Учителка почина заради коронавирус, учениците й няма да влизат в класните стаи до 6 ноември
Заразена е и сестра й, която също е педагог, каза директорът на ПГОХХТ „Асен Златаров“ Веселин Тодоров
Г-жа Иванова, която почина от коронавирус, беше обичана и от колегите, и от учениците, каза пред Нова телевизия директорът на Професионалната гимназия по облекло, хранене и химични технологии „Асен Златаров“ в Шумен Веселин Тодоров.
На работа при нас бе от две години, но успя да спечели доверието на всички, добави той.
Двама учители загубиха битката с COVID-19, каза водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев. “Едната е 48-годишна преподавателка в Основното училище „Никола Вапцаров“ в Разград. Другата е на 49 години и бе педагог в Шумен“, поясни той.
„И двете жени са били на болнично лечение през последната седмица. Не са имали контакт с колеги и ученици“, добави колежката му Лора Инджова.
Две учителки на 48 и 49 г. от Североизточна България загубиха битката с COVID-19
След смъртта на Иванова училищното ръководство на ПГОХХТ „Асен Златаров“ е да поискало дистанционно обучение за своите възпитаници. Днес учениците няма да влязат в час в учебното заведение.
„Вчера излезе заповед на министър Вълчев, която позволява на училищата, които се намират в червената зона след решение на педагогическия съвет да се премине към обучение в електронна среда“, каза Тодоров.
„След края на учебните занятия Педагогическият съвет се събра и взехме решение да искаме разрешение до 6 ноември да преминем в такава среда, за да може, ако има разпространение на COVID-19 сред учениците, да ги предпазим и да преодолеем психологическата драма“, добави той.
„До момента нямаме данни за заразени ученици, но двама са карантинирани. Няма нови случаи. Четирима бяха заразени, но единият от преподавателите се върна след изтичането на карантината. Вече е здрав. Имаме още двама колеги заразени. Едната е сестра на починалата ни колежка“, каза още Веселин Тодоров.
Голям празник е в неделя, жените задължително трябва да направят тези 4 неща
Не е добре да се боядисват великденски яйца в тези 3 цвята
Ако имаш хлебопекарна, тази рецепта за козунак ще ти стане любима
САЩ пресмисли: Не 90, а около 50% от иранския арсенал е разбит
Хората, родени през тези месеци, са най-надеждните партньори
Великденско крем руло: Мек и ефирен сладкиш, пълен с шоколад!
Публикуваха хеш кода, който ще се изписва на всяка бюлетина за изборите
Опасна игра на покрива на 21-етажен блок в София
Свалиха американски изтребител над Иран, един от пилотите е спасен
780 нови паравана тръгнаха към общините в Хасковско преди вота
Агнешкото за Великден поскъпва, българското месо остава все по-трудно достъпно
Путин и Ердоган настояха за незабавно спиране на войната в Близкия изток

Ако Боко не налага мерки то Брюксел спира парите и Б-я остава изолирана на Европа.
Боко го е страх от напускане на Еврозоната ,тогава Б-я ще загуби икономиката си и остава без износ.