Испания първа в ЕС с повече от 1 млн. заразени с коронавируса
Причината е, че сме безотговорни, казват испанци
Испания стана първата страна от ЕС с повече от един милион заразени с новия коронавирус, показват данни на министерството на здравеопазването, след като вчера бе съобщено за нови 16 973 случая на COVID-19, предаде агенция Ройтерс.
Така от началото на епидемията в Испания са се заразили 1 005 295 души.
Само САЩ, Индия, Бразилия, Русия и Аржентина са съобщили за по-голям брой заразени, отбелязва ДПА.
Броят на новозаразените се е удвоил през последните пет седмици въпреки наложените стриктни мерки в най-засегнатите райони.
"Причината е, че сме безотговорни. Обичаме да се забавляваме, да излизаме с приятели и да се събираме с роднини. Хората не разбират, че единственият начин да не се предава заразата е социалната дистанция. Прости неща, като носенето на маска, дори когато се срещаш с приятели", посочва Каролина Делгадо, банков служител от Мадрид.
"По-високи глоби за нарушителите и контрол над далите положителна проба. Това трябва да се направи. Нужно е стриктно да се проследяват веригите на позитивните случаи. Проследяването, което правим, сега не е добро", заяви Серхио Ернандес, медицинска сестра от Мадрид, цитирана от Нова тв.
Броят на смъртните случаи в Испания на заразени с новия коронавирус е общо 34 366.
Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия
Спряха 11,6 тона пипер от Северна Македония заради пестицид над нормата
Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк
Шоколадов кекс с ванилов крем и ганаш - сочен отвътре и неустоим от първата хапка
Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г.
Едва всеки пети шофьор у нас оставя телефона, докато кара
Август обръща сценария за Лъва: Напрежение в началото, силен обрат след средата на месеца
Пожарникари видяха как 38-годишен влачи куче с кола, полицията го арестува
Пукани люти чушки с чесън и магданоз - бурканче, което свършва първо на масата
Зам.-министър хвърли оставка
Бащата на Михаела от Пловдив със зловещ пост: „Посегнеш ли ѝ - ще ти откъсна ръцете!“
