Испания първа в ЕС с повече от 1 млн. заразени с коронавируса
Причината е, че сме безотговорни, казват испанци
Испания стана първата страна от ЕС с повече от един милион заразени с новия коронавирус, показват данни на министерството на здравеопазването, след като вчера бе съобщено за нови 16 973 случая на COVID-19, предаде агенция Ройтерс.
Така от началото на епидемията в Испания са се заразили 1 005 295 души.
Само САЩ, Индия, Бразилия, Русия и Аржентина са съобщили за по-голям брой заразени, отбелязва ДПА.
Броят на новозаразените се е удвоил през последните пет седмици въпреки наложените стриктни мерки в най-засегнатите райони.
"Причината е, че сме безотговорни. Обичаме да се забавляваме, да излизаме с приятели и да се събираме с роднини. Хората не разбират, че единственият начин да не се предава заразата е социалната дистанция. Прости неща, като носенето на маска, дори когато се срещаш с приятели", посочва Каролина Делгадо, банков служител от Мадрид.
"По-високи глоби за нарушителите и контрол над далите положителна проба. Това трябва да се направи. Нужно е стриктно да се проследяват веригите на позитивните случаи. Проследяването, което правим, сега не е добро", заяви Серхио Ернандес, медицинска сестра от Мадрид, цитирана от Нова тв.
Броят на смъртните случаи в Испания на заразени с новия коронавирус е общо 34 366.
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
