×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьор с 3,34 промила алкохол удари паркирана кола в руенско село
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Създават в Бургас национална информационна система за свободните легла в COVID отделенията


Създават в Бургас национална информационна система за свободните легла в COVID отделенията
Общата информационна система ще е като медицински GPS, обясни собственикът на УМБАЛ „Дева Мария“ д-р Семир Абумелих
30 Октомври 2020, Петък, 09:16 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Собственикът на УМБАЛ „Дева Мария“ д-р Семир Абумелих е готов да плати за създаване й, за да спре хаоса в здравната система 

Единна информационна система, която да оповестява за свободните легла в COVID отделенията в болниците в цялата България, ще бъде създадена в Бургас. Идеята за това е на собственикът на УМБАЛ „Дева Мария“. Пред Нова телевизия д-р Семир Абумелих каза, че тя ще е като медицински GPS и целта е да се спре хаоса, за да може пациентите да не обикалят болниците докато си намерят свободно легло в  COVID отделение. 

„Общата информационна система ще представлява сайт между болниците, за да се знае къде има свободни легла, за да може Бърза помощ и пациентите да се ориентират, а не да си губят времето да обикалят лечебните заведения. Напливът и паниката са толкова големи, че това обикаляне създава напрежение. Хората искат да влязат в болница. Докато намерят свободни легла, пациентите трябва да обиколят няколко лечебни заведения“, заяви д-р Абумелих. 

Един такъв общ портал, в който всеки може да влезе, ще е много полезен, уверява той.

Семир Абумелих: Предоставям цялата УМБАЛ "Дева Мария" за лечение на пациенти с коронавирус
 

„Вчера в рамките на 60 минути в Бургас се организирахме и си направихме обща Вайбър група на болниците. Всяко лечебно заведение си пише по четири пъти на ден свободните легла. Лично кметът ми се обади по телефона, за да ме включи в тази група. Това много ме зарадва, защото означава, че и кризисния щаб работи експедитивно“, каза собственикът на УМБАЛ „Дева Мария“.

Той изтъкна, че има два вида доброволци. Едните са традиционните, за които чуваме навсякъде, т.е. хора, които са готови да влязат в COVID отделенията и да помагат, а другите са излекуваните хора, които са с готова имунна система с антитела. 

„Ние ще се обърнем към нашите пациенти, които ги изписваме, ако имат желание, да се върнат в болницата, за да помагат. Ще сме им много благодарни“, добави д-р Абумелих. 

УМБАЛ „Дева Мария“ увеличава леглата за коронавирус, мести отделението във Военна болница
 

Водещият на „Здравей, България“ по Нова телевизия Виктор Николаев пък му благодари за добрия пример. 

„Д-р Абумелих е готов да плати за създаване на единна информационна система, която да оповестява за свободните легла в COVID отделенията в болниците в цялата България. По думите му това може да стане до 10 дни“, уточни водещият. 

До решението за информационната система се стигнало, след като само в един ден върнали четири линейки, които търсели свободни места за пациенти, поясни колежката му Лора Инджова. 


В категории: Бургас , COVID-19


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
14
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Кафето намалява стреса Кафето намалява стреса 22/05/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Хамилтън се разрева заради Арсенал Хамилтън се разрева заради Арсенал 22/05/2026, Петък 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Евакуират Рики Мартин на Балканите Евакуират Рики Мартин на Балканите 22/05/2026, Петък 20:58 1
Тервел ИЛИЕВ Летни десерти без печене - лесни идеи Летни десерти без печене - лесни идеи 22/05/2026, Петък 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Щастлив период за една зодия в края на май Щастлив период за една зодия в края на май 22/05/2026, Петък 19:00 0
14
Коментара по темата
14.
наблюдател
30.10.2020 12:29:06
2
3
Може ли държавната болница в града Х да плати 10 лева за едно лекарство, а частната болница в същия град да плати 100 лева за абсолютно същото лекарство и здрвната каса да плати / т.е с нашите пари / ? Не само че може, но даже е законно. С промени в закона през 2016 когато от бургас имаше депутат с интереси в медицината.Иначе поздравеления г-н Абумелих болницата е на световно ниво.
13.
*********
30.10.2020 12:17:16
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
наблюдателен
30.10.2020 11:57:28
0
3
Поздравления за предложението, което трябваше да дойде от министерството или оперативния щаб. Но защо не направи и предложение за реформи в здравната система, която гълта милиони левове наши пари, а здравеопазването не се подобрява , лекарствата са скъпи, а и не малка част от парите от здравната каса отиват и в частните болници. Например тестовете струват 120 лв. а себестойността им е многокротно по ниска и да не изброявам други порочни практики.
11.
COVID 20
30.10.2020 11:49:14
1
3
Досега всичките му начинания звучат страхотно ... Джани Родари е той - в смисъл продавач на надежда . Не е комерсиален, не е меркантилен и винаги мисли и работи за благото на обществото .
Този коментар е хубав и се надявам да не го изтриете ! Бъдете здрави и много Ви здраве !
10.
COVID 20
30.10.2020 11:49:13
3
3
Досега всичките му начинания звучат страхотно ... Джани Родари е той - в смисъл продавач на надежда . Не е комерсиален, не е меркантилен и винаги мисли и работи за благото на обществото .
Този коментар е хубав и се надявам да не го изтриете ! Бъдете здрави и много Ви здраве !
9.
...
30.10.2020 11:15:17
0
2
Идеята е много добра, но вероятно ползваните софтуери предоставят такива възможности при текущо и своевременно обработване на документите.
После потребителите с достъп би трябвало да са медиците от Спешните центрове, специалистите, които издават направления за прием и служителите по Регистратурите.
От пациентите би трябвало да се изисква само да запазят самообладание, добрия тон и малко търпение, особено някои и да изпълняват съветите на докторите.

Иначе "флагман.бг" отново с неадекватно заглавие- Национална информационна система! Ще ползвам воден речен транспорт и ще пътувам с кораб по Дунава. Ако проявя симптомите на морската болест ще ползвам новата НИС в страната.
8.
До Флагман
30.10.2020 10:38:59
0
7
Семир Абумелих НЕ Е доктор ! Учил е в английски колеж в Ирак, където специализира IT технологии.
7.
Мнение
30.10.2020 10:31:29
3
12
Той няма да плати нищо. Има софтуерна фирма. На него ще му се плати. Да я направи. Как да помагат пациентите? Безплатно никой не работи. Постоянно в медиите. Безплатна реклама на болницата. Ако не друго, поне това да му е келепира. 50 мил. лева искал да влага за нова болница. Представете си какви пари е изкарал на гърба на пациентите и персонала си.
6.
Абориген
30.10.2020 10:07:58
1
6
До 1 и 2
"...и най- бързо западащия"- бих добавил.
За който не вярва-да отиде в който и да е окръжен град в България за седмица и после да се върне и да се разходи след 21 часа из центъра.
5.
*********
30.10.2020 10:06:28
3
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
4.
go go go
30.10.2020 10:05:36
3
8
айде флагман махнете коментарите изключете ги че да е доволен спонсора ви ;) че много го плюят
3.
*********
30.10.2020 09:29:59
5
13
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
Аз
30.10.2020 09:27:10
7
18
Не се занимавайте с глупости,ами привлечете инвеститори,че един завод няма в Бургас.Нсй-бедния град в БГ
1.
Аз
30.10.2020 09:27:09
8
18
Не се занимавайте с глупости,ами привлечете инвеститори,че един завод няма в Бургас.Нсй-бедния град в БГ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас се поклони пред своите творци и пазители на културата и изкуството Бургас се поклони пред своите творци и пазители на културата и изкуството Отличиха 33 творци за изключителни заслуги към развитието на културата в Бургас Брутални кадри от задържането на Васил Михайлов Брутални кадри от задържането на Васил Михайлов Никой не е и няма да бъде над закона, коментира вътрешният министър Визови проблеми спъват хотелиери от Слънчев бряг, а самоук готвач поиска 6000 евро заплата Визови проблеми спъват хотелиери от Слънчев бряг, а самоук готвач поиска 6000 евро заплата Внасяме кадри, защото подготвените хора отиват в чужбина заради по-високите тръдови възнаграждения Изграждат евросело в Бургас, ако спечели домакинството на Евровизия Изграждат евросело в Бургас, ако спечели домакинството на Евровизия Дара бе първият звезден гост на 107-мия кабинет с премиер Румен Радев и получи разкошен букет от него Прокурорският син заловен от ГДБОП Прокурорският син заловен от ГДБОП  Току-що белезниците щракнаха, съобщи главният секретар на МВР гл. комисар Георги Кандев Ще има ли сделка с Тръмп за самолетите на летището в София, разузнаването проверява опасни ли са Ще има ли сделка с Тръмп за самолетите на летището в София, разузнаването проверява опасни ли са Илияна Йотова вероятно няма да е кандидат на „Прогресивна България“, каза пък Ружа Райчева и обясни, че тя вече е загубила доверието на русофилите Пепи Еврото обявен пак за издирване, раздавал ли е команди на Борисов и министри от диванчето си Пепи Еврото обявен пак за издирване, раздавал ли е команди на Борисов и министри от диванчето си  Съпредседателят на „Демократична България“ Божидар Божанов разкри как през изпълнителната власт заповедите на съдържателят на „Осемте джуджета“ са стигали до Брюксел Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в  туризма Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма Проблемите с визите, свързаността и кадрите ще се решават заедно със сектора Случаите на полово предавани болести в Европа скочиха с 300% Случаите на полово предавани болести в Европа скочиха с 300% Най-голям скок медиците наблюдават при случаите на гонорея и сифилис Във в.з. Червенка се готвят на протест заради разкопани улици (ВИДЕО) Във в.з. Червенка се готвят на протест заради разкопани улици (ВИДЕО) Близо 7 месеца продължава хаоса във вилната зона, срокът на ремонта няколко пъти се удължава и няма никакви индикации кога ще приключи
Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Мюсюлманският лорд мер на града, Закир Чодри, едва знае английски Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Ердоган затвори водещ университет в Истанбул с над 20 000 студенти Университетът е управляван от назначен от съда синдик от миналата година, след като управляващата го компания е замесена разследване за пране на пари и данъчни измами Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро Част от оригиналното стълбище на Айфеловата кула бе продадена за 450 000 евро 14 стъпала, демонтирани през 80-те години, достигнаха рекордна цена на търг в Париж Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие Четирима убити и 35 ранени при украинска атака срещу ученическо общежитие Според спасителните служби под развалините все още има над 10 ученици Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Рядко астрономическо явление в края на май обещава финансов късмет за четири зодии Две пълнолуния в рамките на един месец засилват интереса към астрологичните прогнози и темата за личните финанси 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти 800 000 празни жилища в Гърция, правителството планира активиране чрез ремонти Около 12% от жилищния фонд остава неизползван, а държавата цели да увеличи предлагането чрез обновяване на стари имоти Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Радио „Каролайн“ призна, че грешката е резултат от „компютърна повреда“ в основното им студио нa 19 май, която е задействала автоматизирана процедура, използвана при смърт на монарх КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици Междинните данни от анализа, представени през декември м.г., показаха тежки структурни деформации на пазара на храни  Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли 44 млн. автомобила са по китайските пътища
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори