Съдят 15 души, склонявали жени да проститурат в еротични барове в София
Групата била създадена в края на 2016 г.
Спецпрокуратурата внесе в Специализирания наказателен съд обвинителен акт срещу 15 лица, обвинени за участие в организирана престъпна група за набиране на жени и склоняването им към развратни действия, съобщават от държавното обвинение. Те бяха задържани на 28 февруари 2020 г. Разследването установи, че за прикриване на престъпната им дейност са използвали три еротични бара в София, легално стопанисвани и управлявани от самите тях.
Събраните доказателства сочат, че част от жените първоначално били привличани на работа в заведенията с обещания за високо заплащане. Впоследствие те били поставяни в условия на зависимост (най-често финансова), склонявани били да предоставят сексуални услуги срещу заплащане и подлагани на строг контрол. Ако някоя от жените откажела да проституира, следвал психически тормоз, глоби, неизплащане на хонорари и възнаграждения. Групата била създадена в края на 2016 г. и ръководена от Д.М., който пряко контролирал и дейността на един от столичните еротични барове.
Той еднолично взимал решенията, поставял задачите на участниците и следял за изпълнението им. За целта той привлякъл в групата свои приближени, на които възложил управлението на нощните заведения, събирането на парите от предоставяните секс услуги и отчитането им пред него. По-долу в йерархията били заместник-управителите и лицата, натоварени с функциите да организират, контролират и водят счетоводство на проституиращите. Набирането на „труженички“ било възложено на четирима от участниците в групата.
Цената на стандартна услугата била твърда - 150 лева, като половината от тях оставали за групата. Към момента осем от обвинените са с мярка за неотклонение „Домашен арест“, останалите с парични гаранции от 10 000 до 15 000 лава. Предстои Специализираният наказателен съд да насрочи разпоредително заседание по делото.
Тагарев с тревожна версия за взривилия се дрон: Възможна е руска операция под фалшив флаг
Как да загубим изборите в пет прости стъпки
Зеленски бие тревога: Путин готви скрита мобилизация на стотици хиляди за натиск над Европа
Стягат трафика към София: Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ в пиковите часове
Край на двойните етикети: От днес цените в магазините може да са само в евро
Тежка трагедия сполетя Лионел Меси
Голям празник е! Шест красиви имена черпят днес
Тревожни новини за Джо Байдън: Ракът се е разпространил отвъд костите
Бурите се връщат: Жълт код за 4 области, температурите "падат леко" до 30-35 градуса
Флиртът не е интервю за връзка
Украйна: България не е била цел на падналия дрон
08/08/2026, Събота 21:00
15
Дипломатически ход след дрона край Кардам: МВнР привика украинския посланик
