Започва ремонтът на още една отсечка от автомагистрала „Тракия“
Реконструкцията на 12-те километра от пътен възел Белозем до Оризово ще е напълно завършена след седмица, каза шефът на АПИ Георги Терзийски
Първите 12 км от ремонта в участъка от пътен възел Белозем до Оризово ще бъдат напълно завършени до края на следващата седмица, като дори ще бъде положена маркировка. Започваме реконструкцията и на 12-те км в посока София, като движението ще бъде пренасочено по ремонтирания участък. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ шефът на АПИ Георги Терзийски.
„Независимо от усложнената епидемиологична обстановка ремонтите вървят по график. Освен онези 12 км, които ще започнем да ремонтираме в посока София, започваме и още един ремонт – от 198 до 200 км в посока Бургас, защото той е най-компрометиран“, добави той.
Той заяви, че целта е ремонтите да бъдат приключени преди зимата, за да не се затруднява движението. Шефът на АПИ посочи, че при Стара Загора ще се наложи рехабилитация на основата на пътя, защото тя е компрометирана и причинява неравности по асфалта. В този участък ще бъде ремонтирана и отводнителната система.
Терзийски обясни че, обследването на компрометирания път е направено през 2019 г., когато гаранцията на пътя вече е била изтекла. През 2018 г. в участък от 40 км на автомагистрала „Тракия“ край Стара Загора максималната допустима скорост беше намалена на 90 км/ч заради неравности. Според шефа на Пътната агенция, в гаранционния срок реалният проблем не е бил установен, а фирмата изпълнител се е грижела за необходимите ремонти.
КТ Подкрепа поиска коледната ваканция да продължи до 8 януари
КНСБ: Пазаруваме по германски цени с български заплати
Калцит влиза в зеления водород: Две инсталации ще заменят част от природния газ
28/07/2026, Вторник 18:55
0
Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда
Плодовете и зеленчуците поевтиняват: Кайсии, праскови и череши са под миналогодишните цени
Галена избяга от България: Показа луксозната си семейна ваканция в Белек
Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса
Ужас пред децата: Мъж заля жена си със запалителна течност и я подпали
Спират тировете по "Тракия" и "Струма" в петък и неделя, вижте часовете и обходите
Затварят за месец ключов участък от ул. Оборище в Бургас
350 евро глоба и месец без книжка в Гърция: Внимавайте с двигателя в тунелите
Август влиза с до 43 градуса: Жегата ще отстъпва само пред кратки бури

В обратната посока друсането е по-малко. А Терзийски или не е пътувал там или говори на аба: само 2 км били най-компроментирани. Ай стига.