НФСБ: ГЕРБ узряха за нашето предложение – 9% ДДС за храна по домовете
Поискахме го още през май, но тогава не получихме подкрепа, обявиха от партията
Добре е, че ГЕРБ преосмислиха и подкрепиха нашето предложение за намаляване на ДДС на 9 % за доставка на храна по домовете, обявиха от пресцентъра на Националния фронт за спасение на България (НФСБ).
Това е необходима антикризисна мярка. Ето защо още през месец май т.г. подготвихме пакет от предложения, които да подпомогнат туристическия и ресторантьорски бранш, най-силно пострадали от пандемията и предприетите мерки.
Заявихме, че облекченията трябва да засегнат целия сектор. Настояхме да се намали на 9 % ДДС не само за ресторантите, но и свързаната с тях дейност по доставка на храна по домовете в условията на сложна епидемична обстановка. Не получихме подкрепа.
Днес виждаме, че нашите коалиционни партньори са преосмислили тази позиция и подкрепят идеята за намаляване на ДДС на 9 % и за тази част от сектора. Това е добре – защото е добре за бизнеса, се казва още в прессъобщението от НФСБ.
Това е най-продаваната кола в България
На живо от НС: Първо редовно заседание на депутатите
Община Царево и Нов български университет с обща инициатива
Треньорът на Байерн се гневи: Португалец пожали португалеца
Радев отива при Йотова днес
До 27° в четвъртък, дъждове и гръмотевици в част от страната
07/05/2026, Четвъртък 07:19
0
Дневен хороскоп за 7 май 2026: Рибите да внимават с парите и изкушенията
Компании анулираха 2 милиона места заради скъпото гориво
Това е най-продаваната кола в България
06/05/2026, Сряда 21:41
1
Три зодии започват своя най-благословен период
Греховно ли е агнешкото на Гергьовден?
06/05/2026, Сряда 21:00
4
Евакуираха трима от круизния кораб в Кабо Верде със съмнение за хантавирус
Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова
