Мъж с COVID почина, чакайки линейка
33-годишният пациент 2 часа е очаквал кола на Спешната помощ в столицата
Мъж на 33-години с COVID е починал снощи, след като 2 часа е чакал линейка на Спешната помощ в столицата, съобщи Би Ти Ви. Мъжът е бил е на домашно лечение, но състоянието му се е влошило. Към 18:30 близките му са се обадили за линейка. След като тя не пристигнала, те се обадили на частна линейка.
Оттам обаче ги пратили към Координационния център в столицата, за да намерят свободни места в болницата. Към 21:00 е намерено място в болницата, след което пристигнала частната линейка, но мъжът починал.
"Това се случва от седмици и ние алармираме. В 18:41 е постъпил сигнала, в 20:23 линейката е била на адреса, но са заварили човека починал. Не е първият случай и за огромно съжаление няма да е последният", каза говорителят на Спешна помощ в София - Катя Сунгарска.
"Последната работна смяна имаме 418 повиквания, 200 от които са COVID сигнали, уточни тя и допълни, че е невъзможно да се смогне. Министерството на здравеопазването започва проверка по случая
Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали
Топ фитнес инфлуенсър загина при шокиращи обстоятелства
Фатален купон за Световното: 17-годишно момиче намерено мъртво, убиецът изчезна
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора
Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ)
