×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Доналд Тръмп потвърди, че е подписал споразумението с Иран
  • Новият кабинет и общините ще проведат национална среща
  • Окончателно: Депутатите гласуват нов дълг от 3,8 млрд. евро
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лекари от ДКЦ-та в Бургас заплашили, че ще напуснат заради буферните центрове


Лекари от ДКЦ-та в Бургас заплашили, че ще напуснат заради буферните центрове
Първоначалният вариант бе в ДКЦ "Св.Георги Победоносец" да се позиционира единия буферен център, но впоследствие локацията бе променена
27 Октомври 2020, Вторник, 13:45 ч.
Автор: Флагман.бг

Имаме сериозен проблем с обезпечаването на лекари, които да поемат дежурства в ковид отделенията, призна кметът Димитър Николов

 

Лекари от ДКЦ-та в Бургас са заплашили, че ще напуснат, ако в здравните им заведения бъдат позиционирани т.нар. буферни центрове – местата, където ще бъдат преглеждани пациенти, за да се установи дали са болни от коронавирус или друго инфекциозно заболяване, научи Флагман.бг.

Кметът Димитър Николов призна, че има подобен проблем. Самият той е разговорял с ръководствата на няколко ДКЦ-та и МЦ-та, които били категорични, че не могат да осигурят два потока на болни и лекарите им ще напуснат. Буферните центрове ще бъдат направени в УМБАЛ-Бургас и УМБАЛ „Дева Мария“, където вече функционира с дежурен лекар и подходяща апаратура.

Припомняме, че вчера темата бе обсъждана повече от два часа на Областния кризисен щаб. Оказа се, че проблемите са сериозни, защото функционирането на тези центрове е на прага на болничната и доболничната помощ и не беше ясно как ще се финансират. Директорът на РЗИ Бургас д-р Георги Паздеров пое ангажимент да реши казуса. 

„Имаме сериозен проблем и с обезпечаването на лекари, които да поемат тежките дежурства в ковид отделенията. Ситуацията е изключително трудна. Считам, че е нужна една хуманитарна активност. Призвани за това са хората, които са положили Хипократова клетва. Как да се обърна към инженери, архитекти, лекарите трябва да поемат тази своя ангажираност?“, каза кметът Димитър Николов.Той уточни, че се търсят резерви в доболничната помощ, за да се осигурят нужните специалисти.

 

 

 


В категории: COVID-19


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Тервел ИЛИЕВ "Никога няма да излезеш от затвора" "Никога няма да излезеш от затвора" 18/06/2026, Четвъртък 18:59 0
Флагман.БГ Надуха цената на царевицата по плажа Надуха цената на царевицата по плажа 18/06/2026, Четвъртък 18:00 0
Георги РУСЧЕВ Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират 18/06/2026, Четвъртък 17:00 0
18
Коментара по темата
18.
До смешната 10-ка
29.10.2020 23:52:09
0
2
Първото кмета нищо не е направил, а само се опитва да изтрива ръце с кой ли не. Второ т.нар. "льохмани" (д-р Миразчийски и всички останали) до "онзи" ден бяха единствената болница, която лекуваше КОВИД в града. Очаквате болница, която вече няма здрав и мощен персонал да ви лекува?!? Ама що не го направите вие гражданите като сте по-добри.. или ви е айляк да си ходите навънка без маски, без отговорности, да не ви пука и накрая, естествено, да псувате защо не дай си боже, нямало кой да ви излекува.. Първо вижте себе си, помислете за вашия потенциал, а пък чак тогава гледайте другите.. които поне правят нещо.. за разлика от..
17.
Трол до 2
28.10.2020 06:38:09
0
2
Не сравнявай Китай с България и изобщо капиталистическите общества. Знаеш ли колко месеца продължи тоталната блокада в някои китайски градове? Военни им мносеха храна. Строят болница за 2 дена и заточиха медици от други райони в Ухан. Тук кога ще се случи? Нали виждате, че лекарите отказват да лекуват ковид. Кой ще ги принуди?
16.
Тя простотията НЕ ходи по гората !
28.10.2020 04:55:32
3
1
Ами то вече има разработена ДЕЙСТВАЩА ваксина , нооооооо ...
Проблемът е , че е РУСКА !
Вие нали разбирате колко хуманно е да си УМРЕШ от лоялност към САЩ и ЕС , вместо да оживееш с недемократични лекарства !
Апропо : Израел изкупува ударно Руската ваксина , сигурно щото са прости ...
15.
*********
27.10.2020 18:43:52
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
14.
мед.сестра
27.10.2020 16:46:22
1
10
Стига с тази хипократова клетва. Нещо , което не става с пари, става с много пари.
13.
До 2
27.10.2020 16:38:53
0
6
Да, в Китай показаха как се прави, само че се прави с китайци, а не с българи...Ние за едни маски оревахме и оплюхме всичко, какво остава за другите мерки...
12.
Smith
27.10.2020 15:51:53
6
8
Направете пътеката от 1200 на 2400 лева и ще се открият и запълнят още няколко хиляди болнични легла. В момента дори и леките случаи се хоспитализират, вместо да ги карантинират и пратят на домашно лечение, точно заради пустите пътеки. Поне се надявам след седмица, като сериозните и критични случаи избухнат, болниците да отпратят леките случаи и да поемат хората с нужда. А последователите на оня изцъкления Мангър пък изобщо да не ги приемат, направо да ги пренасочват за 200 лв. преглед при него.
11.
Хе хе
27.10.2020 15:46:51
1
15
Ами досега какво прави Кмета и Щаба? Мероприятия, купони, фестивали.Ковида е от март.Къде спахте досега? Кой ще поеме отговорност.Посрещахте туристи на летището с хора, песни и подаръци.Няма никаква подготовка и има голяма паника сред съгражданите.Къде са дежурните телефони на Медицинския щаб? Към кой да се обръщат хората.Джипитата не си вдигат телефоните.Какво правим след купоните, да мрем ли?
10.
До 9 Снеж
27.10.2020 14:59:23
6
24
Абе, защо всичко трябва да върши кмета? Ония папагал министъра беше на 21 август да огледа и каза, че всичко било 6! Отделно, другия льохман Миразчийски, той трябваше да си подготви болницата! Къде спа той? Иначе кандидат за кмет беше, град ще ми управлява с една болница тоз Миразчийски не може да се оправи. Щото всички чакат на кмета, на за това сме на тва дередже.
9.
Честно ли
27.10.2020 14:47:05
1
33
Организаторът на фестивали и състезания на закрито, да каже какво свърши за 6 месеца, че да сме готови за т.нар.втора вълно, за която иначе не спряха да говорят.
8.
morski
27.10.2020 14:29:39
2
30
кмета да влезе доброволец
7.
1234
27.10.2020 14:25:20
2
30
Докарайте китайски лекари а нашите " специалисти" пратете по селата.
6.
Просто е
27.10.2020 13:54:53
6
48
Дайте им пари, тиквеници такива, давате за какви ли не глупости. Никого не можете да накарате насила да се излага на риск. Нито да го мотивирате с призиви за хуманност, при положение, че самите вие си гледате само интереса и далаверите. Мотивирайте го с пари. Или мотивирайте една цяла болница срещу субсидия да бъде само за тази цел - преглед и пренасочване на болните. Разделянето на потоци е някъде е трудно, другаде не искат да го правят за без пари. Стига сте крали за себе си, очаквайки от другите да ви работят за малки заплати, платете на медиците!
5.
Слави Тъпанара Трифонов
27.10.2020 13:53:25
18
25
Мангъров даже и всеки час да го плюят, пак му е малко.
4.
Бургас
27.10.2020 13:53:03
15
48
Мнозинството от бургаските лекари показаха що за стока са.
3.
Marinero
27.10.2020 13:47:29
2
29
В Китай показаха как се прави, няма нужда да се открива топлата вода.
2.
Marinero
27.10.2020 13:47:13
1
23
В Китай показаха как се прави, няма нужда да се открива топлата вода.
1.
Флагман
27.10.2020 13:47:06
15
24
Няма ли да оплюете Мангъров днес?Другите лайномети Близ и ПИК почнаха вече,закъснявате! :)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Чистка в съдебната система: Сито във ВСС ще спира свързаните с Пепи Еврото Чистка в съдебната система: Сито във ВСС ще спира свързаните с Пепи Еврото Най-младият депутат от „Прогресивна България“ уверява, че няма да има институции, които да работят като политически бухалки и държавата да плаща за прокурорски своеволия "Лукойл" в подкрепа на следващото  поколение таланти "Лукойл" в подкрепа на следващото поколение таланти Дарения за нови технологии в Каблешково и подкрепа за младите музикални таланти очертават новите приоритети в корпоративната отговорност Може ли Бургаското Камино да увеличи пилигримски и поклоннически туризъм у нас Може ли Бургаското Камино да увеличи пилигримски и поклоннически туризъм у нас Данните показват, че в Галисия, Испания 17 % от БВП са свързани с поклоннически експедиции Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала Абсурд: В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала В Англия искат съдебна забрана за знамена край пътищата по време на Мондиала Armani, BOSS, Calvin Klein и Tommy Hilfiger с до -45% в Бургас Armani, BOSS, Calvin Klein и Tommy Hilfiger с до -45% в Бургас Освен голямото разнообразие от марки и модели, клиентите могат да разчитат и на до 3 часа безплатен паркинг при посещение на обектите Втори мандат? Да си свършим работата и хората ще ни оценят Втори мандат? Да си свършим работата и хората ще ни оценят Рано е за политически заявки, обяви Ахмед Мехмед Цената за онлайн поколението: ДЗИ-ата показаха, че Бургаска област се движи на две скорости в образованието Цената за онлайн поколението: ДЗИ-ата показаха, че Бургаска област се движи на две скорости в образованието Как пандемичният шок от 2020 г. циментира фатално разслоение, което днес статистиката вече не може да скрие Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите Детският футбол превзе Царево: Бешикташ, ЦСКА и Левски сред призьорите Заместник-кметът Денис Диханов награди призьорите на Международната купа Созопол - Царево 2026 преди началото на втория етап от надпреварата Започва се: Правителството обсъжда прогресивен данък върху жилищата Започва се: Правителството обсъжда прогресивен данък върху жилищата  Идеята е по-голям брой жилища да се облагат с по-висока ставка  Обмислят ДАИ да мине към МВР Обмислят ДАИ да мине към МВР През 2025 г. двама инспектори от "Автомобилната администрация" бяха отстранени и обвинени, след като стана ясно, че са поискали подкупи от шофьори на камиони, превозващи техника за концерта на Роби Уилямс в София
Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол Защо Меси се разплака, след като отбеляза първия си гол Звездата на Аржентина преминава през труден период извън терена Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Възпитаник на Софийския университет е напът да спечели президентския пост в Колумбия Левият кандидат Иван Сепеда, завършил философия в столицата ни Майорка се превръща във фурна Майорка се превръща във фурна Цяла Испания се готви за изключително горещо лято през 2026 Майка забрави детето си в колата, момиченцето почина Майка забрави детето си в колата, момиченцето почина Малкото дете е намерено безжизнено на седалката в автомобила в Шорндорф, близо до Щутгарт, часове по-късно Анатомия на вечното оцеляване: Политическият феномен Йордан Цонев Анатомия на вечното оцеляване: Политическият феномен Йордан Цонев От рецитаторските групи в Малко Търново до сивия кардинал на държавните финанси От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс Гласът на обичаната анимационна героиня Лило угасна едва на 35-годишна възраст след живот, белязан от тежки зависимости и бездомие Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената Футболният колос от Балканите изравни на два пъти на Англия, но загуби Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака Финансови успехи, романтични изненади и нови възможности бележат деня, но някои знаци трябва да внимават с интригите, прибързаните решения и пропуснатите шансове Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им Той се оправда, че средствата били от частни фондове, а не от държавата, а от Техеран са категорични, че ще нарушат примирието, ако ЦАХАЛ не напусне Ливан Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Български депутати настояват Европейския съюз да спре финансирането на югозападните ни съседи 
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Мъж заминава командирпвка:
- Защо плачеш, скъпа? Нали не заминавам за десет години, а само за един месец.
- Знам те тебе! Казваш за месец, а ще се върнеш след три дни.
Виц на деня Виц на деня - Какво трябва да направи човек, когато види малко зелено човече?
Радиото отговаря:
- Да пресече улицата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Умната жена винаги ще позволи на мъжа си да отиде за риба, а мъдрата ще позволи да отидат с него и децата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори