Затягат мерките на пазара в Одрин, заради българи без маски
Много наши сънародници ходят там на пазар
Полицията е затегнала контрола в турския окръг Одрин, където много българи идват на пазар, но част от тях не спазват правилата за носене на маски, съобщава на сайта си турската частна телевизия НТВ. В материала, озаглавен "Пробив от чужбина в забраните заради короната", телевизията отбелязва, че поради липсата на аналогична разпоредба в България, много българи в Турция не спазват забраната да се излиза навън без предпазна маска, предава БТА.
Местните търговци, които преживяват трудни дни поради епидемията от COVID-19, се радват на интереса на стичащите се от България клиенти, посочва телевизията. Много българи обаче, които са дошли на пазар в Одрин, не се съобразяват с изискването за носене на маски на открито, отбелязва телевизията.
Опасявайки се, че борбата на страната с епидемията може да бъде отслабена, полицейските екипи в Одрин са затегнали контрола върху спазването на мерките, посочва НТВ. На онези, които въпреки предупрежденията, откажат да сложат маска, полицейските екипи съставят протокол.
Проверките за спазване на разпоредбите срещу коронавируса ще бъдат засилени не само по улиците и площадите, но и в търговските обекти, заведенията и на други места, допълва телевизионният канал.
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец

ПО УЛИЦИТЕ !!!!!!!