×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • АПС ще сезира Конституционния съд за промените в ИК
  • Бившият премиер на Норвегия е в болница заради стрес от скандала с Епстийн
  • Турски F-16 се разби след излитане, пилотът загина
  • Мадрид е избран за най-добра европейска дестинация за 2026 г.
  • Прокурорската колегия на ВСС избира нов ръководител на СРП
  • Депутатите обсъждат ветото на президента върху промените в Изборния кодекс
  • На 25 февруари, от 11 ч. до 14 ч. за кратки интервали от време ще се ограничава изцяло движението по Дунав мост край Русе
  • Повече чужденци, отколкото българи, учат медицина у нас
  • Очаква се служебният кабинет да приеме удължаването на удължителния закон за бюджета
  • Депутатите изслушват министър Дечев и ръководители на служби в МВР заради натиск по "Петрохан"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Здравният министър призна: Очакват ни тежки месеци, имаме дифузно разпространение на COVID-19


Здравният министър призна: Очакват ни тежки месеци, имаме дифузно разпространение на COVID-19
Рискът здравната система да не издържи заради грипа и COVID-19 е реален, предупреди здравният министър Костадин Ангелов
Ключови думи: Костадин Ангелов, COVID 19
28 Октомври 2020, Сряда, 08:16 ч.
Автор: Флагман.Бг

Предложих допълнителни мерки, които да гарантират социалната дистанция, защото само чрез нея можем да прекъснем веригата на разпространение, сподели той

Очакват ни тежки месеци, призна министъра на здравеопазването Костадин Ангелов.

Имаме дифузно разпространение на COVID-19, написа той във Фейсбук. 

„Вече не говорим за огнища и ако продължаваме с неглижирането на мерките, в един момент  може да се окаже късно. Затова предложих допълнителни мерки, които да гарантират социалната дистанция. Само чрез нея можем да прекъснем веригата на разпространение на вируса“, сподели Ангелов в социалната мрежа.

От четвъртък гимназистите на онлайн обучение, затварят дискотеките
 

Очакват ни тежки зимни месеци – влизаме в грипния сезон и рискът здравната система да не издържи е реален, добавя той.

„Медицинските специалисти в болниците и в спешна помощ, здравните инспектори са на абсолютния си физически предел. От нас като общество зависи дали ще им помогнем, за да помагат те на нас“, коментира здравният министър. 
 


В категории: COVID-19


8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
Предния коментар е до 5
28.10.2020 11:52:02
0
0
Чети номер 5
7.
До 6
28.10.2020 11:50:00
0
1
То , за такива капути като теб и вирус няма. Всичко е конспирация , просто грипче. Я ходи да си пиеш кафето с мангъров
6.
ДИФУЗЕРА
28.10.2020 09:45:45
0
3
Значение на думата дифузия

мн. дифузии, ж. Проникване на едно вещество в друго до пълното им изравняване по концентрация.

НЕ ЧЕ НЕЩО АМА Е СМЕШНО КАТО ПОЛЗВАШ ДУМИ С ГРЕШЕН ИЛИ НЕАДЕКРВАТЕН ПРЕВОД.
5.
До 5
28.10.2020 08:46:45
5
4
Я ай пример на безсимптомо дете, заразило родителите си.И колко е процентът на тези случаи от всички общо.Аз не познавам такива.Кажи за родител, заразен от детето си в Бургас.И как има болни учители, а няма болни деца? Къде ходят тези учители, че се заразяват.Те имат свободно време бол и се шляят навсякъде.Възможно е учител да зарази дете, отколкото обратното.В една градина имаше болна госпожа и нито едно дете от групата не се рсзболя, нито зарази някого.
4.
Az
28.10.2020 08:38:22
4
3
А училищата кога? Какъв е проблема с дистанционното ?
Децата безсимптомно заразяват своите родители ,роднини и своите учители.
Вече има смъртни случаи сред тях.
Винаги принципа на действие в нашата държава е един и същ,
Умира човек на пътя - правят пасарелка
Трябва ли хората да плащат с цената на живота си и да се взимат мерки когато е вече късно за някой
3.
Stefan
28.10.2020 08:34:38
3
3
Aaaaaa
Da popita me
G-n Ministara ne mu li pisna ot
Лажиииии
2.
Ко Каза
28.10.2020 07:58:43
1
17
„Медицинските специалисти в болниците и в спешна помощ, здравните инспектори са на абсолютния си физически предел.." Ко каза ? От месеци подготвяха (УЖ) системата ! От месеци харичиха МИЛИОНИ и МИЛИОНИ (УЖ) за системата. Сега на втората седмица от както почнаха да приемат повечко болни (няма и 200 човека в интензивните) и .. до тук бяхме, системата умря ! КО каза ? Това ли ви беше поготовката и системата ? Герберска им работа ! Некадърна както винаги ! Следват оправданията до Орешарски... Ако е чак толкова страшно положението : Спрете пазарният принцип в здравеопазването ! Частните болници да преминат на държавно управление. А медицинският персонал да се въведе задължителното участие а не доброволността спрямо хонорара !
1.
Иван
28.10.2020 07:42:12
2
11
Късно затваряш трябваше,по рано.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Карлос Насар отново е спортист №1: щангистът написа нова златна страница в българския спорт Карлос Насар отново е спортист №1: щангистът написа нова златна страница в българския спорт Олимпийският, световен и европейски шампион спечели анкетата с 1040 точки и влезе в историята с втори пореден триумф Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Нови международни събития ще привличат гости целогодишно  Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Превърна „Берлин“ в бункер и се е изнервел, защото хората му започват да не го слушат, заяви депутатът от ПП-ДБ Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл От швейцарската компания твърдят, че държавата ни е нарушила инвестиционната спогодба  Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев  Разкритията на Георги Клисурски за обществената поръчка, подписана в последния ден на управление на Силви Кирилов, е грандиозна лъжа, твърди депутатът Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Започна изграждането на дългоочаквания Кръвен център в двора на УМБАЛ Бургас Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията му Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Засегнати ще бъдат и резервните списъци От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро Мярката е по предложение на кмета Димитър Николов и цели да насърчи учениците и студентите да използват повече обществения превозвач Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Иво Цанев, Николай Златарски и Надя Петрова се разсеяли от шума в залата
Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС Ryanair орязва полети Ryanair орязва полети Очакваната промяна ще доведе до премахването на близо 3 милиона места Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Федерални документи показват колко получават изследователи, инженери и продуктови специалисти в компанията на Сам Алтман Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Разделихме се колегиално и възпитано, но заради сериозни различия във вижданията ни по политически въпроси, призна Нинова  Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Сградата беше бомбардирана от Украйна още през 2023 г., но руснаците не я пипаха като символ на „града герой“  Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Според Тръмп правителството трябва да защитава гражданите на САЩ, а не незаконните имигранти Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Министерството на отбраната обяви пилота за „мъченик“  Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Полицията е в задънена улица. Моли за помощ при издирването му  Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Социалната мрежа X профил с името „Eurovision Kosovo“ обвини Сърбия, че не може да отдели политиката от конкурса Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Паралелно с уличното изкуство, други творци търсят алтернативни пространства за изява
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски е притеснен. Превърнал е хотел ''Берлин'' в бункер, в който хока хора от съдебната система Виц на деня Виц на деня На презокеански кораб:
- Защо обличаш дамска нощница, нямаш ли пижама?
- Имам, но нали по време на корабокрушение спасяват първо жените!
Виц на деня Виц на деня - Г-не, гледам Ви талона и виждам, че често имате вземане-даване с КАТ!?
- Напротив, само даване съм имал, вземане не съм имал никога...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В семейство на потомствени дърводелци, първите десет пръста са млечни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори