Режат парите от НЗОК на болници, които връщат болни с Covid-19
До края на деня заповедта за носене на маските на открито ще бъде факт
На болници, които не приемат за лечение пациенти с Covid-19 ще бъдат налагани санкции, като първоначално ще бъде налагана финансова глоба, а при повтарящи се нарушения ще бъдат прекратявани договорите за финансиране с НЗОК. Това стана ясно от думите на здравния министър проф. Костадин Ангелов след среща с директорите на болниците.
До края на деня заповедта за носене на маските на открито ще бъде факт. В момента текстовете се прецезират, каза още проф. Костадин Ангелов.
„Ако си хвърляте боклука сам от входа до кофата няма да носите маска, но ако чакате на опашка за PCR или за опашка за документи, или в магазина, трябва да се носи маската“, обясни още той.
„Очакваме спад с 30% на заразените, това означава на 1000 заразени с 300 по-малко“, аргументира се проф. Ангелов.
„Вчера се гориха маски, а маските спасяват животи. Изгорените маски можеше да спасят нечий живот“, възмути се здравният министър.
Мобилни групи ще бъдат създадени, за да глобяват за неносене на маски, стана още ясно от думите му.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

horata.za sarai.Ot partia DPS.Doide red na NZOK.vav opozicia nai dobre se krade 30 godini.