Зукърбърг се опасява от размирици в САЩ след изборите
"Може да отнеме седмици за окончателно обявяване на резултатите“
Основателят на Facebook Марк Зукърбърг изрази притеснение от евентуални прояви на насилие след изборите в САЩ на 3 ноември, предаде Франс прес.
"Безпокоя се, че има опасност от граждански размирици в цялата страна в момент, когато нацията ни е така разделена и може да отнеме седмици за окончателно обявяване на изборните резултати". Зукърбърг каза това на конференция с анализатори, посветена на обявяването на финансовите резултати на компанията за тримесечието.
Той добави, че компании като неговата ще имат важната роля да опазят доверието в изборния процес и да не позволят платформите им да послужат за призиви към улично насилие.
Сред предвидените от Facebook мерки в тази насока е забраната за реклами на съдържание с политическа тематика в САЩ след края на изборния ден, предаде БНР.
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна
Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика
Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм
Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта
Трамвай излезе от релсите в София
10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди
