Училището в Ново Паничарево премина към онлайн обучение по искане на родители
Бабата и дядото на три деца са заразени с коронавирус, жената е в тежко състояние
ОУ „Христо Ботев“ в с. Ново Паничарево в община Приморско премина към онлайн обучение. Децата ще учат дистанционно една седмица, а мярката е взета по желание на родители заради заразени роднини на три ученици – двама братя и сестра им.
По информация на Флагман.бг бабата и дядото на децата са болните от COVID-19. В петък възрастните хора са дали положителен резултат на PCR теста. Ръководството на училището е било уведомено веднага, предприети били всички мерки по дезинфекция и изолиране на контактните лица.
Информацията, че има ученици на заразени хора много бързо е плъзнала между родителите, които решили да не пускат децата си на училище от страх да не се заразят, въпреки дезинфекцията на учебното заведение още в петък. Вчера сутринта само 6 деца са се явили на училище. Поради тази причина е взето решение училището да премине на дистанционно обучение. Родителите на всичките 68 деца са подали декларация с това искане. Учебният процес е обезпечен, учениците разполагат с необходимата техника и боравят с нея, увериха от образователната институция. Онлайн обучението ще продължи, докато не свърши карантината на трите деца – до следващия понеделник.
Засега те са си сами у дома, техни роднини им носели храна и всичко необходимо, тъй като родителите им са на гурбет в Англия. По наша информация те вече пътуват към България.
„Заразените баба и дядо са настанени в болница. Мъжът се чувства добре, дори очаква да го изпишат, което към този етап няма как да се случи. За съжаление не така стоят нещата с бабата. Тя е в тежко състояние, има и придружаващо бъбречно заболяване. Всички се молим да пребори вируса“, каза съседка на болната жена. Тя призова съселяните си да не всяват излишна паника.
Абитуриенти от Бургас разбраха как една бална вечер може да стигне до съдебната зала
Лили Иванова посреща рождения си ден, след тежка загуба и с турне в Париж пред себе си
Емил Дечев защити Георги Кандев след твърдения за натиск срещу главния секретар на МВР
Бургас влезе в Европейския културен маршрут „Кирил и Методий“
В УМБАЛ Бургас ще изследват безплатно хора с наднормено тегло
Фентанилови "зомбита" се появиха в Пловдив (СНИМКИ)
Кметът Николай Димитров: Любен Каравелов оживява на фасадата на най-голямото училище в Несебър
Бургаска актриса е гадже на герой от „Мамник“
Мъж падна от автокран на строителен обект в Кранево
Иран сменя тактиката - рояци бързи лодки подкопават контрола в Ормузкия проток
САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група
Полицай е ранен при масово сбиване в Кюстендил
