Одобрен е проектът за разширение на читалището в с. Каменар
В новата част ще се разположат гримьорна, помещение за реквизит и стая за тихи игри
Към съществуващата сграда на читалището в с. Каменар ще бъде изградена едноетажна пристройка към северната фасада. В новата част ще се разположат гримьорна, помещение за реквизит и стая за тихи игри. Входът на гримьорната ще е от изток, като за връзка със сцената ще се отвори врата на северната стена на сцената.
Това предвижда проектът на Община Поморие „Разширение и реконструкция на обект, свързан с културния живот в Община Поморие – сграда на Читалище „Просвета 1888” гр. Поморие, филиал с. Каменар“, който получи одобрение за финансиране посредством Стратегията за Водено от общностите местно развитие на „МИГ-Поморие“.
Изпълнението на проекта е заложено в Общинския план за развитие 2014-2020 г., като цели да се подобри физическата и жизнена среда в населените места извън общинския център, да се създадат условия за интегриране на групите в неравностойно положение, чрез осигуряване на общодостъпна градска среда, да осигури устойчиво развитие на туризма и балансирано териториално развитие. Специфичните цели на настоящия проект за разширение и реконструкция на читалището са подобряване качеството на живот в с. Каменар, насърчаване на социалното приобщаване и устойчивото икономическо развитие на територията на МИГ Поморие.
Продължителността на проекта е 24 месеца.
Проектът „Разширение и реконструкция на обект, свързан с културния живот в Община Поморие – сграда на Читалище „Просвета 1888” гр. Поморие, филиал с. Каменар“ е одобрен за финансиране по Мярка 4 “Инвестиции в създаването, подобряването или разширяването на всички видове малка по мащаби инфраструктура” от Стратегията за Водено от общностите местно развитие на „МИГ-Поморие“, посредством процедура за подбор на проектни предложения, финансирана чрез Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 – 2020 г. от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони (ЕЗФРСР).
Класическа рецепта за домашна мусака
Лудогорец с нов треньор
Край на застоя: Новолунието на 14 юли отваря портите на съдбовен обрат за три зодиакални знака
Българска туристка нападната от диви свине в Гърция
Опасно време: Близо 1000 мълнии удариха Северозапада само за час
Черна серия от удавяния в Германия
Почина шейхът, помогнал за освобождаването на българските медицински сестри в Либия
Президентът на ФИФА с революционно изказване! Пече се ново увеличение на отборите на Мондиали
Видният републиканец Линдзи Греъм почина внезапно, Тръмп тъжи
Елитът на подводния риболов превзе Коракя и Ропотамо, Валентин Люцканов вдигна Купа „Приморско“
Пластмасата залива Гърция, нивата по плажовете са далеч над нормите в ЕС
Общински съветник вдигна сватба в училищен двор с над 1300 гости
