Изписан от болница пациент със задух почина на път към дома си
Говорителят на УМБАЛ - Плевен Момчил Цветков разкри защо изпратили 76-годишния Тодор на домашно лечение
Изписан от болница в Плевен пациент със задух почина на път към дума си. Пред Нова телевизия дъщеря му Ралица Окова сподели, че е молела лекари да хоспитализират баща й в Инфекциозното отделение, защото не можел да диша.
Медиците от Спешното отделение казаха, че трябва да го изпишат за домашно лечение и той почина по стълбите, каза младата жена в интервю за „Здравей, България“.
„На 12 октомври 76-годишният Тодор Георгиев получава симптоми. Състоянието му се влошава. На 16-ти се изписва антибиотик. Преди седмица получава задух, губи вкус и обоняние“, обясни водещият Виктор Николаев.
„Аз живея на друго място. Обадих се на една лекарка от София, на която винаги разчитам. Тя повика линейка. Качих са на колата си и отидох при родителите си. Той едва вървеше. Около три часа чаках пред Спешна помощ в Плевен. Накрая бях извикана, за да ми кажат, че ще го изпишат, а той беше в много тежко състояние и не можеше да диша. Противопоставих се“, разказва Ралица.
„Не направиха опит да го пренасочат в друго лечебно заведение. Трябвало да изчакаме вкъщи резултата от PCR теста и на другия ден, ако е положителен, щели да го приемат в Инфекциозно отделение, защото в буферните отделения нямало свободни места“, добави тя.
Успях да го питам дали може да диша, а той ми отговори с „не“, но въпреки това го изписаха, каза младата жена.
„Баща ми не можа да се прибере до апартамента, в който живее. Като се качвах по стълбите чух шофьорът да крещи „Идва ли някой?“. Изтичах до втория етаж. Баща ми беше седнал. Поех го, прегърнах го и се опитах да му освободя гърдите, защото се опитваше да диша. Молих шофьорът отново да го заведем до болницата. В линейката нямаше никаква готовност за реанимация, липсваше оборудване“, добавя тя.
„Браво на екипа! Лекарката не спираше да прави сърдечен масаж и се опитваше да го съживи. Дори на мен ми беше ясно, че вече си беше отишъл“, разказва Ралица.
„През целия ден е имало лекари край Тодор. Мъжът постъпва в болницата със задух, с кашлица, оказано му е лечение и са направени всякакви видове изследвания. Прегледан е от пулмолог, който установява възпаление. Предписана му е терапия, от която той се подобрява“, каза пък говорителят на УМБАЛ - Плевен Момчил Цветков.
„Направен му е PCR тест. Няма как да бъде хоспитализиран от COVID-19 в друго отделение, тъй като такива пациенти се приемат само в Клиниката по инфекциозни болести и то само след положителен тест“, обясни той.
Пациентите се хоспитализират, ако са в много тежко състояние, но в случая той се подобрява, заяви Цветков.
„Мъжът е починал от инфаркт. Това няма нищо общо с лечението“, каза още той.
„Баща ми беше много жизнен, шофираше, караше колело. Нямаше съпътстващи заболявания“, уверява Ралица Окова.
Асен Василев атакува Радев за заплатите
България излезе от американския Списък 301 след ударите срещу онлайн пиратството
Минималната заплата за 2027 г. се очертава между 620,20 и 667 евро
Куриоз в Перник: Мъж с полицейска униформа видя истински полицаи и хукна да бяга
Почина Боян Христов - човекът зад някои от най-обичаните български поп песни
Огласиха има ли замърсяване на въздуха в София след пожара в Сърбия
Лекари се борят за живота на син на известни хотелиери в Благоевград
Жена с 65% изгаряния след пожар на бензиностанция в Плевен, откараха я с хеликоптер в "Пирогов"
Инфлацията или производителността на труда ще определя МРЗ?
Край на "капарирането" на паркомясто в Гърция
18/08/2026, Вторник 15:30
2
Писателка зарадва деца от Бургас с подаръци, представи им „Хикари и огненото кълбо“
Първи маратон по адаптирано плуване поставя началото на нова традиция в Несебър (СНИМКИ)

и арогантни
Д-р Цветков, Вашият пациент до такaВА степен се е подобрил, че чак е починал! Моито съболезнования на близките на починалият човек! И моята омраза към този боклук наричащ се доктор и за съжаление с право да практикува тази професия!
П.С.: Дано вируса удари този некадърник, че да разбере какво значи да не можеш да дишаш.