Кметът на Несебър Николай Димитров се срещна с президента на КНСБ Пламен Димитров
В хода на разговора бяха засегнати въпроси, свързани с функционирането на Община Несебър в условията на пандемия
Кметът на Несебър Николай Димитров се срещна с президента на КНСБ Пламен Димитров, вицепрезидента Пламен Нанков, Тодор Капитанов, национален секретар, Здравко Тошков, председател на Регионалния съвет – Бургас към КНСБ и Кръстьо Боянов, председател на Федерацията на независимите синдикати от държавното управление и организации (ФНСДУО).
В хода на разговора бяха засегнати въпроси, свързани с функционирането на Община Несебър в условията на пандемия, трудностите и предизвикателствата, пред които е изправена администрацията и възможните варианти за справяне с безпрецедентната за цял свят ситуация. Кметът Николай Димитров, в присъствието на заместник-кмета Иван Гургов, информира, че както и при други общини, разходите са се увеличили, а приходите са намалели заради извънредната ситуация с коронавируса. Градоначалникът поясни още, че са се понижили инвестициите в строителството и сключените сделки с недвижими имоти.
„Въпреки извънредната ситуация успяваме да реализираме своята социална политика.“, подчерта Николай Димитров и поясни, че именно заради нейното изпълнение много от проектите, залегнали в капиталовата програма, са отложени във времето. Той обясни, че фокусът е върху приоритетните политики, за да се осигури нормалното функциониране на общината „Сега, в условията на пандемия и несигурност, е много важно да сме сплотени и обединени, за да преодолеем тази нелека във всяко отношение криза.“, категоричен бе кметът.
Към финала на разговора градоначалникът информира представителите на КНСБ как е преминал летния туристически сезон в извънредната обстановка.
По време на срещата гостите изложиха своите виждания относно данъчната политика на страната ни.
Малко преди срещата с кмета на Несебър, представителите на КНСБ разговаряха и със Синдикалната организация към Общинска администрация – Несебър.
Отказва ли се от футбола Лука Модрич
Мачкай, Гришо: Ето кога може да гледате днешната му среща на Уимбълдън - програмата започна шокиращо
Все още без следа от второто издирвано дете в Струма
Тъмната страна на зодия Близнаци: Какво се случва, когато се ядосат
Идва невиждана жега: Температурите скачат до бруталните 43 градуса
Цолов изпревари най-големия си съперник в последната обиколка, за да звучи "Мила Родино" - какво каза след финала
Бургаска воля - талант от града втори на Балканите след драма
Володимир Зеленски поздрави САЩ
Никола Цолов с шедьовър във Формула 2 - води за титлата
Над 150 арестувани в Гърция заради пожари
Край на хаоса: Глобяват наред за тротинетки и колела в центъра на Бургас
Зеленски предизвика Путин: Ако Константиновка е руска, да се срещнем там
