×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НА ЖИВО: Щабът и министърът на здравеопазването с последни данни за COVID-19


НА ЖИВО: Щабът и министърът на здравеопазването с последни данни за COVID-19
Трябва да се осигури на всички лекари възможност да помогнат на колегите си от първа линия и за този труд да им се запалти достойно, заяви министърът на здравеопазването
22 Октомври 2020, Четвъртък, 10:06 ч.
Автор: Флагман.БГ

Имаме нужда от помощ, лекарите изнемогват, каза министърът на здравеопазването Костадин Ангелов

Навлизаме в доста сериозна фаза в епидемията на COVID-19 на територията на нашата страна. Това каза на редовния брифинг днес министърът на здравеопазването Костадин Ангелов.

Той натърти, че най-големият проблем към момента е свързан с медиците на първа линия, които са изморени, изнемогват физически. Голяма част от тях са заразени, болни, няякои са и в реанимациите. 

"Имаме нужда от помощ. Решение виждаме в активното участие на лекарите в доболничната помощ и по-специално - тези, работещи в ДКЦ-тата.Медиците на първа линия работят 24/7. Те го правят за нас, за всички тези, които имат нужда от помощ", каза министърът на здравеопазването.

Тих заяви, че ще настоява в общините, където има сериозен недостиг на медицински персонал, кметовете да разговарят с ръководствата на болниците и да се вземат решения. Трябва да се осигури на всички лекари възможност да помогнат на колегите си от първа линия и за този труд да им се запалти достойно, каза Ангелов.

Доц. Ангел Кунчев в момента представя актуалната информация към момента.

Гледайте НА ЖИВО!


В категории: COVID-19


5
Коментара
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
5
Коментара по темата
5.
Къде е намалението
22.10.2020 11:25:56
0
5
В съседна статия сте съобщили, че лаборатория „ЛИНА” преустановява груповите PCR тестове и въвежда отстъпки за семейства. Темата е важна, но явно за вас това е рекламна статия и сте забранили коментарите. Не знам защо, но сигурно вие си знаете.

Та по въпроса за намалението:
Групов тест беше 150лв, а сега 3 души трябва да платят 240лв, а 4 души - 300лв
Къде е намалението? Или когато някой ви плаща си затваряте очите?
4.
Още нещо интересно
22.10.2020 11:05:59
1
8
Според здравният министър националната здравна каса плащала по 60лв за PSR тест. Това достатъчно ли е? Ако е достатъчно, защо тогава тестовете, които бихме си заплатили сами са по 130лв? Ако не са достатъчно тези пари, защо се водят към фалит...
Ако е вярно, че един PSR тест излизал на държавата към 12лв по доставни цени, значи някой върти голЕмата далавера
3.
в държавата на еднокнижника
22.10.2020 10:40:00
0
8
Чух го също да говори за маските и как нямало нормален специалист който знаел че може да се зарази от някакъв аерозол и да не носел маска. Хубаво! А той каква маска носи, този специалист? Защото надали е като тези, които ни ги пробутват за носене. Скоро някой беше написал, че на кутиите с еднократни маски пишело че не предпазвали от вируси, защото пропускливостта им е около 20-25 по-голяма от големината на вирусите. Изхарчиха няколко милиарда, за да разберем че нищо не са свършили. За мен са пълни некадърници. Лошото е че и нашите деца ще им плащат харчовете още дълги години
2.
Работата е на кантар
22.10.2020 10:37:18
0
9
Гледам го и се чудя как може да се излага тоя Кантарджиев така. Опетла се като пиле в калчища. През 30 секунди се чува "слушайте сега", "сега ще ви кажа истината"... значи някой като ми каже, че ще ми казва истината, значи се готви да ме лъже.
Според Кантарджиев ако не се правят по 300 теста на ден на 100 хил.души няма да може да се следи цялостната картина на заболеваемостта. Та набързо сметнах че като сме 7 млн души в България, значи имаме 70х100 хил.души, тоест 70х300 теста трябва да се правят всеки ден. 21 хил.теста на ден не помня някога да са правени. Та това беше една от лъжите които чух днес. Другото беше за някакъв контрол и как първите 10 проби от лабораториите отивали в националната рвеферентна лаборатория за да проверят дали отговоря на изискването въпросната лаборатория и след това можели да кандидатстват при министъра да са в играта с тестовете. А някой след това извършва ли контрол над тези лаборатории? Има ли случаи при които след положителен тест в някоя лаборатория е правен втори тест в друга, където е излязъл отрицателен? Аз знам че има и се чудя защо се мълби по темата.
1.
А
22.10.2020 10:29:31
2
7
Поръчкови боклуци.....лъжливи
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Най-лесно дефицит се оправя с високи налози, обясни той Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори