×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Андрей Янкулов свиква ВСС за определяне на временно и.ф. главен прокурор
  • Съдът решава дали да освободи предсрочно Брендо
  • Днес от 14.00 часа в Експо център „Флора“ ще се проведе Ден на корейската култура „Да се запознаем с Корея“
  • Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
  • Петима са кандидатите за управител на Детската болница в Бургас
  • Жълт код за обилни валежи е обявен за четири области в страната
  • Силно земетресение разтърси Южна Турция
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Весо Овчаров постави нов рекорд в парапланеризма Весо


22 Октомври 2020, Четвъртък, 20:00 ч.

Овчаров разказва за новото си постижение в интервю

Един от най-добрите български парапланеристи Веселин Овчаров реализира нов национален рекорд. Той успя да прелети разстоянието от 480 км. за 10ч и 55 мин. Атлетът на RedBull успя да постави рекорда в Бразилия.

„Рекордът го направих на третия пореден ден с пълен престой във въздуха – за това време прелетях над 1200 км, пише vesti.bg.

Летим в северната част на Бразилия и условията тук са изключително натоварващи, все едно си в едно бурно море и няма как да се отпуснеш за момент“, разказва световният рекордьор по акропарапланеризъм Весо Овчаров. По време на полета си Весо прелита три щата.

„След като кацнах след 11-часовия полет стъпих перфектно на крака, но не успях да направя и две крачки, буквално получих технически нокаут“, допълва още той.

Кайтсърфистът Никола Абаджиев-Коки постави европейски рекорд след свръхнадпревара с Весо Овчаров

За да успее да прелети дългото разстояние, българският парапланерист излита рано сутрин, а именно тогава оцеляването във въздуха е много критично, тъй като условията са изключително слаби.

„При завършване на полета се качвахме към едно голямо плато, което беше много обширно и почти нямаше къде да се кацне. В тъмнината приземяването ставаше все по-рисково, защото ако кацнеш някъде в горите може прибирането да трае дни“, казва Весо.

Тази зона ограничава парапланериста да направи мечтаните 500 км. във въздуха, но въпреки това все още има надежда да подобри и световния рекорд.

„Общо взето сме като в един хубав омагьосан филм - опитваш се всеки ден да стигнеш по-далеч в епизода“, споделя Весо Овчаров.

През 2018 г. българинът постави световен рекорд в акробатичния парапланеризъм (изпълнение на точно определени маневри) – превъртайки се през своето крило цели 613 пъти. Той е живото доказателство, че за мечтите няма граници.


В категории: Спорт


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Свършва царството на Кошлуков в националната телевизия? Свършва царството на Кошлуков в националната телевизия? След решение на ВАС процедурата за избор на генерален директор на БНТ се възобновява, а сред обсъжданите имена е това на Милена Милотинова Вицепремиерът по честни избори Стоил Цицелков подава оставка Вицепремиерът по честни избори Стоил Цицелков подава оставка Това се случва само ден след назначаването на служебния кабинет и след като стана ясно, че е бил арестуван за притежание на наркотици Как се издържа новото вице Стоил Цицелков - трол във фейсбук или международен експерт Как се издържа новото вице Стоил Цицелков - трол във фейсбук или международен експерт Цицелков и майка му Румяна Дечева са успели да влязат в списъците на Европейската комисия за участие в мисии за наблюдение на избори Тошко Йорданов: Вицепремиерът Цицелков е арестуван с 55 грама марихуана, той си е направо дилър Тошко Йорданов: Вицепремиерът Цицелков е арестуван с 55 грама марихуана, той си е направо дилър Според председателя на парламентарната група на ИТН, настоящият вицепремиер Стоил Цицелков бил оказал съпротива при ареста Разбиха нарколаборатория в Созопол и Бургас - задържан е мъж, обявен за национално издирване Разбиха нарколаборатория в Созопол и Бургас - задържан е мъж, обявен за национално издирване Открити са прекурсори, електронни везни и оборудване за синтетична дрога Цицелков не отрече, че е осъждан, заплаши със съд всички критици Цицелков не отрече, че е осъждан, заплаши със съд всички критици Изваждат се приключени административни въпроси от преди повече от десетилетие и се задействат проверки с очевидна политическа цел, оплака се вицепремиерът Ден на корейската култура ще се проведе днес в Бургас Ден на корейската култура ще се проведе днес в Бургас Събитието се организира от образователната програма по корейски език и култура с подкрепата на Община Бургас и Посолството на Република Корея Делото срещу Стефан, убил тираджия от мъст, започна отначало заради смъртта на съдия от Бургас Делото срещу Стефан, убил тираджия от мъст, започна отначало заради смъртта на съдия от Бургас Делото бе стигнало почти до финала, очакваха се пледоарии и четене на присъда  US самолети на летище „Васил Левски“: От София ли започват войната срещу Иран US самолети на летище „Васил Левски“: От София ли започват войната срещу Иран Доналд Тръмп заплаши Иран с „лоши неща“, а Турция и Великобритания забраниха използването на базите им за удари по ислямската република Нарушител ли е този автомобил без номера на синята зона на Бургас Нарушител ли е този автомобил без номера на синята зона на Бургас Граждани настояват за институционална реакция срещу неправомерно паркирана лека кола в Синята зона на морския град
Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Вдигнаха сериозно цените Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Официални доклади за 2024/25 г. разкриват 43 отделни пътувания на членове на кралското семейство, при които пътните разходи са били най-малко 17 000 британски лири, което е значително увеличение спрямо 27-те пътувания, регистрирани през предходните 12 месеца Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Вижте на какво се дължи преструктурирането Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Според премиера Киев използва политически натиск и енергийни инструменти Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни През последните години Пентагонът разшири усилията си за каталогизиране, проследяване и разследване на доклади за НЛО чрез своята Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Дейн играеше ролята на патриарха на семейството Кал Джейкъбс в хитовия тийнейджърски сериал на HBO „Еуфория“ US самолети на летище „Васил Левски“: От София ли започват войната срещу Иран US самолети на летище „Васил Левски“: От София ли започват войната срещу Иран Доналд Тръмп заплаши Иран с „лоши неща“, а Турция и Великобритания забраниха използването на базите им за удари по ислямската република Почина легендарен треньор, направил легендата с "червения динамит" Почина легендарен треньор, направил легендата с "червения динамит" Пионтек е легендарен треньор, минал в Германия през отборите на Вердер Бремен, Фортуна Дюселдорф и Санкт Паули Ето го и първият българин на подиума на Calvin Klein в Ню Йорк Ето го и първият българин на подиума на Calvin Klein в Ню Йорк  Людмил Димитров дефилира по време на New York Fashion Week и е сред десетте избрани мъже в ревюто  Извънредно! Арестуваха брата на крал Чарлз, поредната доза "Epstein" Извънредно! Арестуваха брата на крал Чарлз, поредната доза "Epstein" Няколко източника твърдят, че кралят не е бил предварително информиран за операцията на детективите  
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Тате, смятам да се запиша в армията. Чух, че жените си падат по мъже с униформи.
- Не е от униформата, сине. Жените знаят, че ако си бил в армията, си научен да изпълняваш заповеди и да ядеш буламачи.
Виц на деня Виц на деня Една мацка излиза бясна от автосервиза.
- Какво стана? - пита я приятелката и.
- Какво ли. Този идиот вместо да ми оправи колата, ми разправя, че трябвало да ми смени тампона!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пластичната хирургия е като санирането - сменя се фасадата, но канализацията е същата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори