Заразени с коронавирус родиха здрави бебета в Стара Загора
Едната майка и детето й са изписани, а другата продължава се лекува в болницата
Две жени с коронавирус родиха по естествен път в болницата в Стара Загора здраве бебета. Резултатът от тестовете на новородените са отрицателни. Майките са в добро състояние и се възстановяват успешно.
„Когато знаем, че родилката е заразена, това сваля опасността от екипа. Спазваме всички противоепидемични мерки. Отделена е друга зала с обособен вход за родилки с COVID-19”, каза пред Нова телевизия зам.-директорът на УМБАЛ – Стара Загора доц. Георги Минков.
„На 14-ти и на 19-ти октомври една жена от Нова Загора и друга от региона на Стара Загора родиха две момченца в добро здраве. Вчера едната родилка бе изписана с отрицателен PCR тест и със здраво дете. Другата все още е с позитивен резултат и затова е изолирана и се лекува. Това няма да е единичен случай. Ще стане обичайно явление“, прогнозира той.
Цифрите на заразените с COVID-19 в областта непрестанно растат. Тази сутрин данните от болницата сочат, че там има 58 заразени. Инфекциозната клиника е поела над 30 пациента. Проблем обаче там била и вълна от хепатит.
„Над 14 пациенти са приети в клиниката с хепатит”, обясни доц. Минков.
Той посъветва бъдещите родилки да внимават, да спазват дистанция и да носят лични предпазни средства.
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
