×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Каква е равносметката от управлението на Тръмп


30 Октомври 2020, Петък, 18:00 ч.

Американският президент постоянно натъртва, че никое правителство на САЩ не е успяло да свърши толкова неща през първия си мандат, колкото неговото

Доналд Тръмп постоянно натъртва, че никое правителство на САЩ не е успяло да свърши толкова неща през първия си мандат, колкото неговото.

Ако обаче оставим настрана мерките му срещу пандемията от коронавируса – криза в необичайно големи мащаби, на която, според обвиненията, Белият дом не е реагирал подобаващо, каква е равносметката от управлението на президента републиканец? Отговорът дава Себастиан Смит от Франс прес.

Доналд Тръмп: Гласувах за човек на име Тръмп

1. Стената

Мантрата „Да построим стената” съществено допринесе за изненадващата изборна победа на Доналд Тръмп, като избирателите му даваха ясен израз на раздразнението си от незаконните прониквания на испаноезични мигранти през южната граница на страната, чиято дължина е над 3000 км.

Построи ли я президентът?

Отговорът: отчасти.

САЩ: Обвинения в расизъм и хонорари от чужбина на последния дебат

Според федералната гранична полиция около 600 км от стената са завършени, в различни участъци. Голяма част от тези изпълнения обаче са всъщност било ремонтни дейности, било допълнения към вече съществуващи ограждения.

Освен това задържанията на незаконни мигранти са се увеличили, а приемът на бежанци е спаднал. И накрая, Мексико никога не е плащало за стената, противно на обещанието на Тръмп.

2. „Америка на първо място”

Този националистически лозунг на Доналд Тръмп намери израз в политика на дипломатическо торпилиране на мултилатерализма и налагането на протекционистични мерки.

Получи ли се?

Отговорът: остава да се направи още много.

Има ли значение за Близкия изток кой ще бъде начело на САЩ

Когато Доналд Тръмп се захвана с въпроса за търговския дисбаланс между САЩ и Китай, дори някои от критиците на президента приветстваха решителността му.

Но въпреки усилията на президента републиканец да изгради привилегировани отношения с китайския си колега Си Цзинпин, резултатите – търговско споразумение на „първа фаза” – остават недостатъчни и непълни. Вярно е, че Пекин увеличи закупуването на американски селскостопански продукти, но значителното повишаване на митата върху вносни китайски продукти се оказа болезнено за фирмите в САЩ. А въведените като ответна мярка китайски мита върху земеделски продукти като бърбъна принудиха правителството на САЩ да отпусне милиони долари помощ на своите земеделски производители.

Търговският дефицит на САЩ достигна 577 милиарда миналата година, над 100 милиарда повече от последната година от мандата на Барак Обама.

Какво се случва, ако кандидат за президент на САЩ почине

В дипломатическо отношение политиката на „Америка на първо място” не даде очакваните резултати. Денонсирането от Вашингтон на иранското ядрено споразумение предизвика гнева на европейските съюзници на САЩ, без да доведе до смяна на режима в Техеран, която според много анализатори е била скритата цел на Тръмп.

3. Приключване на „глупавите” войни

Доналд Тръмп беше обещал да изтегли американските войски от местата на далечни и кръвопролитни конфликти - войни, които определи като „глупави”.

Успя ли да го направи?

Отговорът: и да, и не.

САЩ не влязоха в нови войни, противно на опасенията на мнозина. След първоначална словесна ескалация, опитаното от Тръмп сближаване със севернокорейския лидер Ким Чен-ун се изрази в напрегнати срещи и известно разведряване. Не е постигнато обаче основното – отказ на Пхенян от ядрените оръжия.

Изтеглянето на американските войници от Афганистан изглежда възможно след протичащите мирни преговори между талибанските бунтовници и властите от Кабул. Американските военни обаче продължават да са в Ирак.

В актива на Доналд Тръмп трябва да се запишат арабските страни, които от август обявиха нормализиране на отношенията си с Израел: Обединените арабски емирства, Бахрейн и Судан.

4. „Най-голямата икономика в историята”

Това е аргументът номер едно, който Доналд Тръмп размахва, за да настоява за още четири години в Белия дом. Действителността на този аргумент обаче зависи от това какво измерваме. Борсата достигна нови върхове и сега се движи нагоре, след като отбеляза спад в началото на пандемията от коронавируса.

Най-високият икономически растеж в годините на Тръмп, около 3 процента, обаче е от порядъка на постигнатите при управлението на Барак Обама резултати, без исторически високи нива.

Антъни Фаучи – лекарят насред предизборната битка в САЩ

През декември 2019 г. равнището на безработицата достигна най-ниските си стойности от половин век, на 3,5%. Впоследствие обаче милиони американци останаха без работа заради пандемията.

5. Съдии

Според Тръмп най-важната роля, която може да изпълни един президент, е да назначава пожизнени федерални съдии. В това отношение бившият бизнес магнат може да се похвали с резултати, за които да му завиждат съперниците му демократи. Благодарение на експедитивността на републиканците в Сената, Тръмп е номинирал 24% от сега действащите съдии по данни на института Пю.

Президентът е номинирал трима съдии във Върховния съд, като последната, Ейми Кони Барет, беше утвърдена тази седмица, което твърдо поставя тази институция в консервативния лагер вероятно за десетилетия.

Източник: vesti.bg.


В категории: Политика


2
Коментара
Флагман.БГ Силен трус разлюля Южна Испания Силен трус разлюля Южна Испания 15/08/2026, Събота 15:01 0
Михаил ДИМИТРОВ Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България 15/08/2026, Събота 14:00 2
Михаил ДИМИТРОВ Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна 15/08/2026, Събота 13:41 0
2
Коментара по темата
2.
Дернев
31.10.2020 07:19:09
1
0
Най-важното, коетоТръмп направи е че накара европейците да разберем че нашата сигурност е само наша работа. Затова в СЕЩ, дай боже по-скоро да да факт, трябва да му издигнем паметник.
1.
Наско Ментата
31.10.2020 00:28:03
1
2
Аре пак 100 реда изписани,па чак не му се чете на човек. Накратко - Тръмп отказва за напред Щатите да са световен пъдар и т'ва ще остане като политика за в бъдеще. Изключение - ако някой си плаща или ако имат някакъв интерес. - В голяма степен Тръмп либерализира пазара,и при евентуална загуба от Байдън - ще има трус. Трус не само при тях обаче.
И в общи линии- тия двете страни на хавата ни засягат пряко.
Другото е копирайтинг.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Бургас покори Япония и Китай! "Фортисимо" с три златни отличия и две първи места Бургас покори Япония и Китай! "Фортисимо" с три златни отличия и две първи места Вокалният ни ансамбъл бе класиран и сред 10-те най-добри състава в целия конкурс, като се нареди сред тях като единствения хор извън Китай Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада! София отговаряше на поставените критерии и представи сериозна кандидатура за домакинството, убеден е Васил Терзиев  Кметицата на ГЕРБ отиде при ПБ, а лидер на структурата стана нейният заместник Кметицата на ГЕРБ отиде при ПБ, а лидер на структурата стана нейният заместник Иванка Петрова уверява, че не напуска ГЕРБ, но обяви последен мандат и готовност да подкрепи човек, с когото работи от 15 години - описание, което подозрително добре пасва на Иван Кюркчиев Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Ресторантьори обещаха да няма ценови шок в Бургас заради Евровизия Подготовката започва още отсега, ценови шок не се очаква, но градът ще трябва да реши въпроса с работното време след 23 часа Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Туристи ще има и през септември, а вече мислим за Евровизия Ние правим плановете още от момента, в който Бургас кандидатства заедно с колегата Димитър Николов, имаме какво да предложим, каза Николай Димитров  Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Двуетажен автобус с 84 души излетя от АМ „Тракия“ Превозното средство със сръбска регистрация пробило предпазната ограда на 90-ия километър, пътниците се връщали от почивка в Кушадасъ Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни При спуфинг измамниците подменят номера на екрана и така печелят доверието на жертвата, КРС и мобилните оператори затягат мерките Слънчев бряг е вторият най-изгоден семеен курорт в Европа, ранните резервации тръгват от 55 евро Слънчев бряг е вторият най-изгоден семеен курорт в Европа, ранните резервации тръгват от 55 евро Само Алгарве изпреварва българския курорт, а поскъпването спрямо предходното проучване е малко над 9% Илин Димитров: Евровизия 2027 е огромен шанс да покажем Черноморието пред света Илин Димитров: Евровизия 2027 е огромен шанс да покажем Черноморието пред света Министърът на туризма призна, че е очаквал Варна да спечели, но вече работи за повече полети, транспортна свързаност и над 100 събития в страната Дясната ръка на Тихомир Янакиев оглави "Прогресивна България" в Созопол Дясната ръка на Тихомир Янакиев оглави "Прогресивна България" в Созопол Бившият депутат от ДПС Валентин Тончев поема стратегическата роля на орг.секретар
Заловиха италиански бос на Камората в България Заловиха италиански бос на Камората в България Дунав край Русе почти изчезна Дунав край Русе почти изчезна Ограниченията за корабите остават в сила по целия български участък, продължават опитите за освобождаване на заседнал съд край остров Батин НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият Произходът и типът на безпилотния апарат засега не са обявени, няма данни и за нанесени щети Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува Великобритания преживя най-горещия си ден от началото на годината, силните ветрове разпалват огъня в испанската провинция Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори