Читалище „Любен Каравелов 1940“ превръща ж.к. „Възраждане“ и пазар „Краснодар“ във фестивална сцена
В рамките на 5 дни - от 26 до 30 октомври - под формата на малък местен фестивал ще бъдат реализирани 5 артистични изяви
Фестивалът "НИЕ, ЧИТАЛИЩЕТО!" представя поредица от артистични акции в градска среда, посветени на 80-годишнината на Народно читалище "Любен Каравелов 1940". В рамките на 5 дни - от 26 до 30 октомври - под формата на малък местен фестивал ще бъдат реализирани 5 артистични изяви, представени в градската среда на ж.к. "Възраждане". Крайната цел е дейността на НЧ "Любен Каравелов 1940" да бъде представена по нетрадиционен начин чрез средствата на съвременните изкуства. В отделните арт прояви ще се включат 70 участници от школите към читалището, на възраст от 4 до 77 години, както и бургаски артисти - художници, музиканти, певци и танцьори. Домакинството с открита сцена предоставя Кооперативен пазар "Краснодар" - партньор на проекта. На фона на пъстрия есенен пазар - сред плодовете на човешкия труд, пред сергиите с риба и морски деликатеси, на улицата, под балконите, в естествената среда на района, чрез нетрадиционни творчески изяви ще бъде издигнато делничното в празник.
Целта на фестивала е да популяризира дейността на читалището и неговата творческа активност в нова среда и да даде възможност за широк достъп на различни публики. За участниците, артистите и гостите е предвидена "Чай-читалня" на открито с приятна атмосфера за релакс и литературно общуване. Режисьор на сценичните изяви и акции в градска среда е Петя Стойкова - хореограф, режисьор и постановчик. Участват още Мариана Сърбова - архитект и художник, Благовеста Рядкова - пианист, Лазар Налбантов - народен певец, Георги Д. Георгиев - поет, актрисата Румяна Кралева с ТФ "Усмивка" и младите рок изпълнители от "9 Бенд". Визуалният артист Красимир Марчев ще документира 5-дневните творчески акции.
Крадци атакуват туристи край морето: Чанта с три телефона изчезна от шезлонг,
Опасна мода сред тийнейджърите: Ловът на педофили се превръща в оправдание за насилие
Икономическият растеж на България през 2026 г.: Влизане в еврозоната, предизвикателства и прогнози
Разкриване на реновирания стадион на ЦСКА носи VIP награди
Пожар в павилион за бързо хранене в Слънчев бряг
Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма
Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора
Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души
Созопол подкрепя своите таланти – защото културата започва от хората
Морска гледка, две стаи и без такса поддръжка: Това търсят купувачите на ваканционни имоти
Митрополит Йосиф изчезна, откриха го в болница - потрошен след катастрофа
Бензинът в Гърция 2,50 евро
