×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кристалина Георгиева: Очаква ни влошаване на стандарта на живот!


18 Октомври 2020, Неделя, 18:49 ч.

Какви са прогнозите на МВФ за икономиката?

Световната икономика е започнала своето изкачване от дъното, но пътят ще бъде неравен и несигурен. Това каза управляващият директор на Международния валутен фонд Кристалина Георгиева, цитирана от БНТ.

Макар прогнозата да е по-малко песимистична, наблюдаваме безпрецедентен отрицателен растеж - 4,4%.

Според прогнозите на МФВ ще има частично възстановяване - 5,25% растеж догодина, което няма да е достатъчно да ни върне в предкризисните нива от 2019 г. Очаква ни влошаване на стандарта на живот в почти всички държави, категорична е Георгиева.

"Препоръката ни е да се поддържат фирмите и домакинствата, за да избегнем катастрофално свиване на икономиката, разбира се, ние също трябва да пазим квитанциите, да сме много отговорни за това как се използват парите на данъкоплатците. Висока отговорност, отчетност. особено в този период. Днес е по-опасно да направим по-малко, отколкото да направим малко повече от необходимото. Правителството трябва да започнат да оглеждат кого подкрепят, дали не са фирми със структурни проблеми и да ги държим на изкуствено дишане завинаги", обясни Кристалина Георгиева.

По думите на Георгиева, България към момента се справя по-добре от много държави с кризата - както по отношение на заразените, така и по отношение на икономическите мерки.

"България провеждаше отговорна фискална политика, ако научихме нещо от тази криза, то е, че когато в добри времена имаме буфери и макроикономическа стабилност, когато дойдат лоши времена по-добре устояваме на проблемите. България за щастие на българските граждани е в тази категория", коментира още Георгиева.

Специално внимание трябва да се обръща на банковата система, обяви управляващият директор на МВФ.

Очакванията на институцията е промишлеността да се възстанови по-бързо от сектора на услугите. Според нея успехът в бъдещето ще продължи да зависи от това да сме заедно като свят, от международното сътрудничество, мерките за стабилизиране на икономиката да са синхронизирани.


В категории: Бизнес


4
Коментара
Флагман.БГ Почина един от старейшините на ГЕРБ Почина един от старейшините на ГЕРБ 11/01/2026, Неделя 09:40 2
4
Коментара по темата
4.
Нашия да ама
19.10.2020 04:42:33
2
4
Нейния стандарт надали ще се влоши
3.
Мумията Сталинка
18.10.2020 22:31:59
1
5
Тая май е просто андроид....Само, като и видиш лицето и няма капка хуманоидно излъчване и сетивност.

Поредният псевдо-патриот и демократ....Да, ама не! Комунизмът си отивал ама НЕ!
2.
Йуъту
18.10.2020 20:03:16
0
13
Управляват ни некадърници, това е истината!
1.
Дернев
18.10.2020 19:00:59
3
7
Увеличаване на държавният сектор в икономиката. Особено в свързаните със сигурността на държавата ксто енергиен сектор, водни ресурси, земеделие, животновъдстео, транспорт, банките. И осигуряване на колективна сигурност и икономическа обвързаност. Това за нас означава усилията да са насочени към континента ни. Тази пандемия прави това задължително. Опазване икономиката развитие в Европа максимално с наши, европейски ресурси. Междуконтиненталните връзки да са повъзможност за износ. Внос при крайна необходимост, но не и от Китай. Ниежсъщо трябва да спрем полетите от Китай, дори и през друга дестинация. Старият живот нвяма да се върне никога. Бдителност. Това със сигурност ще е задължително за поведението ни занапред.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Иван Таков: Не знам защо Зафиров допуска, че може и да няма избор на председател на БСП Иван Таков: Не знам защо Зафиров допуска, че може и да няма избор на председател на БСП Заместник-председателят подчерта, че пленумът е протекъл спокойно и ще подготви предизборна платформа Помело плод с висока хранителна стойност и доказани ползи за здравето Помело плод с висока хранителна стойност и доказани ползи за здравето Екзотичният цитрус може да подпомогне имунната система и сърдечното здраве Как да спрете конденза на прозорците през зимата с доказани методи Как да спрете конденза на прозорците през зимата с доказани методи Експертни съвети за намаляване на влага и поддържане на прозорци без замъгляване Икономист обясни основните фактори зад шока в цените в България Икономист обясни основните фактори зад шока в цените в България Според експерт инфлацията остава умерена, но доходите и потреблението допринесоха за повишаването на цените 1,2 милиона тегления от банкомати в България около Нова година показват динамика при еврото 1,2 милиона тегления от банкомати в България около Нова година показват динамика при еврото Данните от банковия сектор очертават тенденция към активни плащания с карти и банкови операции след въвеждането на еврото 166 снегорина са в готовност при зимни условия в София 166 снегорина са в готовност при зимни условия в София Градският транспорт се движи по обичайния си график, посочват от Столичната община Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор Арестуваха за наркотици най-известният турски актьор „Тюркийе тудей“ пише, че полицията е действала по сигнал, че актьорът Джан Яман взема наркотици. Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки Фалшиви евро банкноти заливат България чрез интернет поръчки Организирана престъпна мрежа използва сайтове и социални мрежи за разпространение на неистински пари Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава "След 20 години като премиер съм готов за тази задача повече от всякога", каза Орбан EVN, вие сериозни ли сте? Още колко пъти ще трябва да останем без ток EVN, вие сериозни ли сте? Още колко пъти ще трябва да останем без ток Бесни жители вече не издържат на постоянните прекъсвания в бургаски квартал
Тръмп предупреди Иран, че САЩ са готови за действие при ескалация Тръмп предупреди Иран, че САЩ са готови за действие при ескалация Американската администрация обсъжда различни сценарии за удар срещу ислямската република на фона на масови протести Оставиха в сила кода за опасно време в цяла Великобритания и след бурята "Горети" Оставиха в сила кода за опасно време в цяла Великобритания и след бурята "Горети" Издадени са предупреждения за сняг, лед, вятър и дъжд Трагедия в Колумбия! Частен самолет се разби, сред жертвите е известен певец Трагедия в Колумбия! Частен самолет се разби, сред жертвите е известен певец Машпината катастрофирала малко след излитането си Това ще са най-търсените професии през 2026 година Това ще са най-търсените професии през 2026 година Най-голям дял от заявените нужди са за квалифицирани работници – над 128 000 души със съответна професионална подготовка Иран гледа към свободата, както никога досега, каза Тръмп Иран гледа към свободата, както никога досега, каза Тръмп Иранските власти показаха днес, че ще прибегнат до по-твърди мерки при потушаването на едни от най-големите антиправителствени протести в страната Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му Ема Хеминг обяви, че ще дари мозъка на Брус Уилис за наука след смъртта му Съпругата на актьора сподели мотивацията си в книга и се ангажира да подкрепя други семейства, засегнати от деменция Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп Уейн Рууни на ръба на сълзите, след като брат му сътвори сензацията на века във ФА Къп Воденият от него шестодивизионен Макълсфийлд сътвори истинска сензация, отстранявайки настоящия носител на трофея Кристъл Палас От акция на ICE до икона на улицата: как се раждат фалшивите мъченици От акция на ICE до икона на улицата: как се раждат фалшивите мъченици Нещо напълно неразбираемо за нашите ширини, но в Щатите, което е разписано и в законите им, служителите на реда (полицаи и федерални агенти) може законно да използват смъртоносна сила, включително да прострелят нападател, ако преценят, че съществува непосредствена заплаха за техния живот Всеки пети германец се е замислял да емигрира Всеки пети германец се е замислял да емигрира Едва 2% обаче посочват, че вече имат конкретни планове за напускането на държавата Кървава нощ в Техеран: Над 200 убити при стрелба по протестиращи Кървава нощ в Техеран: Над 200 убити при стрелба по протестиращи Доналд Тръмп предупреди, че САЩ "ще ударят много силно", ако има жертви сред мирното население
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Партиите са секти с един вожд, другите са безгласни букви Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори