Свалят карантината на президента Радев
Причината за това са трите му отрицателни теста
Издадена е заповед за свалянето на карантината на президента Румен Радев, съобщи директорът на РЗИ – София д-р Данчо Пенчев, информира Дарик.
Причината за това са трите му отрицателни теста - един в Естония и два в България. Той обясни, че президентът е разбрал, че е контактен с положителен за COVID-19 във вторник. Тогава и в РЗИ е постъпила информация за контактните лица на командващият ВВС ген. Димитър Петров, който е дал положителна проба.
"Връчено му е предписание за направата на PCR тест при пристигането му в страната", обясни д-р Пенчев е уточни, че по неофициална информация всички, контактни на ген. Петров, са били уведомени от него по телефона преди РЗИ да се свърже с тях.
Месец май най-кървавият на пътя, 168 души са загинали от началото на годината
Пиян мъж нападна екип на Спешна помощ във Варна
Морската вода в турския курорт Алания става опасна
Рекордните 900 участници ще стартират в най-голямото състезание по крос триатлон в България „Лъвско сърце“
Хартиените трудови книжки официално остават в историята от днес
България участва в Конгреса на Инициативата „Три морета“ в Люблин
Остават само 30 дни за безплатна обмяна на български левове в банките и пощите
Франция задържа руски петролен танкер в Атлантическия океан
Идват жеги до 37 градуса, астрономическото лято настъпва на 21 юни
Страхотна инициатива в Бургас за Деня на детето
Бургас ще е домакин на международен литературен фестивал
Лято, море и Световно първенство: efbet пренася футболната емоция в Бургас и по Черноморието
