Гърция наложи карантина в области близо до България
Не е спрян трафикът през ГКПП „Кулата-Промахон“
Карантина е наложена в области в Гърция близо до границата с България - Серес, Солун и Родопи. През граничния пункт „Кулата-Промахон“ трафикът е без ограничения с изключение на вечерния час.
Днес премиерът Кириакос Мицотакис ще обяви общи по-строги мерки за цялата страна, предаде БНР.
Областите Солун, Серес и Родопи са рискови зони със силно епидемиологична картина, което наложи да бъдат поставени под карантина.
В действие са по-строги ограничителни мерки: задължително носене на маски и навън, вечерен час от 12, 30 ч. до 5 ч. сутринта, търговските обекти работят при строг контрол за спазване на дистанция, заведенията затварят в полунощ, допустимо е пътниците в личните автомобили да са до трима души с шофьора и задължително с маски.
За понеделник отложиха въвеждане на забраната за движение извън областите под карантина. Университетите са на дистанционно обучение. Средните училища са с присъствени уроци.
Граничният пункт „Кулата-Промахон“ остава отворен при сега действащите условия за влизане на чужденци, съобщават властите. Само в часовете на полицейския час не се допуска влизане на автомобили.
Днес се очаква премиерът Мицотакис да въведе общи ограничителни мерки в цялата страна, независимо от броя на положителните случаи във всяка област.
Защо да сложим оцет в казанчето на тоалетната
10/06/2026, Сряда 22:00
0
Нов скандал с катастрофата на "Челопешко шосе"
Тайните на майсторите: Как се прави съвършена шкембе чорба
Мъж с дете на ръце изрита автобус и си счупи крака
Гърми скандал: Родилка почина в частна болница
Брутални цени на билетите за мачовете на Мексико
Николай Пелтеков става шеф на СДВР
Как да приготвим съвършен хляб без умора
10/06/2026, Сряда 19:00
0
Нова зверска катастрофа, почина мотоциклетист
Бивш играч от българското първенство закъса с черно тото
Жълт код за 16 области заради интензивни валежи и гръмотевици
Стана ясно кога отваря най-големият магазин на BILLA в Бургас
