така хем има виновен, хем тя е взела уж адекватни мерки и си запазва местенцето. Интересно ми е утре като пак пият водка, кой ще и е виновен. Титулярката?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Почивката по морето поскъпна с до 70%, ол инклузив вече е 70 евро на човек Почивката по морето поскъпна с до 70%, ол инклузив вече е 70 евро на човек Хотелиерите обясняват скока с по-скъпите храни, консумативи и заплати, а българските туристи са по-малко от миналото лято Мария Илиева ще е голямата звезда на тазгодишноно издание на "Бургас и морето" Мария Илиева ще е голямата звезда на тазгодишноно издание на "Бургас и морето" Една от най-разпознаваемите изпълнителки в българската поп музика е големият гост на тазгодишното издание, което ще се проведе на 1 август от 20:30 часа в Летния театър в Бургас Бургас „преля“ в слънчевата неделя: Хиляди изпълниха Главната и Морската градина (СНИМКИ) Бургас „преля“ в слънчевата неделя: Хиляди изпълниха Главната и Морската градина (СНИМКИ) Слънчевото време и прохладният морски бриз изведоха малки и големи по пешеходните зони на града Нормално ли е това: Баща извади права лопата на плажа в Ахтопол Нормално ли е това: Баща извади права лопата на плажа в Ахтопол Снимката раздели социалните мрежи - едни видяха опасност и селска проява, други защитиха мъжа, който забавлява детето си След Евровизия хонорарът на Дара скочил - от 15 хил. лева на 42 хил. евро След Евровизия хонорарът на Дара скочил - от 15 хил. лева на 42 хил. евро Толкова е трябвало да плати Община Варна на топ звездата  ФК "Черноморец 1919" и "Нефтохимик" поискаха ст. "Лазур", очакват се нови преговори с Митко Събев ФК "Черноморец 1919" и "Нефтохимик" поискаха ст. "Лазур", очакват се нови преговори с Митко Събев Исканията са входирани в деловодството на ОбС - Бургас, но не са точки от дневния ред и тепърва трябва да бъдат превърнати в реален финансов и правен модел За три зодии новата седмица ще бъде най-щастливата в годината За три зодии новата седмица ще бъде най-щастливата в годината Пълнолунието във Водолей подрежда пътя на Близнаците и показва резултатите от минали усилия НОИ сезира прокуратурата за съмнителни 77 "френски безработни" НОИ сезира прокуратурата за съмнителни 77 "френски безработни" Хиляди заявления за обезщетения след работа от по два дни се стопиха след законовата промяна, а Съдът на ЕС потвърди българския начин на изчисление Големи рокади в бургаското здравеопазване: Нови управители поемат КОЦ и Белодробната болница Големи рокади в бургаското здравеопазване: Нови управители поемат КОЦ и Белодробната болница Онкохирургът д-р Николай Киселков и завръщащата се от Дания пулмоложка д-р Анелия Димитрова спечелиха конкурсите Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти Грижата за здравето и безопасността на туристите е сред основните приоритети, каза министърът на туризма д-р Илин Димитров
Бордо готви пълна евакуация, огненият ад прогони близо 300 000 души Бордо готви пълна евакуация, огненият ад прогони близо 300 000 души Пламъците се приближиха опасно до френския град, ветровете разширяват фронта, а Франция и Испания мобилизираха армии и хиляди пожарникари Тръмп към Европа: Имате късмет, че съм ви приятел Тръмп към Европа: Имате късмет, че съм ви приятел Американският президент заплаши Иран с нова война, а Европейския съюз - с тежки мита заради глобата срещу Google Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All Легендарният фронтмен на нюйоркската хардкор сцена загуби двугодишната битка с рака на 59 години 21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин 21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин Германската полиция разпространи и портрет на Абдул Б. Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Сред пострадалите са деца със специални потребности и техните придружители, няма опасност за живота им 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН 75-годишен угандиец стана седмият кандидат за шеф на ООН Олара Отуну е бивш заместник генерален секретар на световната организация и дипломат с дългогодишен международен опит Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Миконос плаща цената на солените сметки: Оборотите паднаха с до 70% Богатите туристи се затварят в луксозни вили, наемат готвачи и заобикалят ресторантите и клубовете Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Кървав край на гейпарада в Берлин: Кола помете хора, жена загина, 16 са ранени Полицията издирва 21-годишен заподозрян и предупреди гражданите да не го доближават, защото е въоръжен и опасен САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл OFAC удължи разрешените преговори до 22 август, но окончателната продажба ще изисква отделна зелена светлина Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Не бързайте към Гърция: Прогноза за бури и градушки в цялата страна Проливни дъждове, градушки и опасни пориви на вятъра заплашват популярни сред българите райони
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори