Гешев: Ограбват, изнасилват, убиват възрастните ни съграждани. Ще бъдем безкомпромисни срещу подобни действия
Главният прокурор гневен заради грабеж в Раковски
„Ограбват, изнасилват, убиват възрастните ни съграждани. За някои това няма значение. За нас обаче има. Недопустимо е и ще бъдем безкомпромисни срещу подобни действия. Продължаваме…“, заяви главният прокурор Иван Гешев в twitter и сподели видео на Районната прокуратура в Пловдив, където мъж беше заловен и обвинен за грабеж на възрастен гражданин.
Грабежът е извършен на 23 октомври в Раковски около 21:30 часа, когато в къщата на 72-годишния пенсионер проникнал непознат мъж. Натрапникът прескочил оградата и минал през незаключената врата на възрастния мъж, който живеел сам. Когато нахълтал в стаята му той се бил излегнал, гледал телевизия и четял вестник.
Неканеният гост поискал пари от шокирания си домакин, който му предложил 5 лева, след това издърпал якето, в което пенсионерът кътал парите си. От джобовете на дрехата извадил още 90 лева, но това не му било достатъчно и започнал да претърсва стаята за други пари и ценности.
Докато преобръщал дюшека на леглото, обаче се спънал и паднал, което позволило на пострадалия да избяга от къщата и да потърси помощ в близкия магазин, откъдето подали сигнал в полицията. Междувременно грабителят взел бутилка уиски, електрически верижен трион и напуснал жилището.
Дете задигна пикап и прегази до смърт 9 будистки монаси
Полицаи се извиняват за слабо разследване на смъртта на тийнейджър
Нова изящна придобивка за Ахелой
11-годишно момче почина, след като се събуди с прилеп на лицето
Българин уби баба си по зловещ начин
Обвиниха голяма рок звезда в педофилия
16 деца гледани в къща на ужасите, полицията потресена
Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си
Риалити скандал! Арестуваха британския Ерген - изнасилвал момичетата
Подробности за фаталното нападение от алигатор по време на излет
България е втора в ЕС по ръст на жилищата и наемите в началото на 2026 г.
Гръмотевични бури, проливни валежи и риск от градушки в много райони на България (КАРТА)

много бой и като са изпаднали в безсъзнание, докато още са живи на прасетата. Тези изверги това заслужават.