×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Спецакция на ОДМВР-Бургас: Качулки удариха наркоапартаменти, арестувани са и дрогирани шофьори


Спецакция на ОДМВР-Бургас: Качулки удариха наркоапартаменти, арестувани са и дрогирани шофьори
Общо 14 души са арестувани при операцията, която е срещу разпространението и притежанието на наркотици в районите около училищата, сред тях има и руснак
24 Октомври 2020, Събота, 14:08 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Архив на Флагман.бг

В два от претърсваните обекти е намерено голямо количество друсан чай

14 души от региона са задържани при спецакция на ОДМВР-Бургас. Операцията е проведена в рамките на настоящата седмица и е съвместна с Районните управления е областта. Тя е за притежание и разпространение на наркотици в районите около учебните заведения. Сред арестуваните има и руски гражданин, постоянно пребиваващ в България. Иззети са множество различни по вид и грамаж наркотични вещества. Образувани са 8 бързи производства и 6 преписки.

Сред най-характерните случаи са: 

- задържането на 17-годишен криминално проявен младеж от Бургас, съхранявал в обитаваната от него стая торба със зелена суха тревна маса (друсан чай) с тегло около 30 грама;

- задържането на 23 годишен криминално проявен бургазлия, съхраняващ в дома си в ж.к. „Меден Рудник“ зелена суха тревна маса (друсан чай) с тегло около 100 грама;

- задържането на 17-годишно момиче от карнобатското село Екзарх Антимово и 31-годишен бургазлия, в дома на който, разположен на ул. „Ален мак” в к-с „Меден Рудник”, са намерени и иззети наркотични вещества - канабис, капак от йенско стъкло със следи от жълтеникаво вещество (метамфетамин), прекурсори и пособия за производство на синтетични наркотици (електронна везна, стъклена колба и др.).

При паралелно течащите проверки за шофиране на пътно превозно средство след употреба на наркотични вещества са установени общо 3 случая. Сред тях са бургазлия на 31 години, шофирал Опел Астра, след употреба на метамфетамин и канабис. Арестуван е и 37-годишен криминално провен мъж, отново от Бургас. Той е закопчан, докато е шофирал Ауди А4 след употреба на канабис. В купето на колата е открито топче марихуана. Задържан е и русенец - на 41 години. Той е шофирал Мерцедес С 250 след употреба на амфети и пико.

По случаите са образувани бързи производства.

В други три случая водачите на автомобили отказали да бъдат тествани за употреба на наркотици, като са санкционирани с глоба в размер на 2000 лв. и отнемане на свидетелството за провоуправление за срок от 2 години.

За седмицата служителите от сектор „Пътна полиция” при ОДМВР-Бургас са провели специализирана полицейска операция по безопасност на движението, включваща няколко направления - спазване на изискванията за скоростен режим, съблюдаване на пътната маркировка от велосипедисти и пешеходци и отнемане предимството на пешеходци, пресичащи по пешеходни пътеки. 

На територията на Бургас-град са констатирани 412 нарушения на скоростта. От тях в 13 случая превишената скорост е над 50 км/ч - водачите са санкционирани с три месеца лишаване от правоуправление и парична глоба, следваща законовите указания за надвишената скорост. С глоба в размер на 30 лв. са санкционирани шестима велосипедисти, като две са основните нарушения, извършвани от тях - управление на велосипед без оборудване и преминаване през зони за пешеходци без колоездчът да избутва велосипеда. За непреминаване на указаните за целта места за седмицата в Бургас-град са санкционирани 17 пешеходци, а 7 водачи на автомобили са наказани за отнемане предимството на пешеходец.


В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
На небрано лозе гостенин
27.10.2020 12:50:37
1
2
Здравейте, журналисти. Бих желал да ви поканя да поорете на полето с нас, мъжете от селския клас, защото журналистическата ви работа не се харесва и на село.
11.
БаирБудала
25.10.2020 15:27:19
0
4
Благодаря на униформените, че са започнали да обръщат внимание на колоездачите, които не пресичат пешеходните пътеки, бутайки велосипеда. Отвратително е да прелети някой секунда преди да тръгнеш въпрос на време е да стане някоя беля.
10.
Чича ви : )))
25.10.2020 15:02:58
0
8
И от чича ви да знаете, "Двама човека - чета, трима човека - чета с предател". Каквото и да правите, внимавайте с кой, тихичко и кротичко и най - вече умничко ! Без излишен шум, коли, хвалби и т.н. : )))))
9.
чоко
25.10.2020 08:37:10
3
1
кака ванина къде е
8.
Страхотно
25.10.2020 00:41:46
0
7
Ала стил Кала, пр акции с малко трева. Абе се скрийте с тия реклами на полицията.
7.
Аууу
24.10.2020 23:40:53
0
4
А7274МХ Ауди комби черно А6 и тя да внимава къде какво взима!
6.
Акция, но не за хората на Очите и
24.10.2020 17:15:38
1
17
Поморийския. Митничаря, бащата на бургаската милиция е осигурил чадър за поморийския и дилърите му.
5.
Хаджито
24.10.2020 16:56:58
10
20
На мен Тодор корумпирания катаджия и Вальо черния ми взеха 1000 лв до "механото" и нямаше тест за наркотици така че мишки с 5 лв в джоба стоите си в къщи
4.
Тогава
24.10.2020 16:55:00
7
7
Да направим група и всеки да казва ако е дал рушвет на чете къде,кога и името му да видим подлогите на Боко до къде ще я докарат
3.
Аз
24.10.2020 15:20:40
13
38
Браво ченгета,само така.Хубаво е леко да се потрошават профилактично боклуците или да се потренират служебните кучета с тях.
2.
Растреляйте
24.10.2020 14:38:55
11
35
Ги някаде ко ги обявявате кажете им да ги растрелят и ще бъде леко по спокойно Изметта трябва да се гази не да се пази
1.
Klouni
24.10.2020 14:16:15
32
33
Policai=Prase
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Галена избяга от България: Показа луксозната си семейна ваканция в Белек Галена избяга от България: Показа луксозната си семейна ваканция в Белек Попфолк звездата събра хиляди реакции със стилни летни визии от един от най-луксозните курорти край Анталия Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса Жегата се връща в сряда: Температурите тръгват към 37 градуса НИМХ прогнозира слънчево и сухо време на 29 юли, а по Черноморието ще остане по-прохладно с до 29 градуса Кметът на Приморско Иван Гайков: Твърденията за „гробище за делфини“ са преекспонирани, извършват се проверки Кметът на Приморско Иван Гайков: Твърденията за „гробище за делфини“ са преекспонирани, извършват се проверки Повечето от откритите тела са на млади делфини, при които се наблюдава така наречената естествена ювенилна смъртност Футболът се завръща още тази събота на ст. "Лазур", дадоха "зелена светлина" на Община Бургас за договора с Митко Събев Футболът се завръща още тази събота на ст. "Лазур", дадоха "зелена светлина" на Община Бургас за договора с Митко Събев На практика ще има прихващане, тъй като "Спорт пропърти мениджмънт" има дългове към общинския бюджет Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки Експерти не очакват удар по авиобаза Безмер, но предупреждават за кибератаки, дезинформация и натиск върху критичната инфраструктура TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България Клиентите могат да избират между разнообразни механични и електрически велосипеди – градски, туристически, планински, gravel и детски модели, съобразени с различни нужди, предпочитания и маршрути Духът на Украйна оживя по Южното Черноморие (СНИМКИ) Духът на Украйна оживя по Южното Черноморие (СНИМКИ) Тази вечер, 28 юли, от 19 часа сцената на „Охлюва“ отново ще принадлежи на талантите, традициите и децата, които носят бъдещето със себе си Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Продукцията с бюджет над 6 млн. евро ще се снима в морския град през август Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Бизнесменът вечерял в Бояна часове преди смъртта си, а след това се прибрал в Банкя с мъж Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Човешка намеса е най-вероятната причина за морът, потвърдиха експерти 
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас „Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас Определян като най-добрия български филм на 2025 година, „Един грам живот“ се нарежда сред трите най-гледани български филма за всички времена и се превръща в истински обществен феномен, предизвикал широк обществен отзвук и дискусии Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня Мъж на околовръстното се спира пред една кака:
- Кажи какво правиш за 50€?
- Всичко правя, бате, само кажи какво искаш?
- Айде тогава качвай се с мен в колата да отидем леем бетон.
Виц на деня Виц на деня Попът и кметът на едно село пият.
Кметът:
- Дядо попе, защо не изпееш нещо?
Попът:
- Лягай и почвам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Биберон - първата силиконова измама в живота на мъжа...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори