Георги Димитров: Не е необходимо да стигаме до крайности, няма как да ограничим събирането на хора
Всеки кмет е свободен да решава въпросите на своя територия, възползвам се от това си право и ще определям мерките в Общината според решенията на нашия щаб, категоричен е Георги Димитров
Кметът на Карнобат Георги Димитров току-що излезе от заседанието на Областния кризисен щаб, което продължи близо два часа и половина. В заседателната зала на Областна администрация са кметове, директори на дирекции и ръководителите на здравни заведения от региона.
Димитров съобщи, че е имало предложения да се ограничи събирането на повече от 10 човека на едно място, но те са били отхвърлени. „Кризата може да продължи и две години. Няма как да забраниш на хората да се събират, да правят сватби, кръщенета, да погребват близките си, които са си отишли от този свят. Вярно е, че трябва повече разяснителна и контролна работа, но не бива да стигаме до крайности. Наблюдавам болните в Карнобат. Нямам човек заразен в дискотека, но има в трудовите колективи. Означава ли, че ние трябва да затворим предприятията?“, запита риторично Димитров.
Той съобщи, че според данните, които са били предоставени пред Щаба днес, Бургаска област не е в червената зона. Имало локални примери, в Ново Паничарево се налагало затваряне на училището, защото имало огнище на болни от Ковид-19, но това по-скоро били единични случаи.
Най-големият проблем, който се обсъждал часове, бил липсата на медицински кадри и функционирането на т.нар. буферни центрове за лечение на пациенти със съмнения за Ковид-19. Те вече са готови, но не е ясно как ще се финансират, защото трябвало или да сам към някое ДКЦ или към оторизиран субект, който да сключи договор с НЗОК.Не бил изчистен и алгоритъмът за прием и диагностика на пациенти, уточни Димитров.
Дълго бил дискутиран и казусът с лекарите от УМБАЛ-Бургас, които отказаха да поемат дежурства в ковид отделение. Нямало механизъм, с който специалистите да бъдат накарани да лекуват друга болест, допълни кметът.
„В Карнобат има 7 болни от коронавирус, а отделението е с капацитет от 20 легла. Зле сме откъм специалисти. Имаме един пулмолог с малко дете на 6 месеца, имаме двама лекари, в това число и гинеколог, който е шеф на болницата и влиза в отделението. Положението не е никак розово“, коментира още Георги Димитров.
По отношение на крайните мерки за ограничаване на събиранията до 10 човека, той бе категоричен, че всеки кмет е свободен да решава въпросите на своя територия и той щял да се възползва от това си право и да определи мерките, според решенията на Общинския кризисен щаб.
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
Екшън! Пиян шофьор блъсна паркирани коли във Варна и извади пистолет
Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина
Вторият лъч на поклонническия маршрут до мощите на Св. Йоан Кръстител ще преминава през Община Царево

Когато човек иска да направи нещо, намира начин. Когато не иска, намира оправдания.
С две функции трък трък и так так...
Може и на лизинг с 8% лихва
Поздрави с новия кючек Корона Кючека ... усилваме ей сега щв чуете
Обществение ред оня джуджето поздрави и на него
С две функции трък трък и так так...
Може и на лизинг с 8% лихва
Поздрави с новия кючек Корона Кючека ... усилваме ей сега щв чуете
Обществение ред оня джуджето поздрави и на него
Знаем че можете който не вярва на мен ще ходи с наведена глава...
Вади самолета и кой не му хареса ще го газа с тойотата
Знаем че можете който не вярва на мен ще ходи с наведена глава...
Вади самолета и кой не му хареса ще го газа с тойотата
С наведена глава ще ходите ..казах