Идея: Големите ученици да са с шлемове, не под карантина
Асен Александров предлага временно да се мине към онлайн обучение
Трябва да се обсъди идеята по-големите ученици да минат за известно време на дистанционно обучение, според мен епидемиолозите са тези, които биха могли да кажат по-точно, каза пред БНТ Асен Александров, директор на 51-во училище в София.
Той каза, че в момента в училището има четири карантинирани класа заради трима ученика и има 9 карантинирани ученика без да имат тест, а заради техните родители. Според него това не е много при положение, че има 43 паралелки в училището.
"Моето предложение е учениците от горните паралелки вместо да бъдат карантинирани, да бъдат на училище с цели шлемове. Това може да се издържи, ние учителите издържаме по цял ден с цели шлемове и това е вариант", заяви Александров. Той каза, че не предвиждат от утре да се премине към дистанционно обучение, а по-нататък ще преценят в зависимост от ситуацията.
Откриха нелегални мигранти в ремарке за коне
Кирил Вътев: Българските продукти идват на по-ниска цена, но се продават с огромни надценки
Убийство или инцидент? 3 версии за смъртта на момичето в Благоевград
Разкриха схема за укриване на данъци с български ПОС терминали в Гърция
Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро
Кирил Вътев: Големите търговски вериги имат лоби в ЕП
Ново лекарство срещу рак даде безпрецедентни резултати
Медии в Киев: Невзоров напуснал България след престой в украинското посолство
Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове
Горанов: Чакам да ме извадят от "Магнитски"
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ

Минете на онлайн обучение, преди да се е появил и грипа и да стане мазало! За тези деца, които няма кой да ги гледа осигурете нещо като занималня с максимална дистанция и дезинфекция - ще бъдат по-малко и ще се намали възможността за пренасяне на заразата.
Не чакайте нещата да станат неуправляеми и после да вдигате безпомощно рамене!