Затягат мерките на пазара в Одрин, заради българи без маски
Много наши сънародници ходят там на пазар
Полицията е затегнала контрола в турския окръг Одрин, където много българи идват на пазар, но част от тях не спазват правилата за носене на маски, съобщава на сайта си турската частна телевизия НТВ. В материала, озаглавен "Пробив от чужбина в забраните заради короната", телевизията отбелязва, че поради липсата на аналогична разпоредба в България, много българи в Турция не спазват забраната да се излиза навън без предпазна маска, предава БТА.
Местните търговци, които преживяват трудни дни поради епидемията от COVID-19, се радват на интереса на стичащите се от България клиенти, посочва телевизията. Много българи обаче, които са дошли на пазар в Одрин, не се съобразяват с изискването за носене на маски на открито, отбелязва телевизията.
Опасявайки се, че борбата на страната с епидемията може да бъде отслабена, полицейските екипи в Одрин са затегнали контрола върху спазването на мерките, посочва НТВ. На онези, които въпреки предупрежденията, откажат да сложат маска, полицейските екипи съставят протокол.
Проверките за спазване на разпоредбите срещу коронавируса ще бъдат засилени не само по улиците и площадите, но и в търговските обекти, заведенията и на други места, допълва телевизионният канал.
Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката
Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати
Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи
Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда
Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс
Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България
Германски експерт: Изходът от войната в Украйна ще определи съдбата на Европа
Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър
Петролната блокада: Куба въвежда извънредни мерки
На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12?
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа
Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев

ПО УЛИЦИТЕ !!!!!!!