Съдят мъж, криволичел с 4,22 промила по улиците
Първоначално С. Т. дори отказал да бъде тестван на място
Софийска районна прокуратура предаде на съд обвиняемия С. Т. за това, че управлявал моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, а именно 4,22 на хиляда, установено по надлежния ред - престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК, съобщиха от пресцентъра на Прокуратурата. На 02.07.2020 г., около 19,40 ч., служители на МВР при 5 РУ-СДВР били изпратени в ж.к. „Яворов“, гр. София, във връзка с подаден сигнал за водач на лек автомобил, който се държи неадекватно.
Отивайки на мястото полицейските служители забелязали лек автомобил, управляван от обвиняемия С. Т. и предприели действия по извършване на проверка. Констатирайки, че обвиняемият е във видимо нетрезво състояние, служителите на МВР поискали съдействие от екип на отдел “Пътна полиция“ към СДВР. Пристигналите на място полицейски служители изпробвали обвиняемия С. Т. за наличие на алкохол в кръвта му с техническо средство “Алкотест Дрегер 7510”.
Пробата отчела 4,22 промила алкохол в издишания въздух. За извършеното нарушение по Закона за движение по пътищата, на обвиняемият бил съставен акт за установяване на административно нарушение и талон за изследване. След което обвиняемият бил транспортиран до медицинско заведение, където отказал да даде проби за извършване на изследване.
Поради отказа на обвиняемия С. Т. да даде проби за изследване, концентрацията на алкохол в кръвта му била установена чрез показанията на техническото средство. Предстои наказателното производство срещу обвиняемия С. Т. да продължи в съда.
Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна
Извънредно! Две катастрофи парализираха пътя Созопол-Бургас, задръстването е километрично (СНИМКИ)
Вкусът на гръцкото лято: Хрупкави кюфтенца от тиквички с фета
Новите коли вече задължително следят погледа на шофьора
Отлична новина за плажуващите: Пускат лятната линия 17А между „Меден рудник“ и „Крайморие“
Лудост! Обява за бунгало в Черноморец взриви мрежата: Искат 30 000 евро за сезон
Европа плати кървава цена за рекордните жеги
Търговският регистър заби: Фирми чакат по две седмици, сделки и кредити увисват
Отвориха последния завет на космонавта Александър Александров
Ирански вестник сложи Мелони, Тръмп и Нетаняху на мушка
Деца освободили от скорост буса, който прегази 18-месечно момченце в Орлинци
13/07/2026, Понеделник 14:47
1
