Нова ало измама, ужилиха пенсионер с 15 000 лв.
Този път е въвлечен и банкер
Тръгна нова схема на телефонна измама. Този път, освен полицията, е въвлечен и банкер. Фиктивният служител е предупредил клиента, че парите му са в опасност. По тази схема възрастен мъж е изгорял с 15 000 лева, съобщи Нова ТВ.
„Мръснико, 40 000 евро искаме от тебе!”. Тези думи в телефонната слушалка Огнян чува от непознат мъжки глас, преди да даде 15 000 лева на ало-измамници. Огнян първоначално е заблуден от учтив глас на банков служител. Той му казва, че искат да му откраднат спестяванията от банката по електронен път. По-късно в сюжета е въвлечена и полицията по познатата схема „Някаква мащабна операция се разигравала на органите в града, включително била координирана с прокурора на Варна”, разказва Огнян. За да изтегли около 7500 евро, възрастният мъж посещава няколко банкови клона.
„Престъпниците, може да се каже, ми казаха да съм настоятелен да изтегля тази сума”, разказва потърпевшият. Позвъняванията от уж различни представители на институциите не остават мъжа да си поеме дъх. Така е до предаването на парите.
„Минете покрай блока, казвайте къде се движите, всяка крачка ни съобщавайте”, нарежда гласът в слушалката. „Парите оставих ги един път на едно място до храсти”, разказва Огнян. Дъщерите на пенсионера разбират по-късно за случилото се. Става ясно, че телефонните измамници заплашвали близките на мъжа. Той тегли остатъка в сметката си.
„Няма как да бъдат застрашени пари в банка и второ, защото няма практика служители да се обаждат и да коментират рискове за клиенти по телефона”, обясни финансовият експерт Тихомир Тошев. По измамата с Огнян е подаден сигнал в полицията. Разследващи обаче казват, че това са единични случаи. Причината - три от най-големите престъпни групи за ало измами са разбити.
Ченгета опитаха да арестуват проститутка на работното й място, тя скочи на бой
Внимавайте с тях: 4 зодии, които отвръщат на удара по начин, който трудно се забравя
14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода
Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски
Приказен свят от пясък: Емблематичният фестивал в Бургас отваря врати с безплатен вход
Несебър събира красиви умове от 11 държави
Забравете за брашното: Направете тези сочни кюфтенца от тиквички с течен сос от топено сирене
Горска сватба за историята: Христо Пъдев и Цветина се взеха, Зомбори и Бабинова ги „венчаха“
Калин Врачански с опасни каскади в „Пиесата, която се обърка“
39-годишна украинка е издирвана за бомбения атентат срещу олигарх в Монако
Над 100 класически автомобила и мотоциклета от 7 държави пристигат за 19-ия Ретро парад в Бургас
Икебаната на косъм от смъртта след тежък инфаркт, вижте първите му думи от болницата
