От днес - задължително с маска на открито при невъзможност за дистанция от 1,5 м
Кои са изключенията на противоепидемичната мярка?
От днес, 22 октомври, се въвежда противоепидемична мярка за носенето на маска или друго средство, покриващо носа и устата, на открити обществени места.
При струпване на хора и невъзможност за спазване на физическа дистанция от 1,5 м., всеки трябва да носи маска или друго средство, покриващо носа и устата - кърпа, шал, шлем и др.
Изключения се предвиждат за клиентите в местата за хранене и в питейните заведения, спортуващите на открито и закрито; участниците в конгресно-конферентни мероприятия и по време на изказванията им; водещите и гостите в телевизионни предавания.
Маските на открито не се изискват при децата до 6-годишна възраст.
Със заповедта на министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов се предвижда лицата, предоставящи административни и други услуги на граждани, при възможност да предоставят съответните услуги в електронна среда.
Украйна: България не е била цел на падналия дрон
08/08/2026, Събота 21:00
3
Дипломатически ход след дрона край Кардам: МВнР привика украинския посланик
Последен ден на цените в лева и евро
Психолог за убийството в Пловдив: Радвахме се на ловците на педофили в миналото, а подобна трагедия се очакваше
Интер подчини Ювентус в Дерби дИталия, Диуф отново блесна за шампионите
08/08/2026, Събота 19:30
0
Какво знаем за дрона "Майя" и за какво се използва той?
Тежка загуба за Лионел Меси: Баща му Хорхе почина на 68 години
Опасно! Шофьор на пълен автобус хвана волана с лакти, за да гледа TikTok на магистралата (ВИДЕО)
Българите вече държат телефона по 3 години, но при смяна избират по-скъп на изплащане
ГЕРБ след взрива край Кардам: Има ли риск дронове отново да навлязат в България
Вера Кочовска: България започва да се оправя през 2030 г.
Костадинов за нахлулия дрон: Какъв е дронът? Украински, руски или ирански?
