Заразени с коронавирус родиха здрави бебета в Стара Загора
Едната майка и детето й са изписани, а другата продължава се лекува в болницата
Две жени с коронавирус родиха по естествен път в болницата в Стара Загора здраве бебета. Резултатът от тестовете на новородените са отрицателни. Майките са в добро състояние и се възстановяват успешно.
„Когато знаем, че родилката е заразена, това сваля опасността от екипа. Спазваме всички противоепидемични мерки. Отделена е друга зала с обособен вход за родилки с COVID-19”, каза пред Нова телевизия зам.-директорът на УМБАЛ – Стара Загора доц. Георги Минков.
„На 14-ти и на 19-ти октомври една жена от Нова Загора и друга от региона на Стара Загора родиха две момченца в добро здраве. Вчера едната родилка бе изписана с отрицателен PCR тест и със здраво дете. Другата все още е с позитивен резултат и затова е изолирана и се лекува. Това няма да е единичен случай. Ще стане обичайно явление“, прогнозира той.
Цифрите на заразените с COVID-19 в областта непрестанно растат. Тази сутрин данните от болницата сочат, че там има 58 заразени. Инфекциозната клиника е поела над 30 пациента. Проблем обаче там била и вълна от хепатит.
„Над 14 пациенти са приети в клиниката с хепатит”, обясни доц. Минков.
Той посъветва бъдещите родилки да внимават, да спазват дистанция и да носят лични предпазни средства.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
