Лекар от Ямбол е повторно заразен с COVID-19
Повече от 60 на сто от положителните проби от последното денонощие са на хора над 55 години
"Лекар от Ямбол е повторно заразен с коронавирус, след като преди няколко месеца е боледувал и е придобил антитела", съобщи областният управител Димитър Иванов. От днес за 14 дни се преустановява работата на читалищата и пенсионерските клубове в областта.
Засега нощните заведения, клубове и ресторанти ще работят при строг контрол и ограничен брой посетители. Областният управител ще проведе среща със собствениците на заведения и представители на Бюрото по труда, за да обсъдят тяхното подпомагане чрез мярката 60/40 или с друга форма.
Ямболска област не е в червената зона на заразата, но трябва да приложат по-строги мерки. Повече от 60 на сто от положителните проби от последното денонощие са на хора над 55 години. "Отделенията за лечение на CОVID-19 в МБАЛ "Св. Пантелеймон" са запълнени и трябва да се прецизира приемът на болни, ще се търси съдействие и от останалите лечебни заведения в областта", допълни Иванов.
Гърция с най-ниските цени в супермаркетите сред страните от ЕС
Димо Алексиев си намери работа - в театъра в Пазарджик
В болест и здраве: Историята на брака на Майкъл Джей Фокс
Финал преди финала? Лудогорец и ЦСКА на предпоследното стъпало за Купата на България
Нова детска градина в кв. „Победа“ предлага кметът Димитър Николов
Парламентът увеличи възрастта за сексуално посегателства срещу деца на 16 години
Масови уволнения в голям завод, стотици остават без работа
100 възрастни дневно ще получават грижа в нов социален център в Бургас
Лавина затрупа скиори. Десет души са в неизвестност
Три от близо 60 поканени държави отказаха участие в Съвета за мир на Тръмп
39-годишен мъж е заловен за изнасилване на непълнолетно лице
75% от българите пазаруват в супермаркети, а традиционният български хляб изчезва
