Заловиха тунизийски терорист в Добрич
Мъжът е издирван от френските власти
Тунизийски гражданин, издирван с червена бюлетина, е заловен в Добрич, след като нерегламентирано е влязъл на българска територия от Румъния през ГКПП "Кардам". При влизането от Румъния, чужденецът се е отклонил от проверка на граничните власти, като е избягал. По-късно, след гонка с полицията той е арестуван в Добрич.
Предстои прокуратурата в Генерал Тошево да му повдигне обвинение за незаконно навлизане на територията на страната. По неофициална информация тунизиецът е обявен за издирване от френските власти, пише Лупа.бг.
Проверява се дали лицето няма връзки с терористични организации, както и дали не е управлявал автомобил с подменени регистрационни номера.
Повече информация прокуратурата и МВР ще дадат на брифинг на граничния пункт в 15:00 часа.
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки

Много ме дразни,че тука си играят на гоненица с мишоците.Примерно- преди половин час в Нигерия гръмнаха 6-7 олигофрени,отвлякли американски гражданин.И викат "не знаем терористи ли са или бандити, щото не ги питахме много- много : "The US forces who conducted the mission killed six of the seven captors, the official said. The US believes the captors have no known affiliation with any terror groups operating in the region, and were more likely bandits seeking money."