Режат парите от НЗОК на болници, които връщат болни с Covid-19
До края на деня заповедта за носене на маските на открито ще бъде факт
На болници, които не приемат за лечение пациенти с Covid-19 ще бъдат налагани санкции, като първоначално ще бъде налагана финансова глоба, а при повтарящи се нарушения ще бъдат прекратявани договорите за финансиране с НЗОК. Това стана ясно от думите на здравния министър проф. Костадин Ангелов след среща с директорите на болниците.
До края на деня заповедта за носене на маските на открито ще бъде факт. В момента текстовете се прецезират, каза още проф. Костадин Ангелов.
„Ако си хвърляте боклука сам от входа до кофата няма да носите маска, но ако чакате на опашка за PCR или за опашка за документи, или в магазина, трябва да се носи маската“, обясни още той.
„Очакваме спад с 30% на заразените, това означава на 1000 заразени с 300 по-малко“, аргументира се проф. Ангелов.
„Вчера се гориха маски, а маските спасяват животи. Изгорените маски можеше да спасят нечий живот“, възмути се здравният министър.
Мобилни групи ще бъдат създадени, за да глобяват за неносене на маски, стана още ясно от думите му.
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук

horata.za sarai.Ot partia DPS.Doide red na NZOK.vav opozicia nai dobre se krade 30 godini.