×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Национален логистичен център за COVID-19 ще заработи от другата седмица


20 Октомври 2020, Вторник, 09:19 ч.
Автор: Флагман.Бг

Целта е на всеки пациент да бъде осигурена качествена и навременна медицинска грижа

През последните седмици Министерството на здравеопазването идентифицира проблем в комуникацията между отделните структури по отношение на справянето с COVID-19. Такъв пример е забавеното привеждане на пациенти от едно лечебно заведение в друго, бързото осигуряване на лични предпазни средства или Velkury (ремдесивир) при недостиг в конкретна болница и други подобни организационни дефицити. По тази причина през следващата седмица със заповед на здравния министър ще бъде създаден Национален логистичен център, чиято задача ще бъде адекватното преодоляване на затруднения в системата. Целта е на всеки пациент да бъде осигурена качествена и навременна медицинска грижа. Центърът ще има 24-часов режим на работа, като държавата условно ще бъде разделена на шест региона със съответните административни области. При възникване на казус Националният център ще съдейства за навременното му решаване. Това стана ясно от думите на министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов при посещението му в Благоевградска област.

Аналогично логистично затруднение министърът установи и в област Благоевград – по отношение легловата обезпеченост в МБАЛ-Гоце Делчев. Лечебното заведение почти не разполага със свободни легла, докато във всички други лечебни заведения в областта  – МБАЛ „Югозападна болница – Свети Врач“, МБАЛ - Разлог и трите болници в областния център са налице достатъчно легла за болни с COVID-19. След заседание на Областния кризисен щаб беше решено в Гоце Делчев да бъдат разкрити още 10 легла, а при евентуалното им запълване пациентите да бъдат обслужвани от най-близкото лечебно заведение - болницата в Разлог.

За да бъде преодолян дефицитът на медицински кадри в областта, ще се търси възможност студентите от Медицинския колеж в Благоевград да стажуват в благоевградските болници. Ще се работи и в посока лекарите-специализанти, които имат сключен договор с болницата в Гоце Делчев, но са на стаж в столицата, да подпомагат колегите си в МБАЛ „Иван Скендеров“.

„Кметовете на всички общини могат да взимат самостоятелни решения за налагане на допълнителни противоепидемични мерки, като целта е намаляване кривата на заболеваемостта в областта“, съобщи областният управител на Благоевград Бисер Михайлов.

В отговор на журналистически въпрос относно носенето на маски на открито здравният министър коментира, че е получил множество предложения за въвеждане на такава мярка както от родителски организации, така и от медицинското съсловие. Темата ще бъде разгледана на онлайн заседание на експертните съвети по инфекциозни болести и епидемиология. „Не говорим за ограничаване, затваряне или лимитиране, а за мярка, която има за цел да спаси възможно най-много хора и да запази здравето на медицинските специалисти, за да има кой да ни лекува на първа линия, денонощно“, уточни проф. Ангелов.

В рамките на деня здравният министър посети лечебни заведения в област Благоевград и на място дискутира с екипите създадената готовност за справяне с COVID-19.




Коментари
Тервел ИЛИЕВ Полицията издирва две деца от Варна Полицията издирва две деца от Варна 26/05/2026, Вторник 18:19 0
Тервел ИЛИЕВ Стенли се присъединява към July Morning 2026 в Бургас Стенли се присъединява към July Morning 2026 в Бургас 26/05/2026, Вторник 15:41 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов След последното му залавяне обвиняемият вече изтърпява ефективно наказание в затвора, докато срещу него се водят редица други разследвания за тежки криминални прояви Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон Организаторите стартираха онлайн кастинги, в които феновете ще определят финалистките, а сред претендентките изпъкват популярна балерина и майка на две деца КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната МВР отчете сериозни резултати от мащабна спецоперация с над хиляда задържани и хиляди проверени търговски обекти и превозни средства София не покрива изискванията за домакин на „Евровизия“ София не покрива изискванията за домакин на „Евровизия“ Градът не разполага с достатъчно голяма зала, която да не носи хазартно спонсорско име Рибарите скачат от кеф! Морето ври от сафрид, но удари ли еврото и неговата цена (СНИМКИ/ВИДЕО) Рибарите скачат от кеф! Морето ври от сафрид, но удари ли еврото и неговата цена (СНИМКИ/ВИДЕО) Хората се оплакват, че цената му е скочила двойно, ето какво показа нашата проверка Затварят частично АМ Тракия в посока Бургас. Дано да бъде последният ремонт през сезона, зове туристическият бранш Затварят частично АМ Тракия в посока Бургас. Дано да бъде последният ремонт през сезона, зове туристическият бранш В обичайна практика се превърнаха летните ремонти по аутобана  Бургас посреща древни гиганти: Маслинови дървета на 2800 години и тонове история идват в морския град Бургас посреща древни гиганти: Маслинови дървета на 2800 години и тонове история идват в морския град Когато първата маслина вече е пускала корени, Рим все още не е бил империя Разсеяната Елена предизвикала зрелищното ПТП на бул. "Иван Вазов", щастлива е, че е разминала на косъм Разсеяната Елена предизвикала зрелищното ПТП на бул. "Иван Вазов", щастлива е, че е разминала на косъм Тя е отнела предимството на правомерно движещото се в този момент там Пежо Още три звезди от Висшата лига ще играят на "Лазур" в "Мача на Надеждата" Още три звезди от Висшата лига ще играят на "Лазур" в "Мача на Надеждата" Благотворителният "Мач на Надеждата" обединява усилия в подкрепа на онкоболните пациенти в страната, КОЦ-Бургас и лечението на легендите Петър Хубчев и Любослав Пенев Тежко ПТП на бул. "Иван Вазов", кола се обърна странично Тежко ПТП на бул. "Иван Вазов", кола се обърна странично На място има две линейки 
България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика Според официалния мотив, представен на журналиста,  "една или няколко държави членки на Шенгенското пространство смятат лицето за заплаха за държавната политика или вътрешната сигурност" Стенли се присъединява към July Morning 2026 в Бургас Стенли се присъединява към July Morning 2026 в Бургас Бургас отново се подготвя за едно от най-емблематичните си летни събития – традиционното посрещане на изгрева с музика, свободен дух и рок енергия край морето Влак удари училищен автобус в Белгия, има загинали Влак удари училищен автобус в Белгия, има загинали Сред жертвите има деца Ищар открива сезона на фестивалите в Бургас, билетите разпродадени за часове Ищар открива сезона на фестивалите в Бургас, билетите разпродадени за часове Завръщането на световната етно дива след толкова дълго прекъсване предизвика истинска еуфория сред ценителите на качествената уърлд музика в региона Откриха тялото на издирвания след наводненията край Севлиево мъж Откриха тялото на издирвания след наводненията край Севлиево мъж Тялото на мъжа е намерено на приблизително четири километра от мястото, на което за последно е бил забелязан Убийствената жега в Европа погуби седмина във Франция, Англия стана "тропическа" Убийствената жега в Европа погуби седмина във Франция, Англия стана "тропическа" Седем души са загинали заради горещата вълна във Франция Осем държави не искат туристи това лято Осем държави не искат туристи това лято Някои туристически държави са толкова уморени от наплива на летовници, че започват открито да го заявяват Български триумф в Милано: Елена Манолкова със световна награда за съвременно изкуство! Български триумф в Милано: Елена Манолкова със световна награда за съвременно изкуство! Церемонията по награждаването се състоя в началото на месец май в историческия Auditorium Fondazione San Fedele в сърцето на Милано – емблематично място, символ на италианската културна памет Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Отсъствието на първата дама и нейния син Барън засили коментарите за сериозна емоционална дистанция в известната американска фамилия Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Над 3,4 милиона чуждестранни гости са посетили страната през първите три месеца, като туристическият трафик от Еврозоната бележи сериозно увеличение
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Ти вярваш ли в любовта от пръв поглед?
- Не.
- Защо?
- Защото с един поглед не може да се прецени колко пари има мъжа.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, аз днес направих нещо добро!
- Така ли? Какво?
- Двама тичаха за влака, аз пуснах кучето след тях и те успяха да го хванат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учителка на плажа: "Влизането в морето става само след свирка на спасителя."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори