9 храни, забранени за жените над 35
Промените в тялото настъпват неусетно
Възрастта е само цифра, но ако не искаме тази цифра да се изписва на лицата и телата ни, трябва да нанасяме леки корекции в начина си на живот с изпълването на всяка нова петилетка.
След като навършим 35, не се случва нищо трагично. Или поне не внезапно и изненадващо. Промените в тялото настъпват неусетно, пише една.бг.
Когато вече са факт обаче, като няколко килограма отгоре и няколко нови бръчки, е малко късно за реакция. Затова е по-добре да правим малки промени, но на време и да си седим все така красиви, все едно сме на 28.
Едно от първите неща, които започва да се променя, е метаболизмът. Забавя се. Това не значи да се обречете на глад оттук насетне, а просто да внимавате малко повече какво ядете.
Всъщност, храните, които сме подредили в галерията, трябва да се избягват от всички, не само от жените над 35.
Захар във всичките ѝ форми, освен плодова. Просто недейте. Не ви носи нищо, освен грозота и дебелина. Ако ви се яде сладко, вземете банан, фурми или мандарини.
Сол. Задържа течностите в организма и ви кара да подпухвате. Но не я изключвайте изцяло, защото липсата на важни соли води до депресия.
Сладки газирани напитки. Нищо не ви носят, освен още и още калории и целулит.
Обезмаслени и "обеззахарани" храни. Всеки процес, който премахва естествените съставки от храната, е вреден за здравето. Освен това есетествените мазнини са полезни.
Айс кафе и изобщо всяко кафе, което е над допустимите две кафета на ден. Прекалвянето с кофеин нарушава ритъма на сърцето, променя метаболизма и в крайна сметка ви загрозява. Заменете го със зелен чай, по-полезно е за здравето.
Маргарин. Надяваме се, че няма нужда да обясняваме защо тази т.нар растителна мазнина е вредна за здравето. Една филия с хубаво краве масло сутрин е за предпочитане пред изкуствено създаден продукт.
Бял хляб. Бращното, от което е направен, е лишено от всички полезни вещества на пшеницата. Само си дебелеем от него, нищо друго.
Бекон и други колбаси. Не избягвайте месото, избягвайте преработеното и пълно с консерванти месо. Печена пържола и салата е чудесен обяд, но запържен колбас - не.
Коктейли и бира. Разрешаваме само по един, само през лятото. През зимата заложете на червеното вино. По-малко захар и повече полезно действие. А и е по-изискано от разни там чадърчета и шарени сламки.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
