Триумф на Гришо във Виена, прекърши Циципас и вече е на четвъртфинал
Българската тенис звезда си върна за загубата на Ролан Гарос от соченият за бъдещ №1 в света грък
Григор Димитров обърна Стефанос Циципас. След двубоя от втория кръг на турнира ATP 500 във Виена българинът си намери място на четвъртфинала. Това стана след над двучасова битка, спечелена от Гришо с 6:7 (5), 6:4, 6:3.
Българинът загуби злощастно първия сет, след като водеше с 5:0 точки в тайбрека, но след това показа характер, за да обърне развоя на двубоя и да стигне до успеха след 6:7 (5), 6:4, 6:3 и 2 часа и 13 минути на корта, съобщава БНТ.
В първия сет и двамата бяха повече от категорични в своите сервис геймове и логично развръзката трябваше да бъде решена в тайбрек. За съжаление, грешка от форхенд от Димитров сложи точка на спора в този първи сет.
Злощастната загуба обаче по никакъв начин не оказа негативно влияние върху играта на българина в началото на втория сет.
Това е втори мач между двамата тенисисти, след като на осминафиналите на Ролан Гарос по-рано през сезона световният №5 надделя в три части.
На 1/4 финал за Димитров предстои среща с Дан Еванс, срещу когото бившият номер 3 има три успеха в четири срещи.
24-годишна бургазлийка преобърна колата си в канавка край Приморско, ранена е възрастна жена
След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота
Невиждани реликви от Междузвездни войни влизат в музея на Джордж Лукас
Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз
Дневен хороскоп за 28 юли 2026: Любовта вдъхновява, смелите решения носят промяна
Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства
Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта
Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели
Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание
Шампион и грегар: Как "Погацар" стана най-великият помагач в спорта
20-годишен пиян зад волана превърна паркинг в лунапарк с "блъскащи се колички"
Мъж се пребори с акула в плитчините на океана и спаси годеницата си
