Забраниха продажбата на зимни дрехи в Уелс
Това решение предизвика недоволство сред местните жители
В супермаркетите в Уелс забраниха продажбата на редица стоки, които не попадат в графа „от първа необходимост”. Към тях спадат принадлежностите за чистене, зимните дрехи, електрониката и детските дрехи. Това решение предизвика недоволство сред местните жители, пише таблоидът „Сън”.
Съгласно действащите нови правила, свързани с ограничаване разпространението на коронавируса, в Уелс бяха затворени развлекателните заведения и магазините, в които не се продават стоки от първа необходимост. Затворени бяха дори местата за търговия на едро със стоки, които са извън тази категория.
„Сега не е време да се обикаля по магазините и да се търсят неща, които не са от първа необходимост”, заяви първият министър на Уелс Марк Дрейкфорд. На гражданите, обаче, подобни правила им изглеждат прекалени.
„Добре дошли в Уелс – единственото място, където в разгара на пандемията почистващите средства се смятат за несъществена покупка”, написа в социалните мрежи недоволна домакиня. Други се оплакват, че са лишени от възможността да си купят нова книга, чайник или моп, защото старият вече се е счупил.
Източник: БГНЕС
АПИ започна да чисти огромната сметка: Заварила 600 млн. евро неплатени задължения към пътните фирми
Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил
Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой
Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг
Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия
Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа
След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата
Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново
