Здравното министерство: Носете маската над носа и я перете на 60 градуса
Вижте препоръките
Министерство на здравеопазването излезе с препоръки как да сведем до минимум възможността от заразяване с коронавирус. Първото и най-важна напътствие е необходимостта от носене на предпазна маска.
Правилното ползване на маската е от съществено значение за нейната ефикасност, предупреждават от здравното ведомство. Маската трябва да покрива правилно лицето Ви - от извивката на носа до под брадичката. Преди поставяне и сваляне на маската почиствайте ръцете си със сапун и вода или с дезинфектант/гел за ръце на основата на алкохол. Сваляйте маската отзад напред без да докосвате предната ѝ част.
Ако ползвате маска за еднократна употреба, изхвърлете я веднага, след като я свалите. Ако ползвате маска за многократна употреба, изпирайте я възможно най-скоро след употреба – с препарат, на 60℃. Можете да ползвате и друго средство, покриващо носа и устата (кърпа, шал и т.н.).
Честото миене на ръцете и спазването на физическа дистанция също намаляват вероятността да се заразим с COVID-19.
Източник:Дарик
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“

На българина трябва да му се говори в цифри. В случая - цифри от глоби. Шибнете по 1 голяма глоба и ще видите как всички селски тарикати ще се научат.