×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бягство към сигурността: златото достига рекордни нива
  • Заявленията за гласуване извън страната може да се подават до 24 март
  • Хотелиерите призовават да не се блокира наемането на работници от трети страни
  • Важно: На 14 март ще се извърши почистване на бул. „Демокрация“ – преместете автомобилите си
  • САЩ са унищожили 16 ирански кораба, миниращи Ормузкия проток
  • Иран предупреди: Петролът ще стигне 200 долара за барел
  • Прокурорската колегия остави без разглеждане искането на правосъдния министър за нов и.ф. главен прокурор
  • Уж нисък риск, но противовъздушната отбрана на България е извадена на бойни позиции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Заради ината на съветници: Рекордьорът Цанко Цанков за малко да остане без приз


Заради ината на съветници: Рекордьорът Цанко Цанков за малко да остане без приз
ОбС Бургас без малко да допусне голям гаф с Цанко Цанков - единственият бургазлия в рекордите на Гинес
27 Октомври 2020, Вторник, 11:22 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Цанко в крайна сметка получи подкрепа, за да стане почетен гражданин

 

 

Пет от предложените десет бургазлии станаха почетни граждани, предава репортер на Флагман.бг от зала "Бойчо Брънзов", където заседава местният парламент.

Тежък избор в ОбС-Бургас: Слагат на кантар кой е по-заслужил, за да стане почетен гражданин

С високия обществен приз, навръх празника на града - 6-ти декември, ще бъдат отличени рекордьорът Цанко Цанков, легендата в борбата Петър Иванов, автомобилният състезател Стоян Апостолов, актьорът Нейчо Попов (посмъртно) и арх.Деви Симеонов.

Тайно гласуване за почетните граждани на Бургас, за да няма обидени

Още в началото на дискусията, общинският съветник Веселин Пренеров от ГЕРБ предложи Цанко Цанков за най-високо звание в Община Бургас - почетен съветник. То се присъжда изключително рядко, другият носител на приза е арх.Рикардо Тоскани, който бе отличен преди две години. Нужна бе подкрепа от 34 гласа, която въпреки прегласуването, не бе получена.

Направи впечатление, че част от съветниците изобщо не участваха във вота, сякаш бойкотираха, но не стана ясно кои са, защото гласуването бе тайно. По този начин, за малко, Цанко, който безспорно заслужава заради невероятните си постижения щеше да остане без почетен приз.

Наложи се Георги Дракалиев да се върне първоначалното предложение - Цанко да стане почетен гражданин, защото щеше да се нанесе огромна обида на младия спортист, прославив Бургас. В този вид идеята бе подкрепена от 41 общински съветници

Легендарен архитект почина в деня, в който трябваше да стане почетен бургазлия

От предложенията за почетни бургазлии отпаднаха Вярка Андонова, Дора Барева, Захари Чернев, Иво Керемедчиев и Стоя Янчева. Те вероятно ще получат друг приз за заслугите към обществото.

 


В категории: Бургас


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
21
Коментара
Флагман.БГ Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Ива Екимова: "Срещнах любовта“ 11/03/2026, Сряда 18:00 2
Мария АРНАУДОВА Златото ли е най-сигурната инвестиция Златото ли е най-сигурната инвестиция 11/03/2026, Сряда 17:49 0
21
Коментара по темата
21.
АДМИНИСТРАТОРА
27.10.2020 16:49:17
0
0
ХАХА ОПИСАНАТА ИНФОРМАЦИЯ Е ОТ БУРГАС ОФИЦИАЛЕН ЖУРНАЛИСТИЧЕСКИ МАТЕРИАЛ !!!!!ТАКА ЧЕ СЕ ПОДГОТВИ В СЪДЪТ ДА ДАДЕШ СМИСЛЕНО ОБЯСНЕНИЕ ЗА ПОВЕДЕНИЕТО СИ ???????????????
20.
АДМИНИСТРАТОРА
27.10.2020 16:41:16
0
0
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И ПОДЛОГИТЕ МЪЛЧАТ ХАХА !!!!!!!!!!!ОЧАКВАЙ ГРАЖДАНСКО ДЕЛО НЯМА ДА ПОЗВОЛЯ ВСЕКИ СЛУЧАЕН ИДИОТ//не е обида а квалификация за човек който не разбира РЕАЛНОСТА!!!!!//ДА СЕ ГАВРИ С МНЕНИЕТО МИ !!!!!!///щото си имал интереси срещу истината/
19.
*********
27.10.2020 16:34:04
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
18.
АДМИНИСТРАТОРА
27.10.2020 16:06:12
0
0
НАГЪЛ СИ ПРЕМАХВАШ КОМЕНТАРИТЕ БЕЗ СЛЕДА АМА ЗА ТОВА ИМА """ПРИНТ СКРИИН""ТАКА ЧЕ И ЗАТОВА ВИ РПРЕСТЪПЛЕНИЕ ЩЕ ИМА ТОЧКА В ЖАЛБАТА !!!!!!!!ПРИГОТВЕТЕ СЕ ДА ХОДИТЕ ПРЕЗ ДВА ТРИ ДНИ ДА ПИШЕТЕ ОБЕСНЕНИЯ ЗА ВСЯКА ЖАЛБА!!!!!!!!!
17.
Плача
27.10.2020 15:35:14
0
1
Къде са Млякото и Руснака,
Диян Тончев камбаната, Добри Груев чикиджията,Брус ли и Сали от М.Р?Къде е Славчо Жеков Ярето? О Боже защо?Защоооооо?
16.
ЗА ПОСЛЕДНО ТЕ ПРИЗОВАВАМ
27.10.2020 15:13:39
0
0
ВЪРНИ КОМЕНТАРИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ЩЕ ОТЪРВЕШ ЕДНА ЖАЛБА ПО МАЛКО ХАХА
15.
АДМИНИСТРАТОРА
27.10.2020 14:56:48
0
0
Върни коментарите отнемаш законното ми право на мнене по чл39/1/ което е престъпление!Не си упълномощен ЗАКОНЕН ОРГАН да цензурира по чл 39/2/ !!!!!!НЯМА ДА ВИ СЕ Е РАЗМИНЕ НАГЛОСТА ///произвола да триете мнения на гражданите ще бъде САНКЦИОНИРАНА!!!!!!! ДО ТУК ОКОЛО 30 ЖАЛБИ ЩЕ БЪДЪТ РЕГУЛЯРНО ДЕПОЗИРАНИ В ПРОКУРАТУРАТА!!!!!!!!!!!
14.
Ясно
27.10.2020 14:55:22
0
1
Голямо бутане на Цанко. Явно ще е в следващата листа на ГЕРП Бургас
13.
*********
27.10.2020 14:40:19
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
12.
АДМИНИСТРАТОРА
27.10.2020 14:38:46
0
0
КО ТРЯБВА ДА ТИ ДОКАЗВАМ НА ТЕБЕ БЕ !!!!!!!!!!АЗ ТВЪРДЯ ТОВА КОЕТО Е ИСТИНА ПЪРВО ВИШТЕ СИ АРХИВИТЕ И СТАТИЯТА В КОЯТО АПОСТОЛОВ Е СЪС ОБЛАСТНИЯ УПРАВИТЕЛ !!!!!!!!!!!!!!ВТОРО ЧЕ АПОСТОЛОВ Е ВОЗИЛ КМЕТА Е ПРЕД ОЧИТЕ НА ХИЛАДИ СВИДЕТЕЛИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!В КАЧЕСТВОТО ТИ НА КАКЪВ ТРЯБВА ДА ТИ ПРЕДОСТАВЯМ ДОКАЦЗАТЕЛСТВА ТОВА Е ПРОИЗВОЛ
11.
АДМИНИСТРАТОРА
27.10.2020 14:30:47
0
1
ВЪРНИ КОМЕНТАРИТЕ МИ ЩЕ ВИ РАЗКАТАЯ ОТ ЖАЛБИ ДО ПРОКУРАТУРАНА И ВСИЧКИ ПРАВОЗАЩИТНИ ОРГАНИ !!!!!!!!!!!НЕ С ЗАБРАВИЛ ВЕРОЯТНО ЧЕ КИРАЧЗОВ ТЕ УПРАЙ НЯМА ДА ТИ ОБЯСНЯВА ЗАЩО НЯМАШ ПРАВО ДА МЕ ЛИШАВАШ ОТ МНЕНИЕ И ЧЕ ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ
10.
ОТ СТАТИЯТА СТАВА ЯСНО!!!!!!!!!!
27.10.2020 14:24:46
0
3
ЧЕ ИЗБОРА НА АПОСТОЛОВ Е ГЛАСУВАН ПО ""КОМАНДА""ЗА СМЕТКА НА ИСТИНСКИ ЗАСЛУЖИЛ СПОРТИСТ ЧРЕЗ ВИСОКО ПОСТИЖЕНИЕ!!!!!!!!!!ПЪЛНА ОТВРАТ ОТ ТЕЗИ ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ ГЛАСУВАЛИ ПО НАРЕЖДАНЕ ОТ ""ГОРЕ""
9.
*********
27.10.2020 14:16:49
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
8.
*********
27.10.2020 14:07:21
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
7.
още една обезмислена титла
27.10.2020 13:01:28
1
16
И да го направят и да не го направят почетен гражданин, какво ще се промени? Тия почетни гражданства трябва да тги дават за заслуги към града. За този рекорд трябваше да получи приз от спортното министерство, а не да го правят почетен гражданин
6.
мИханик
27.10.2020 12:57:16
0
9
Апостолов за какво точно става почетен гражданин?
5.
oченик
27.10.2020 12:42:51
3
13
Kви са тия чичаци НИКОЙ НЕ ги е чувал.Почетни граждани трябва да са
Митьо Очите,Киряза,Кела,Рижата,Далакмана ,Попчето и др
4.
WTF???
27.10.2020 12:28:51
2
11
Бай пеш, рекетьор и мутра от 90-те, почетен гражданин...
3.
Gogo20
27.10.2020 12:28:07
0
8
Нейчо Попов(посмъртно). Какви са му заслугите за Бургас и обществото? Моля обяснете!
2.
girla
27.10.2020 12:27:30
0
6
Петър Иванов е бай Пеш ли?
1.
Лост
27.10.2020 12:26:59
0
9
Христо Петков роден 1965 г. в Бургас пет рекорда в Книгата на Гинес.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Пиарката благодари за поздравите за рождения си ден и публикува снимки от почивка, сред които и кадър с новия мъж в живота ѝ Отлив на израелски туристи в Банско след ескалацията на конфликта в Близкия изток Отлив на израелски туристи в Банско след ескалацията на конфликта в Близкия изток Хотели в зимния курорт отчитат анулации на резервации, а част от гостите удължават престоя си заради отменени полети Ф-Студио: Веси Бонева за живота в Бургас, любовта и мястото на жените в модерния свят Ф-Студио: Веси Бонева за живота в Бургас, любовта и мястото на жените в модерния свят Живеем във времена, в които всеки може да бъде всичко. Ние, жените, имаме цялата възможност да мислим за своите стремежи, за своите мечти и свобода да създаваме своята реалност, казва певицата Положителна развръзка за 9-месечните близнаци от кардиологична болница Положителна развръзка за 9-месечните близнаци от кардиологична болница Малките момченца, който бяха изоставени от майка си ще бъдат отглеждани в компанията на още едно дете Прокурорската колегия остави без разглеждане искането на Андрей Янкулов за главен прокурор Прокурорската колегия остави без разглеждане искането на Андрей Янкулов за главен прокурор ВСС прие, че служебният правосъден министър няма правомощие да иска смяна на временно изпълняващия функциите обвинител №1, а спорът около мандата на Борислав Сарафов остава отворен Кой ви накара да купувате апартаменти на зелено в „Скайбилдинг“-а на Стефан Колев? Кой ви накара да купувате апартаменти на зелено в „Скайбилдинг“-а на Стефан Колев? Той трябва отнякъде да намери още поне 6 млн.евро, за да завърши 3 от общо 5 входа, "висят" му и други два огромни обекта -  комплекс "Еделвайс" в жк "Изгрев" и при кръстовището между булевардите "Струга" и "Даме Груев" Румен Спецов: Нефтохим смесва 6 вида петрол и има запаси до края на март Румен Спецов: Нефтохим смесва 6 вида петрол и има запаси до края на март Особеният търговски управител на „Лукойл Нефтохим Бургас“ отчете забавяния по доставки за април, но не и отказани количества на фона на кризата в Ормузкия проток Дворецът в Балчик подкрепя Бургас за Европейска столица на културата Дворецът в Балчик подкрепя Бургас за Европейска столица на културата „Не мисля, че има друг град в България, който може така основателно да претендира за Културна столица“, каза директорът на Двореца Галина Миткова Днес всички говорят за 12 „Е“ клас и г-жа Кръстева от Търговската гимназия в Бургас (ВИДЕО) Днес всички говорят за 12 „Е“ клас и г-жа Кръстева от Търговската гимназия в Бургас (ВИДЕО) Учениците организираха емоционална покана с плакат, гайди и хоро, за да поканят своята учителка Христина Кръстева на абитуриентския си бал Близкия изток губи по 515 млн. евро на ден от туризма Близкия изток губи по 515 млн. евро на ден от туризма Затворено въздушно пространство, отменени полети и спад в резервациите натискат един от най-важните транзитни и туристически региони в света
Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Певицата е сред най-богатите знаменитости в света, а ръстът идва основно от музика, турнета и стойността на каталога ѝ Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Двамата са обвиняеми за жестокост и причиняване на смърт на животни. Случаят предизвика протести в Перник и други градове в страната Краста плъзна в Европа Краста плъзна в Европа Преживяхме ад, жалват се пациенти във Великобритания, където случаите растат главоломно Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Летището на малката държава е редовно мишена за иранските ракети и дронове Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Той нарече сегашната структура на световната организация „блокирана и остаряла“ Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Залата се тресе, всички реват – репортажът на Централната корейска телевизия е като евангелска молитва, завършваща с транс  Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Сграда в Хомейн е поразена при атака срещу полицейски сили, а данни от отворени източници и снимки от мястото насочват към нов случай с щети по учебен обект Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Редкият случай в Кабо Сан Лукас привлече внимание заради фолклора около вида на рибите гребци, но научните данни не подкрепят връзка между появата му и бъдещи бедстви Как Бодьо/Глимт се превърна в европейска сензация Как Бодьо/Глимт се превърна в европейска сензация Бодьо е град с едва 45 000 жители, в регион с по-малко население от капацитета на някои от стадионите, които Жълтите орки посетиха по време на приключенията си този сезон Колко и къде са жертвите на сегашната война в Иран Колко и къде са жертвите на сегашната война в Иран Най-много убити на едно място са в девическото училище в Минаб, където загинаха всички ученички
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, чувствам се странно когато правим с*кс! Един път ми е топло, друг път - студено!
- Ами единият път е през Юни, а другият през Януари!
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Политиката е като художествената гимнастика - обръчи от фирми, рязане на ленти, подхвърляне на топката, програма с медии и съчетание с бухалки!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори